روش های تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

آموزش تمیزکردن گلهای مصنوعی با نمک

روش های تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک

استفاده از گل های مصنوعی جهت تزیین و آراستگی خانه، می تواند بسیار زیبا و خوشایند باشد. اما مهمترین دغدغه استفاده و نگهداری از گل های مصنوعی، در خصوص تمیز کردن آن ها می باشد. روش های متعددی برای تمیز کردن گل های مصنوعی وجود دارد، اما یک روش کارآمد، تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک می باشد.

تمیز کردن گل های مصنوعی

گل های مصنوعی، گل های همیشه بهاری

گلها از جمله اشیاء تزیینی بسیار زیبایی می باشند که با عطر و رنگ دلربایشان، علاوه بر آنکه حس و نشاط بسیار خوبی را به آدمی منتقل می نمایند، می توانند فضای خانه را نیز بسیار مطلوب و عطر آگین کنند. استفاده از گل های طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای تغییر دادن حال و هوای خانه و همچنین دکوراسیون منزل می باشد.

اما گل های طبیعی، دوران ماندگاری بسیار محدودی دارند، در نتیجه برای مدت کمی می توانند فضای خانه تان را تغییر و تحول دهند. از این رو استفاده از گل های مصنوعی، می تواند جایگزین بسیار مطلوبی به جای استفاده از گل های طبیعی باشد. گل های مصنوعی، شکل و رنگ های متنوعی داشته که از عمر و ماندگاری بسیار خوبی برخوردار می باشند.

از این رو برای مدت طولانی، می توانند جلوه زیبایی به دکوراسیون منزل شما ببخشند. اگرچه گل های مصنوعی به مانند گل های طبیعی، نیازمند مراقبت و نگهداری بیش از حد نمی باشند و همین امر بر محبوبیت آن ها دو چندان می افزاید. اما گل های مصنوعی  تحت تاثیر گرد و خاک ناشی از تمیز کردن خانه و یا نشستن چربی های حاصل از پخت و پز غذا ، کثیف شده و جلوه ی زشتی را به تماشا می گذارند. بنابراین نیازمند توجه و رسیدگی می باشند.

روش های متعددی برای تمیز کردن گل های مصنوعی وجود دارد. یکی از بهترین روش ها تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک می باشد. در این مقاله ما قصد داریم که شما را با یک روش خلاقانه و جدیدی جهت تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک آشنا سازیم.

گل های مصنوعی، گل های همیشه بهاری هستند.

نحوه تمیز کردن گل های مصنوعی

جنس گل های مصنوعی

امروزه در خانه ها، استفاده از گل های مصنوعی جهت تزیین و آراستگی فضای خانه بسیار مهم و مورد توجه قرار گرفته است. اگر چه گل های مصنوعی به مانند گل های طبیعی، عطر و بوی ماندگاری از خود ندارند اما شما، کدبانوی خانه می توانید با عطر های مورد پسندتان، گل های مصنوعی خانه تان را خوشبو و معطر نمایید.

گل های مصنوعی در حقیقت الگو گرفته از گل های طبیعی می باشند که درست قرینه، آن ها تهیه و ساخته می شوند. اما جنس آن ها به لطافت گل های طبیعی نمی باشد. معمولاً جنس گل ها و شکوفه های آن ها از جنس پارچه، فوم و یا پلاستیک تهیه می شود و برگ های گل های مصنوعی نیز از پارچه، پلاستیک، پلی استر و یا کاغذی تولید می شوند.

سپند بار بزرگترین باربری در تهران است و به بهترین سبک ممکن خدمات باربری را انجام می دهد

گل ها و برگ ها در کنار ساقه های پلاستیکی در گلدان ها و یا جام های بسیار زیبا، چیده شده و جهت تزئین و آراستن اتاق های منزل به کار برده می شوند.

اما نکته مهم در کنار بهره بردن از این همه زیبایی و دلربایی، توجه به تمیزی و پاکیزه نگه داشتن گل های مصنوعی می باشد. روش های متنوعی جهت تمیز نمودن گل ها، وجود دارد. مانند تمیز کردن و شستشوی آن ها با آب، استفاده از سشوار برای زدودن و پاک نمودن گل ها از گرد و خاک، تمیز کردن آن ها با پارچه های نانو ، استفاده از سرکه در جهت از بین بردن چربی های نشسته بر روی گل های مصنوعی و … وجود دارد.

اما یکی از کارآمد ترین روش ها، جهت تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک می باشد.

چون جنس گل های مصنوعی از پارچه و یا پلاستیک می باشد، از این رو در برابر نمک، متضرر نمی شوند و از ماندگاری خوبی نیز برخوردار خواهند بود. بنابراین باید گفت که جهت تمیز کردن گل ها مصنوعی از گرد و غبار و آلودگی فضای خانه، بهترین روش، تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک می باشد.

چگونه گلهای مصنوعی را تمیز کنیم؟

روش های نگه داری از گل های مصنوعی

روش تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک

گل های مصنوعی، یکی از بهترین و زیبا ترین زینت دهنده های دکوراسیون منزل شما می باشند. اگر چه استفاده و بهره بردن از گل های تازه و طبیعی در جای خود بی همتا می باشند. اما در حقیقت گاهی دست شما برای نگه داشتن از آن ها بسیار محدود می باشد. شما در جاهایی که نمی توانید از گل های طبیعی استفاده نمایید

در واقع محیط مناسبی برای پرورش و رسیدگی به آن ها را ندارید، می توانید از گل های مصنوعی که در واقع می توان آن ها را گل های همیشه بهاری خواند، استفاده نمایید. شما می توانید در محل هایی که اصلاً نمی توانستید از گل های طبیعی استفاده کنید مثلاً در بالای فضای شومینه و یا در کنار بخاری ( به علت پژمردگی و فرسوده شدن گل های طبیعی ) از گل های مصنوعی استفاده نمایید.

همچنین باید اذعان داشت که عمر و ماندگاری گل های طبیعی بسیار محدود می باشد و گاهی در اثر بی توجهی و نگذاشتن زمان و فرصت کافی برای رسیدگی به آن ها ، گل های طبیعی، پژمرده شده و از بین می روند. از این رو گل های مصنوعی، بهترین گزینه برای جایگزین نمودن و استفاده به جای گل های طبیعی می باشند.

مهمترین نکته در نگهداری از گل های مصنوعی رسیدگی و توجه به آن ها می باشد. این گل ها به راحتی گرد و غبار محیط را به خود جذب می نمایند و در اثر عدم رسیدگی به سرعت کثیف شده و چهره زشتی را از خود نشان می گذارند. چون این گل ها، عموماً از رنگ های شاد و روشن تهیه می شوند، بنابراین تمیز نگه داشتن آن ها در اولویت می باشد.

اگر چه می توان در همان وهله نخست ، با تکان دادن برگ ها و گل های مصنوعی، تا حدودی زیادی گرد و خاک ها را از روی آن ها جدا نمود. اما گاهی گرد و خاک و یا چربی های حاصل از هوای آلوده اتاق که در عصر پخت و پز غذا حاصل می شوند را نمی توان با یک تکان دادن ساده از روی شکوفه ها و گلبرگ ها از میان برد. از این رو نیاز به تمیز کردن اصولی تری را می خواهند.

چطور گل منصوعی را پاک کنیم؟

استفاده از نمک برای تمیز کردن گل های مصنوعی

یک روش مهم جهت زیبا جلوه نمودن این نوع از گل ها، تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک می باشد.

نمک، قدرت تمیز کنندگی، بسیار خوبی دارد از سویی جنس گل های مصنوعی نیز از پارچه و یا پلاستیک بوده از این رو استفاده از نمک، جهت تمیز نمودن آن ها، نمی تواند آسیب جدی به بدنه و ساختار اصلی آن ها بزند. از این رو تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک، یکی از روش های خلاقانه در جهت هر چه تمیز کردن و زیباتر نمودن گل ها می باشد.

در این روش خلاقانه و نوآور می بایست از مقداری نمک به همراه کیسه های کاغذی و یک قلم مو کوچک استفاده کنید. ( استفاده از کیسه کاغذی به دلیل قرار دادن گل های مصنوعی در درون آن می باشد.)

در روش تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک، می توانید از چند کیسه کاغذی کوچک و یا بزرگ ( با توجه به ابعاد و سایز گل های مصنوعی تان) استفاده نمایید. در ابتدا می بایست که کیسه کاغذی را تا نیمه از نمک پر نمایید. می توانید هر شاخه گل مصنوعی تان را در داخل یک کیسه قرار دهید و یا اگر کیسه تان، بزرگ می باشد و به اندازه کافی جا دارد، همه گل های مصنوعی تان را در درون یک کیسه بزرگ کاغذی، قرار دهید.

اگر در صورتی که امکان پذیر می باشد و می توانید گل ها و شکوفه های مصنوعی را از برگ ها و ساقه های گل جدا نموده و هر کدام را جدا گانه در کیسه های کاغذی حاوی نمک قرار دهید. و اگر این امر امکان پذیر نمی باشد و گلبرگ ها و شکوفه های گل به ساقه ها متصل می باشند، پس بهتر این می باشد که شکوفه های گل را به صورت وارونه و بالعکس در کیسه پلاستیک حاوی نمک، قرار داده و درب کیسه را ببندید.

گلهای مصنوعی روش تمیز کردن

قرار دادن گل های مصنوعی در کیسه کاغذی

سپس شروع به تکان دادن کیسه نمایید. نزدیک به 5 دقیقه کیسه را تکان داده تا نمک، تماماً با گلبرگ ها و شکوفه های گل، مخلوط شده و به خورد آن ها برود . سپس برای چند لحظه، کیسه را تکان ندهید. سپس مجدداً شروع به تکان دادن کیسه کنید.

این عمل را چند دفعه، مکرراً انجام دهید. چرا که به این صورت تمامی گرد و غبار نشسته بر روی گلبرگ ها و شکوفه های گل، از میان می رود. ( حتماً توجه نمایید که کیسه حاوی گل را به آرامی تکان دهید تا آسیبی به گل ها نرسد.)

سپس گل های مصنوعی را از کیسه کاغذی خارج نمایید و با کمک قلم مویی که از قبل تهیه نموده اید، شروع به تمیز نمودن شکوفه ها ، برگ ها و گلبرگ های نمک پاشیده شده کنید. در صورتی که گل های مصنوعی دیگری هم در منزل دارید، می توانید از همین نمک باقی مانده برای آن ها نیز استفاده کنید.

نکته مهمی که می بایست در اینجا ذکر گردد، این می باشد که بسیاری از افراد از این روش جهت تمیز نمودن و رفع گرد و غبار از گل هایی که خشک نموده اند، استفاده می نمایند. این عمل بسیار اشتباه است. چرا که گل های خشک شده،  شکننده و آسیب رسان می باشند و در اثر تکان خوردن به راحتی شکسته و خورد می شوند.

بنابراین این روش تمیز کردن گل ها مصنوعی با نمک، یک روش تضمین کننده و بسیار کارآمد، جهت از بین بردن گرد و غبار نشسته بر روی گل های مصنوعی می باشد. علاوه بر آنکه آسیبی به گل ها نمی رساند، بلکه می تواند آن ها را بسیار تمیز و نو کند.

این مقالات را از دست ندهید:

جرم گیری ماشین ظرفشویی

آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی

از بین بردن بوی سیگار

پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه

 

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس