آموزش تمیز کردن مایکروفر

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

آموزش تمیز کردن مایکروفر

امروزه پخت و پز به مانند گذشته تمام وقت کدبانوی خانه را به خود مشغول نمی کند. وجود دستگاه هایی همچون مایکروویو و مایکروفر، کار را برای پخت و پز و گرم نمودن غذا آسان نموده است. نکته مهم تمیز کردن دستگاه می باشد. امروزه روش های متعددی جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر داده می شود که بسیار آسان و تاثیر گذار می باشد.

تمیز کردن مایکرور

دستگاه مایکروفر

مایکروفر، دستگاهی می باشد که جهت پخت و پز غذا در یک محیط بسته و از طریق المنت های گرمایی و در دمایی یکنواخت صورت می گیرد. امروزه استفاده از دستگاه هایی مانند مایکروفر و یا مایکروویو به دلیل افزایش مشغله های خانم خانه دار، بسیار بیشتر شده است. چرا که امروزه بر خلاف گذشته، خانم ها نیز هم پای مردان در بیرون از منزل، مشغول به کار می باشند.

از این رو علاوه بر خانه داری، شاغل بودن آن ها نیز مزید بر علت شده و سبب شده است که از این نوع دستگاه ها بیشتر تولید و روانه بازار شوند. در حقیقت استفاده از دستگاه مایکروویو و یا مایکروفر، آشپزی را برای کدبانوی خانه بسیار آسان و راحت نموده است. اما استفاده مداوم از این دستگاه ها، نیاز به رعایت بهداشت و اصول نظافت می خواهد که کوچکترین بی توجهی و یا سهل انگاری در نظافت و پاکیزگی آن ها ممکن است از کارایی چنین دستگاه هایی بکاهد.

همچنین استفاده مداوم و پی در پی از این دستگاه ها در صورت رعایت نکردن بهداشت، می توانند بو های انواع غذا ها را به خود گرفته و تولید بوی نامطبوع و ناخوشایند کنند. لذا بر روی غذای در حال پخت نیز تاثیر خود را می گذارند. در این مقاله ما قصد داریم که شما را با روش های آموزش تمیز کردن مایکروفر آشنا سازیم.

اگر در همین روزهاست که باید اسباب کشی کنید باربری سپند بار بهترین گزینه برای اسباب کشی و حمل بارهای شماست

روش های آموزشی تمیز کردن مایکروفر

دستگاه مایکروفر از جمله دستگاه هایی می باشد که چون با آشپزی و گرم کردن و یا پخت و پز غذا سر و کار دارد، نیازمند تمیز کردن و نظافت می باشد. از این رو مانند دیگر کارهای خانه داری که می بایست در انتهای روز به آن ها رسیدگی نمود، همچون تمیز کردن ظروف نشسته، تی کشیدن کف آشپزخانه، تمیز کردن روی گاز، رسیدگی به سرویس بهداشتی و … به آن نیز توجه و رسیدگی نمود.

 در حقیقت می بایست تمیز کردن مایکروفر را هم جزء برنامه روزانه خود قرار دهید.

یک روش بسیار ساده و آسان جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، نظافت روزانه آن با یک دستمال تمیز و مرطوب می باشد. البته توجه نمایید که اگر چند وقتی از تمیز کردن دستگاه مایکروفر شما گذشته است و شما در طی این مدت به هیچ وجه آن را تمیز نکرده اید، نمی توانید از این روش ساده جهت زدودن و تمیز نمودن فضای داخلی دستگاه مایکروفر استفاده کنید.

چرا که به هیچ وجه دستمال نمدار در زدودن و پاک نمودن اثر چربی و یا لکه های باقی مانده ی غذا در دستگاه مایکروفر تاثیر نخواهد گذاشت. استفاده از دستمال مرطوب و نمدار فقط برای تمیز کردن هر روز  مایکروفر می باشد. اما اگر متوجه شدید که دستمال نمدار نتوانسته است اثر لکه را از روی بدنه مایکروفر از بین ببرد، می بایست در درون ظرفی ( البته آن ظرف می بایست تحمل دما و گرمای دستگاه مایکروفر را داشته باشد) مقداری آب ریخته و به مدت 2 الی 3 دقیقه، درون مایکروفر گذاشته و آن را روشن کنید.

حرارت سبب می شود که آب درون ظرف، بخار نموده و چربی ها و تمامی اثر لکه غذایی باقی مانده در دیواره های درونی دستگاه را نرم کرده و شما زمانی که دستگاه را خاموش کرده اید به راحتی و آسانی با یک دستمال نمدار، تمام چربی ها و لکه ها را پاک نموده و بر طرف سازید.

نحوه تمیز کردن مایکروفر

استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروفر

همچنین می توانید از یک روش دیگر جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، استفاده نمایید. در این روش برای جلوگیری از ماندگاری اثر لکه و چربی در درون مایکروفر، می بایست هر هفته، اجزای جدا شدنی دستگاه همچون زیره گردان آن را جدا نموده و با درست کردن کف صابون، و استفاده از یک اسفنج نرم، تمامی آلودگی های آن را از میان ببرید.

البته یک روش بسیار کارآمد دیگر جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، استفاده از جوش شیرین می باشد. جوش شیرین به مانند سرکه، یکی از ترکیبات فوق العاده و بسیار کارساز در اصول خانه داری می باشد. جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین، می توان این گونه عمل نمود که ابتدا می بایست یک ظرف پر آب برداشته  و به اندازه یک قاشق غذا خوری، جوش شیرین به آن اضافه کنید. سپس ظرف را درون دستگاه مایکروفر گذاشته و آن را به مدت 3 الی 5 دقیقه روشن نموده تا گرم شود.

بخاری که از ترکیب آب و جوش شیرین بلند می شود، سبب می گردد که علاوه بر آنکه چربی ها و تمامی لکه های چسبیده به قسمت های داخلی مایکروفر، نرم شده و بهتر از بین بروند، جوش شیرین نیز به عنوان رفع کننده بوی بد غذا، تاثیر فوق العاده ای خود را نیز بگذارد. شما فقط کافی است که ظرف را از درون دستگاه مایکروفر خارج نموده و با یک دستمال نمدار، درون آن را تمیز کنید. در انتها نیز با یک دستمال خشک، درون دستگاه را مرتب و تمیز نمایید.

همانطور که اشاره گردید استفاده از سرکه سفید نیز علاوه بر ضد عفونی کنندگی، به عنوان یک تمیز کننده قوی نیز در آشپزخانه، کار ساز می باشد. بنابراین می توان گفت که یک روش بسیار ساده و راحت جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، استفاده از سرکه سفید می باشد. روش کار به این صورت می باشد که می بایست یک ظرف مقاوم به دمای مایکروفر را انتخاب کرده و مقداری آب در آن بریزید. سپس به مقدار یک قاشق غذا خوری پُر، سرکه سفید به آن اضافه کنید.

بگذارید که ظرف حاوی این ترکیب به مدت تقریباً 5 دقیقه درون دستگاه مایکروفر که روشن نموده اید، بماند. شما مشاهده خواهید نمود که چگونه بخار حاصل از سرکه و آب در درون مایکروفر به سطح شیشه و جداره های داخلی دستگاه چسبیده و شما به راحتی با خاموش نمودن دستگاه و با استفاده از یک دستمال نمدار تمیز، تمامی سطوح چربی و آلودگی های داخل مایکروفر را در عرض چند دقیقه ، تمیز خواهید نمود.

مقالات زیر را نیز از دست ندهید

پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه

نحوه چیدمان بار بعد از اسباب کشی

جابجایی گل و گیاه در اثاث کشی

نحوه تمیز کردن بالش ها

کاربرد سرکه در تمیز کردن وسایل خانه

چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

چطور مایکروفر را تمیز کنیم

تمیز نمودن مایکروفر

یک روش آسان و بسیار راحت جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، استفاده از لیمو می باشد. لیمو نیز در کنار سرکه سفید و جوش شیرین، یک ترکیب معجزه آسا برای تمیز کردن و پاکیزه نمودن دستگاه مایکروفر می باشد. روش استفاده از آن به این صورت می باشد که ابتدا شما می بایست یک ظرف آب را بر روی اجاق گاز گذاشته تا به نقطه جوش برسد. سپس یک تکه از لیموی تازه را به درون آب در حال جوش، اضافه کنید.

بگذارید که لیمو حدود 2 دقیقه درون آب جوش باقی بماند. سپس لیمو را از درون آب خارج نمایید. محلول بدست آمده را جهت پاکسازی و تمیز کردن درون مایکروفر به کار ببرید. با استفاده از یک اسفنج و یا پارچه تمیزی که به این محلول آغشته نموده اید، بر تمامی قسمت های داخلی و بیرونی مایکروفر بکشید. در انتها نیز با یک دستمال خشک و تمیز، آن را پاک نمایید.

یک روش آسان دیگر جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، استفاده از آب لیمو می باشد. روش کار بدین منوال می باشد که ابتدا شما می بایست درون دستگاه مایکروفرتان را با یک دستمال تمیز و خشک، پاکسازی کنید. سپس یک ظرفی که مناسب برای گذاشتن در درون مایکروفر می باشد را انتخاب کرده و تا نیمه در آن آب بریزید. سپس به اندازه 2 الی 3 قاشق غذاخوری به آن عصاره و یا آب لیمو اضافه کنید.

محلول فوق را خوب با هم ترکیب نموده و به اندازه 2 الی 3 دقیقه درون مایکروفر گذاشته و دستگاه را روشن نمایید. باید تا زمانی که آب به جوش نیامده است، ظرف محلول درون دستگاه بماند. بعد از آنکه تایمر دستگاه خاموش شد، به هیچ وجه درب دستگاه مایکروفر را باز نکنید. بگذارید که بخار ناشی از ظرف آب و لیمو تمامی فضای داخلی دستگاه را پُر کند.

سپس بعد از اندک زمانی ( حدوداً ده دقیقه ) درب مایکروفر را باز کنید. سپس ظرف را از درون دستگاه خارج نمایید. به راحتی می توانید مشاهده کنید که چگونه بخار حاصل از آب و لیمو توانسته است چربی ها و تمامی لکه های روی بدنه و دیواره های داخلی مایکروفر را نرم کند. سپس کافی است که با یک دستمال نمدار و تمیز، لکه ها و دیواره های روغنی داخل دستگاه را تمیز نموده و پاک نمایید.

آموزش تمیز کردن مایکروفر

بهداشت و رسیدگی به مایکروفر

یک روش دیگر جهت آموزش تمیز کردن مایکروفر، استفاده از مایع ظرفشویی می باشد. روش کار بدین صورت می باشد که ابتدا می بایست یک ظرف مناسب دستگاه مایکروفر را انتخاب کرده و درون آن آب ولرم بریزید. سپس به مقدار مساوی و مورد احتیاج، درون آن مایع ظرفشویی بریزید.

سپس ظرف حاوی آب و مایع ظرفشویی را به مدت تقریباً یک الی دو دقیقه در درون دستگاه مایکروفر گذاشته و آن را روشن نمایید. ( بگذارید که بخار حاصل از ظرف، تمامی فضای درون مایکروفر را بگیرد) سپس مایکروفر را خاموش نمایید. و ظرف را با احتیاط از درون دستگاه مایکروفر خارج سازید. سپس با یک دستمال نمدار و تمیز، تمامی سطوح داخلی مایکروفر را که آغشته به چربی و لکه می باشد را زدوده و تمیز گردانید.

در انتها می بایست با یک دستمال خشک و تمیز، تمامی سطوح داخلی را تمیز و گردانید.

این نکته بسیار مهم و قابل اهمیت می باشد که در هر مرحله از روش های تمیز کردن مایکروفر، اگر با لکه های سر سخت روبرو شدید که نتوانستید برای بار نخست آن ها را پاک کنید، دوباره مراحل کار را  از نو تکرار نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس