تلفن تماس 44440426_021

ایمیل sepandbar [at] gmail.com

ساعت کاری 24 ساعته حتی تعطیلات

بهترین روشهای اسباب کشی

سپند بار > وبلاگ ما > مقالات > بهترین روشهای اسباب کشی
روشهای اسباب کشی

شروع اصولی در هر کاری تا حد بسیار زیادی از وقت و هزینه رو برامون صرفه جویی میکنه. در این مطلب میخواهیم بهترین روشهای اسباب کشی را بررسی نماییم. اولین قدم در شروع هر کاری مهمترین قدم هست. البته نظر شخصی من اینه که فقط شروع کنیم. بقیه مراحل خود به خود ردیف میشوند. اینکه برای اون کار توی ذهنمون استارت بزنیم خیلی مهمتره تا ساعتها و روزها فکر کنیم چطوری شروع کنیم. شروع که میکنیم چه غلط چه درست به هرحال شروع کردیم و بعد از مدتی به مقصد میرسیم. بهترین روشهای اسباب کشی رو در این مقاله میخونید.

اسباب کشی تخصصی با سپند بار
اسباب کشی تخصصی با سپند بار

در اثاث کشی به دلیل استرس بالایی که داره و ممکنه اگه اصولی انجام نشه ضررهای مختلفی شامل حالمون بشه، مراحل و قاعده ای طبق نظر و تجربه مشاوران ما در سپند بار تبیین شده که در این مطلب به بررسی آنها میپردازیم.

خب بهتره شروع کار از چهار هفته قبل از اثاث کشی باشه، ما یک چک لیست براتون آماده کردیم:

بررسی و تنظیم خانه جدیدچهار هفته قبل از اثاث کشی

 

 • بررسی اینترنت و تلویزیون و موارد برقی خانه جدید
 • انتخاب شرکت خدمات اشتراک اینترنت برای خانه جدید
 • فراهم کردن موارد امنیتی برای خانه جدید
بهترین روشهای اسباب کشی با سپند بار
بهترین روشهای اسباب کشی با سپند بار
برنامه ریزی برای روز جا به جاییسه هفته قبل از اثاث کشی

 

 • انتخاب یک شرکت حرفه ای باربری مثل سپند بار
 • تنظیم چک لیست اثاث کشی
 • تخمین هزینه اثاث کشی
بسته بندی وسایلدو هفته قبل از اثاث کشی

مراحله اول بسته بندی وسایل منزل

 • تهیه جعبه هایی برای بسته بندی وسایلتان
 • بسته بندی غذاها به چه صورت باشد.
 • اولویت بسته بندیها به چه صورت باشد.
به روز رسانی کارهاهفته اثاث کشی
 • هماهنگی دوباره با شرکت باربری
 • نگاهی دوباره به چک لیست کارها
 • نگاهی به چک لیست وسایل لازم برای اثاث کشی

اولین قدم های اسباب کشی

نگاهی به موجودی، اولین قدم در بهترین روشهای اسباب کشی

قبل از اینکه به بررسی بهترین روشهای اسباب کشی  بپردازیم، مناسبتر است که ابتدا یک لیست کامل از تمام وسایلی که دارید تهیه نمایید. میتوانید از نرم افزاری مانند اکسل یا از قلم و کاغذ بهره ببرید.

یک کاغذ برداشته و لیست تمام وسایل خانه خود را بنویسید. آنها را دسته بندی کنید حتی لباسها را بر اساس فصول در دسته های متفاوت بنویسید. این فهرست به شما کمک میکند که کشف کنید دقیقاً چه چیزی را در هنگام اثاث کشی اول بسته بندی کنیم و بهترین روشهای اسباب کشی را برگزینید.

خب حتما وقتیکه دارید لیست رو تنظیم میکنید متوجه دور انداختنیها هم میشوید. برای من لذت بخش ترین مرحله اثاث کشی یا تمیزکردن منزل دورانداختنیهاست. هم به خاطر اینکه یه حس قدرتی به آدم میده. به وسیله یا لباسی رو که مدتها بهش وابسته بودی میتونی دوربندازی. یعنی شما به هیچ چیزی لازم نیست تا آخر عمر بچسبید و هم اینکه به طرز کاملاً واضحی حس سبکی و تمیزی رو به خونه برمیگردونید.

خونه رو از وسایل بی استفاده خالی کنید تا انباشتگی ایجاد نشه و اثاث کشی راحت تری داشته باشید. حتی کتابهایی که فکر میکنید هرگز دوباره نمیخوانید اهدا کنید یا اگه به درد کسی نمیخوره از بین ببرید. میتوانید بصورت کیلویی بفروشید.

برای اینکه راحت تر دورانداختنیها رو مشخص نمایید، مشاوران سپند بار در بهترین روشهای اثاث کشی راحت راهکا‌رهایی برایتان دارند :

 1. اهدا یا فروش مواردی که در سال گذشته استفاده نکرده‌اید.
 2. خلاص شدن از شر هر چیزی که شما چند عدد از آن دارید.
 3. هر لباس که در شرایط عالی نیست و یا خارج از مد است، دور بیندازید یا اهدا کنید.
 4. فقط مواردی را نگه دارید که یکی از این دو حالت را شامل میشوند، یا دوست دارید یا نیاز دارید.

انتخاب باربری خوب

انتخاب یک شرکت باربری مناسب

این مرحله در روشهای صحیح باربری بسیار مهم و حیاتی است. انتخاب شرکت حرفه ای برای باربری و بسته بندی، ما شرکت سپند بار رو بهتون پیشنهاد میکنیم. چرا باید در این مرحله سراغ انتخاب شرکت بریم؟ چرا در مرحله آخر نگفتیم ؟

خب به خاطر اینکه این شرکتها اگر حرفه‌ای و تخصصی باشند، با بازدید از خانه شما یا سؤالهایی که تلفنی یا حضوری از شما میپرسند میتوانند مشاوره‌های باارزشی قبل از شروع بسته بندی شما و انتخاب بهترین روشهای اسباب کشی به شما بدهند.

خرید لوازم بسته بندی اسباب کشی صحیح با کیفیت بالا

برای یک اثاث کشی راحت و اصولی شما نیاز به لوازم بسته بندی با کیفیت دارید. شاید فکر کنید با جعبه‌های دست دوم یا روزنامه‌های باطله میتوانید بسته‌بندی خوبی انجام دهید، اما در توصیه‌های اسباب کشی منزل مشاوران باربری سپندبار برای انتخاب روشهای اصولی اسباب کشی این مورد بسیار تأکید میشود که با صرف هزینه‌ای اندک برای لوازم بسته بندی از هزینه های احتمالی که ممکن است در استفاده از لوازم بی کیفیت پیش بیاید جلوگیری نمایید.

تعدادی از لوازمی که برای اسباب کشی راحت نیاز دارید:

 1. کارتن پنج لایه یا سه لایه
 2. بقچه زیپ دار
 3. وکیوم بگ
 4. نخ بسته بندی
 5. ضربه گیر
 6. سلفون
 7. پلاستیک حباب دار ضربه گیر

چه چیزی را در هنگام اثاث کشی اول بسته بندی کنیم؟

در انتخاب بهترین روشهای اسباب کشی اولین بسته بندیها بسیار مهم میباشد. اگر نتوانید تصمیم بگیرید که چه چیزی را در هنگام اثاث کشی اول بسته بندی کنیم؟ احتمالاً کار را به تعویق می‌اندازید. نگران نباشید سپندبار راهنمایی‌هایی برای اسباب کشی به شما میگوید. این لیست را در دست بگیرید و از آن پیروی نمایید.

در ادامه مطلب ترتیب اسباب کشی قدم به قدم برایتان شرح داده میشود. به طور کلی وسایلی که میتوانید در ابتدای کار بسته بندی نمایید در زیر لیست شده است:

 1. آلبوم‌ها و قاب عکسها
 2. دی‌وی‌دی‌ها، سی‌دی‌ها
 3. کتاب‌ها
 4. سوغاتی‌ها و لوازم دکوری
 5. جواهرات
 6. اسناد
 7. لباس غیرشخصی یا تخصصی

چیدمان از انبار

وسایل موجود در انبار اولین وسایل در توصیه های اسباب کشی منزل

وسایلی که در کمدها و انبارتان دارید، به دلیل اینکه در حال حاضر احتمالاً داخل جعبه هایی هستند. موارد خوبی برای اولین بسته بندیها میباشند. فقط اطمینان حاصل کنید که وسایل بلااستفاده را دور انداخته اید و جعبه ها را با هم ادغام نمایید. هر چه در اثاث کشی تعداد جعبه هایتان کمتر باشد برای شما راحت تر است.

یک ایده برای اسباب کشی در این مرحله:

علاوه بر انباریها و اتاقهای زیرشیروانی، شما ممکن است در منزل اتاقهایی داشته باشید که کمتر مورد استفاده قرار میگیرد، مثل اتاق پذیرایی مهمان یا اتاق مطالعه. به سراغ این اتاقها بروید و لوازم موجود در آنرا بسته‌بندی نمایید.

لباسهای خارج از فصل جاری، یک ترفند برای اسباب کشی شما در مراحل ابتدایی

نوبت به لباسهای خارج از فصل میرسه. به نظرتون چرا؟ به خاطر اینکه این لباسها هم مانند وسایل داخل انبار احتمالاً بسته بندی شده هستند و برای شما زحمت بسته بندی ندارند.

ظروف چینی و ظروف غذاهایی که کمتر استفاده مینمایید.

در این مرحله از بهترین روشهای اسباب کشی به سراغ ظرف و ظروف میرویم که ما ایرانیها در خونه هامون کم نداریم. پیشنهاد میشه که همه ظرفهای لوکس رو بسته بندی کنید و در این هفته های آخر مهمونی نگیرید که مجبور باشید از ظرفها استفاده نمایید. همچنین یکی از ترفندها برای اسباب کشی میتونه این مورد باشه که میتونید در هفته‌های آخر از ظروف یه بار مصرف کاغذی استفاده کنید و ظرفهای غذا را بسته بندی نمایید.

خلاقیت در اسباب کشی

خلاقیت در اسباب کشی منزل

یکی از بهترین روشهای اسباب کشی برچسب زدن بر روی بسته بندیهای شما میباشد. برای اینکه در خانه جدید راحت تر وسایل را باز کرده و چیدمان نمایید.

نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی هوشمندانه و برچسب زدن بصورت زیر میباشد:

 • اتاق مورد نظر برای این وسایل
 • اقلامی که در جعبه موجود است. مثلاً لباس های زمستانی یا تابستانی، لوازم مربوط به آشپزخانه و ….
 • سطح اولویت در هنگام بازکردن. میتوانید از شماره ۱ تا ۵ اولویت بدهید. مثلاً ۱ اولویت بالا و ۵ برای اولویت کم.

آثار هنری، دکوراسیون دیوار و قاب عکسها

در هفته‌های آخر اقامتتون در منزل شما نیازی به دکوراسیون ندارید و با توجه به اینکه معمولاً جمع آوری قاب عکسهای روی دیوار یا دکوراسیون دیوار فراموش میشود، در بهترین روشهای اسباب کشی توصیه میشود که به آنها اولویت بدهید.

لوازم تزئینی لوکس و ریزه میزه

تمامی لوازم تزئینی که در اتاق خوابها، آشپزخانه یا سالن پذیرایی قرار داده اید را جمع آوری نمایید.

مجسمه‌ها، سوغاتیهای سفر، گلدانهای لوکس در همه جای منزل را جمع آوری و بسته بندی نمایید. جعبه‌های جواهرات و زینت آلات را در این مرحله از بهترین روشهای اسباب کشی قرار دهید.

حوله ها و پارچه های اضافی

حوله‌ها و پارچه‌ها، همچنین لباسهای اضافی را شسته و بسته بندی نمایید. یکی از مراحل انجام بهترین روشهای اسباب کشی که باید در اولویت هم قرار بگیرد، خالی کردن سبد لباسهای آماده شستشو هست.

کتابها در اثاث کشی

چند کتاب ضروری را دم دست بگذارید و بقیه را بسته بندی نمایید. اگر در بین کتابهایتان، کتابی که از دوستان قرض گرفته اید وجود دارد، به آنها بازگردانید. احتمال اینکه در اثاث کشی کتابها را گم کنید وجود دارد شما که نمیخواهید بدقول باشید؟

یکبار دیگر مراحل بهترین روشهای اسباب کشی را بررسی مینمایم:

تهیه چک لیست از چهار هفته قبل

 • نگاهی به موجودی
 • انتخاب یک شرکت باربری مناسب
 • چه چیزی را در هنگام اثاث کشی اول بسته بندی کنیم؟
 • وسایل موجود در انبار
 • لباسهای خارج از فصل جاری
 • ظروف چینی و ظروف غذاهایی که کمتر استفاده مینمایید.
 • آثار هنری، دکوراسیون دیوار و قاب عکسها
 • لوازم تزئینی لوکس و ریزه میزه
 • حوله ها و پارچه های اضافی
 • کتابها

بعد از اینکه اولین مراحل بسته بندی را انجام دادیم، باید با شرکت باربری برای تنظیم تاریخ دقیق حرکت هماهنگی های لازم را انجام دهیم و روز مشخصی را رزرو نماییم.

استرس در اسباب کشی

استرس در اسباب کشی:

اسباب کشی منزل و محل کار در لیست یکی از کارهای استرس زایی که اشخاص در زندگی میتوانند تجربه کنند، قرار گرفته است. در سطح طلاق یا از دست دادن یک شغل یا یک شخص. هر کدام از ما قبلاً این تجربه را داشتیم، یا در آینده خواهیم داشت. مشاوران سپندبار برای شما راهکارهایی برای کاهش استرسهای احتمالی دارند.

ابتدا بررسی میکنیم که چرا اگر از بهترین روشهای اسباب کشی استفاده نکنیم، اینکار بسیار استرس زا میشود.

به نظر شما چرا اینکار انقدر استرس زا است. خب بله، برنامه ریزی، بسته بندی و هزینه دارد اما احتمالاً چیزی عمیق تر از این موارد باید وجود داشته باشد.

در حالیکه اسباب کشی اضطراب به همراه خود می‌آورد اگر از روشهای اصولی اثاث کشی استفاده شود میتواند یک ماجراجویی هیجان انگیز باشد.

سه مورد زیر میتواند برای خلاقیت در اسباب کشی و دوری از استرس جا به جایی منزل به شما کمک کند:

 1. قدرت تفکر مثبت
 2. برای کارهای عملی خود را آماده نمایید.
 3. زمان کافی برای چیدمان و آماده کردن خانه جدید در نظر بگیرید.
چرا اسباب کشی منزل استرس زا میباشد؟

زمانیکه ما مدت زیادی در یک خانه زندگی میکنیم، آن خانه برای ما فقط یک چهاردیواری نیست. ما به آن خانه متصل میشویم. وابسته به در و دیوار و پنجره آن خانه. خاطرات ما را به آن خانه وابسته میکنند. تمام مکانهای آن خانه مانند بومهایی هستند که خاطرات ما برآن نقاشی شده است. این دلبستگی و جدایی از آن برایمان اضطراب بهمراه می آورد.

این دبستگی حتی میتواند عمیقتر باشد. مانند درک ما از خانه، استراحت، حتی در شخصیت خودمان هم نقش مهمی ایفا میکند. این عوامل را اضافه نمایید به فشار جا به جایی منزل، تصمیم گیریهای سنگین، تنش در جستجوی مکان جدید و مشکلات مالی.

بله، اسباب کشی منزل میتونه استرس زا باشه اما با رعایت بهترین روشهای اثاث کشی به اینصورت نیست!

در حالیکه اثاث کشی منزل میتونه استرس و غم و ای5<>

عمیق تر از این موارد باید وجود> اضطv0lobt مهمی ایفا میکند.5.g 100Eer" title="استرس ی ق0o /e چهاbt s6از این موارد با۪pfدf:b شم40‌آورد اگر 0 آمادت ةنیم، اینکار بس an نکstrpana="coloins='http:/ برآن اضطv0lobt و رآن <سdle="colg%20رس 1 ترong>برs ل.dیستنکار بس an نکstrpana="coloins='http:/ برآن اضطv0lobt و رآن <سdle="colg%20ی به سراغ ظرف و ظرg%20ییdcolor: ود> اضطv0lobt و رآن <سdle="colg%20رس 1 ترong>برs ل.dیستنکار بس an نکstrpana=/ واهۇای -کشی6-کf6600;گظرف و ؇ای x8: وy488" daor: #ff6600;">انباشتگی/6g83/6g83/6gرف و ؇اسبابc6 ٪ف و ؇اسبا 1 باشwBox=/3بساضطv0lobsث کشی به اینصورت نیست!hg83/6g">لlign: صیه‌های اسباب کشی منزل مشاوران باربری سپندبار برای انتخاب روشهای اصولی اسباب کشی این مورد بسی؈ چیزی dیروشng>لl00;">ر:{mن ب ؇اسبشتگی/6g83/6gا ا="https://sepaت ب/6g83/6g5 ٪ف و ؇اسf کشی< کشیl5(e؇ا=3رآن له، ript>ng>ن لl این مواردوانg>لl g>لlm#استرس زا میباشد؟لl 1">pt-استرس و4mox=/3بساضطvng>له، ript>ng>ن;">اس؇ا=3رارa3هsبساضطvngآن جود در انبار اولbt وv%ر طvngsript>ng>{obt %ار برای انتخاب {n؇ا= ا4o رa3 #3m-k/sepandbar>{n؇ا=د.5.g 100Er6600;">t1 اaff6600;">{nی اب%>{n؇ند.5.olor(dbar>{سپ-ل9#ivخلن پیشنهاد میکنیم. چرا باید در این#bسایل=د.5.g 100Er9ند بومهایی هستند که eود> عش؇ا=3رامتuگین، تن"color: #3یا سؤالهاidth="801" height="534" data-lazyتر وسایل رج.g 100Er9ا قبلاتخاب

 • ، ا4o در نیست. مwp-content/uploads/2019/06/خلاقیت-در-content/uplo01px" data-lazyg>قدرcontent/uploads/های >
 • دا به ود> درک ما از خانه، موجود است. مثلو حاحتد زیر میاسبابا؆ اan> بهمراp>

  ابدطlor: میڌد.

  لوازم ت دیjر شی heig/uploads/2019/=د.5.g 100Er9ند بوباب کشی:بسته style="color

  ضروریین-قدمs/2019/06/چ00vw, 800px" />

  رمlor: #تفاده ">خلا این فهررa3lا اle="textر ustify;">است.ar.com/wp- style="teترس زا ما در ا پذیرایی مهمان یا اتاق مطالشy;">زمارv%ر ؇ج از ف/div>g>{ob کافۨسمی یا حضوریhttps://sepaت لوازarticles/" relcatوا tagاس زیکنوگ-استfooterلوrticle>دم/ش؇ا

  d یا حضوریhttps://sepaتfrید؟< hrefگdiv>

  <تمالروزنال دتاlor(dbar>ن کا>
 • 0Er9های " ن ن ما، یس زا د اگرباب-یبn> >< 0Er9هایدستایید ازlabel><ن
  d sideaidlese/6daryaی بwidget-area" rotylemplem83/aryب ectionaidlereیس-posts-2aی بwidget widget_reیس_83/riesبbaaی بwidget-/stro" صوصمیم د در .png 768w نک-wid بگیی یا حضوریhttps://sepaتfrیمدوگیری ب/ ectionب ectionaidlereیس-mm83/s-2aی بwidget widget_reیس_="mm83/s"بbaaی بwidget-/stro" صوصمیEr9هایته sیرشی-300x2008w نک-wid aidlereیس="mm83/s"بliaی بreیس="mm83/s"ب طب یر میاسب یا حضوریhttps://sepaتfrید؟صبm؂ ر میاسب یا حضوریhttps://sepaتfrید؟< hrefگاصوaی بreیس="mm83/s"ب سsspan oر میاسب یا حضوریhttps://sepaتfrید؟Fattanehر میاسب یا حضوریhttps://sepaتfrی

  غsepandbaر میاسب یا حضوریhttps://sepaتfrید؟صبm؂ر میاسب یا حضوریhttps://sepaتfrی

  نaی بfooter-widget-/stro" د؟؟

  ل ی<سهای ایکهنaی بfooter-widget-/stro" {n؇اا3 wght-3;d یا حضوریhttps://sepaتabout-us/" relyle="cبn> >< -دوگp100>d یا حضوریhttps://sepaت/6gact/" relyle>قد0;"> همٯوگp100>d یا حضوریhttps://sepaتreservation/" relyleسهاست. ت/span سگp100>d یا حضوریhttps://sepaتfaq/" relyl#ff660،

 • دandbarx=/3سگp10/div>
  نaی بfooter-widget-/stro" -contespan نظد0; از >- آوز<ا3 ضتبص ض<ا۲ا؆ یFacebookر میقگاصوaی بzoomsocial_i/6s-list__item"ی ۴ی بzoomsocial_i/6s-list__link"یا حضوریlwitterستttps://s" /argcolo_blank";" Twitterر میقگاصوaی بzoomsocial_i/6s-list__item"ی ۴ی بzoomsocial_i/6s-list__link"یا حضوریinstagramستttps://s" /argcolo_blank";" Instagramر میقگاص ب/div>
  tronan
  " n styatypan'styl/java n sty'>/* */ر n styr" n sty>window.le="LoadOptions = { elem83/s_selectolor"img[n style="colo],.rocket-le=" ٪,iframe[n style="colo]", n st_oloor"le="colo", n st_olosetor"le="coloset", n st_o4moor"le="co4mo", skip_invisibl: false, ی _ ٪ing:r"le=" ٪ing", ی _ ٪ed:r"le=" ٪ed", tاshold:r300, allback_ ٪: function(elem83/) { if ( elem83/.tagName === "IFRAME" && elem83/.n stset.rocketLe=" ٪ == "fitvidsmpatibro"a) { if (elem83/.ی List./6gains("le=" ٪ed")a) { if (typaof window.jQuery != "undefined")a{ if (jQuery.fn.fitVids)a{ jQuery(elem83/).parent().fitVids(); } } } } } }; // Listen to te Initial4md event window.addEventListener('Le="Load::Initial4md', function (e)a{ // Get te instance ps: puts it in te le="LoadInstance variabro var le="LoadInstance = e.degail.instance; if (window.MutationObserver)a{ var observer = new MutationObserver(function(mutations)a{ mutations.forEach(function(mutation)a{ mutation.addedNodes.forEach(function(node) { if (typaof node.gcoElem83/sByTagName !== 'function')a{ return; } imgs = node.gcoElem83/sByTagName('img'); iframes = node.gcoElem83/sByTagName('iframe'); rocket_le=" = node.gcoElem83/sByCی Name('rocket-le=" ٪'); if ( 0 === imgs.leng && 0 === iframes.leng && 0 === rocket_le=".leng )a{ return; } le="LoadInstance.updat(); } ); } ); } ); var b = docum83/.gcoElem83/sByTagName("body")[0]; var /6fig = { childList: true, subtree: true }; observer.observe(b, /6fig); } }, false);ر n styr n styan styno-minify="1" async200.jpg" />hg83/6g">hg83/6g">ن d tml>