تمیز کردن سرویس بهداشتی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

تمیز کردن سرویس بهداشتی

تمیز کردن و رسیدگی به سرویس بهداشتی، یکی از ملزومات و واجبات خانه داری می باشد. روش های متنوعی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی وجود دارد. استفاده از مواد شوینده و جرم گیرهای شیمیایی یک روش متداول می باشد. آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی به صورت روش های خانگی نیز از جمله روش های بسیار موثر و بی خطر می باشد.

تمیز کردن سرویس بهداشتی

تمیز کردن و رسیدگی به سرویس بهداشتی، می بایست یکی از وظایف تمیز کاری روزانه و یا حداقل هر دو روز یکبار  شما در منزل باشد. زیرا این محل، مرکزی برای تجمع میکروب ها، باکتری ها و آلودگی ها می باشد. از این رو محیطی است که با سلامت و بهداشت اعضای خانواده در ارتباط مستقیمی قرار دارد. بنابراین تمیز کردن هر روز سرویس بهداشتی، امری ضروری و واجب می باشد. در صورتی که سرویس بهداشتی خانه شما، جرم گرفته و قصد دارید که آن را تمیز کرده و مثل روز اول، آن ها را برق بیاندازید، می توانید از شوینده ها و یا جرم گیرهای شیمیایی و یا از چند روش خانگی آسان اما تاثیر گذار، برای این کار استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با روش های مختلف و آسان آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی آشنا سازیم.

روش های مختلف آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی

جرم و رسوب های ایجاد شده بر روی کاشی و سرامیک ها و یا کاسه توالت می تواند آزار دهنده و زشت باشد. تشکیل این رسوب های زرد رنگ، حکایت از آن دارد که سرویس بهداشتی شما، برای مدت طولانی می باشد که شسته و تمیز نشده است. از این رو جهت تمیز کردن آن می بایست از روش های اصولی و همچنین مواد با کیفیت و مرغوبی استفاده کنید.

روش های تمیز کردن سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی تمیز و مرتب

یک روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی که همه ما با آن آشنایی کامل داریم، استفاده از شوینده ها و جرم گیر های شیمیایی می باشد که در اقلام متنوع در بازار به وفور یافت می شوند. طرز استفاده از آن ها نیز بسیار آسان می باشد. روش استفاده از آن ها به این صورت می باشد که شما مقدار مناسبی از جرم گیر را بر روی سطوح سرویس دستشویی ( کف سرامیک، کاسه توالت) بریزید. البته باید گفت که می بایست از قبل هواکش و اگر سرویس بهداشتی شما، مجهز به پنجره می باشد، آن را باز بگذارید. همچنین حتماً می بایست از قبل، دستکش و ماسک هم استفاده کنید. بگذارید که رسوب با مواد جرم گیر واکنش دهد. سپس بعد از 15 دقیقه درب سرویس را باز کرده و با آب سرد فراوان و همچنین فرچه تمیزی، تمامی سطوح سرویس را شستشو دهید.

این را باید ذکر نمود که بهترین شوینده سرویس بهداشتی، ترکیباتی می باشند که باعث تشدید بوی بد در دستشویی نشوند. همچنین به بافت و رنگ روشویی آسیبی وارد نسازند. از این رو یک روش خانگی آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی بسیار کارآمد و موثر، استفاده از جوش شیرین می باشد. جوش شیرین یک ماده ضدعفونی کننده ی بسیار مناسب و قوی می باشد که هم برای تمیز کردن محیط آشپزخانه و هم برای تمیز کردن و برق انداختن سرویس بهداشتی استفاده و کاربرد دارد. جوش شیرین، ماده ای کاملاً بی خطر می باشد. روش کار با جوش شیرین به این صورت می باشد که شما مقدار مناسبی از جوش شیرین را بر روی سطوح سرامیک، کاسه توالت و حتی شیرآلات بریزید. سپس با یک فرچه تمیزی، تمامی جرم ها و رسوب های سطح سرامیک را پاک کرده و از بین ببرید. سپس با آب سرد تمامی سرویس بهداشتی خود را شستشو دهید. شما در نهایت خواهید دید که چگونه جوش شیرین در مدت زمانی بسیار اندک، تمامی لکه ها و جرم های زرد رنگ روی سرامیک سرویس بهداشتی را از بین می برد.

روشهای تمیز کردن سرویس بهداشتی

روش های تمیز کردن سرویس بهداشتی

یک روش دیگر جهت تمیز کردن و پاکیزه نمودن سرویس بهداشتی، استفاده از نوشابه می باشد. شاید تعجب کنید اما نوشابه یک ترکیب اسیدی بوده و به راحتی می تواند با رسوب ها و جرم های روی کاسه توالت، واکنش نشان داده و آن ها را از بین ببرد. روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی با نوشابه به این صورت می باشد که ابتدا می بایست یک نوشابه یک لیتری ( در صورت کثیفی بیش از حد می توانید از چند نوشابه استفاده کنید) در صورت لزوم، مشکی رنگ باشد را به درون کاسه توالت و همچنین کف سرویس بهداشتی خالی کنید. بگذارید چند ساعتی به همین منوال بگذرد. ( اگر می توانید یک شب تا صبح بگذارید، نوشابه بر روی سطوح دستشویی بماند) سپس با فرچه و آب فراوان، شروع به شستشو و تمیز کردن سرویس بهداشتی کنید. خواهید دید که چگونه نوشابه در عرض کمتر از چند ساعت، سبب تمیزی و پاکیزه شدن سرویس بهداشتی شما خواهد شد.

یک روش بسیار موثر و فوق العاده اثر بخش، جهت تمیز کردن سنگ روشویی سرویس بهداشتی، استفاده از سرکه سفید می باشد. سرکه سفید، خاصیت ضد عفونی کننده داشته و باعث تمیز شدن سنگ روشویی می شود. روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی با سرکه سفید به این صورت می باشد که شما ابتدا می بایست یک بطری آب پاش را از مایع سرکه سفید پر کنید. سپس سرکه را به تمامی سطوح سنگ روشویی اسپری کنید. سپس مدتی مهلت داده تا سرکه با جرم های روشویی واکنش نشان دهد. سپس با کمک اسفنج و یا فرچه تمیزی، تمامی روشویی را شستشو دهید. سپس در انتهای کار، آب داغ را باز کرده و به طور کامل سنگ روشویی را بشویید.

همچنین یک روش دیگر جهت آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی، تمیز کردن کف سرامیک دستشویی می باشد. یک روش آسان و بسیار راحت، استفاده از مایع ظرفشویی می باشد. روش کار به این صورت می باشد که شما می بایست، مقدار مناسبی از مایع ظرفشویی را بر کف سرامیک ریخته و سپس با کمک فرچه، تمامی رسوب ها و لکه های زرد رنگ روی سرامیک را از بین ببرید.

اموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی

برق انداختن شیرآلات

شیرآلات دستشویی و یا حمام نیز از جمله وسایل و تجهیزات سرویس بهداشتی می باشند که نیازمند رسیدگی و برق انداختن می باشند. تصور بسیاری از افراد بر این می باشد که جهت تمیز کردن و برق انداختن شیرآلات می توانند از سفید کننده ها استفاده کنند که این روش، یک اشتباه بزرگ و بسیار رایجی می باشد. چرا که سفید کننده ها از موادی بسیار قوی ترکیب شده اند که به راحتی می توانند لعاب روی شیرآلات را از بین ببرند. از این رو روش های دیگری جهت تمیز کردن آن ها وجود دارد. یک روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی شیرآلات، استفاده از سرکه سفید و یا آب لیمو می باشد. آب لیمو، یک پاک کننده و درخشان کننده قوی برای اجسام فلزی می باشد. روش کار به این صورت می باشد که شما ابتدا می بایست مقدار مناسبی از آب لیمو را بر روی سطوح شیرآلات، اسپری کنید. سپس بعد از مدتی با یک حوله خشک و تمیز، سطح شیرآلات را خشک نمایید. همچنین استفاده و به کار بردن سرکه سفید هم به مانند نحوه کاربرد آب لیمو می باشد.

حمام نیز از جمله مکان هایی می باشد که می بایست در هر بار استحمام کردن، آن را تمیز شستشو دهید. یک روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی حمام این می باشد که بعد از آنکه استحمام کردید، می بایست کف حمام را با آب ولرم شستشو دهید. ضمناً می بایست،، هواکش و در صورت امکان، پنجره حمام را باز کنید تا تمام بخار و رطوبت حاصل از آن، از محیط و فضای حمام خارج شود. در این صورت تمامی جرم ها و رسوب ها در اثر بخار و رطوبت حاصل از آن نرم شده و به راحتی شسته و از بین می روند.

یک روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی، تمیز کردن آینه توالت و یا حمام می باشد. روش تمیز کردن آینه به این صورت می باشد که شما می بایست ابتدا مقداری جوش شیرین را به همراه آب اکسیژنه با هم مخلوط کرده و درون یک بطری اسپری بریزید. سپس با یک پارچه و یا حوله تمیز، مقداری از این ترکیب را بر روی سطح آینه سرویس بهداشتی، اسپری کرده و تمیز کنید تا تمامی لکه ها از روی سطح آینه از بین برود.

روش تمیز کردن سرویس بهداشتی

تمیز کردن روشویی سرویس بهداشتی

همچنین برای داشتن سقف تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و میکروبی، می توانید از محلول سرکه سفید استفاده کنید. روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی سقف دستشویی و یا حمام، این گونه می باشد که شما در یک ظرف به نسبت مساوی، سرکه سفید و آب گرم را با یکدیگر مخلوط کنید. از آنجا که سقف دستشویی و یا حمام در دسترس مستقیم شما قرار ندارد با کمک فرچه و یا چوب گردگیری که سر آن ها را با این ترکیب، آغشته کرده اید، تمامی قسمت های سقف سرویس بهداشتی را ضدعفونی و تمیز کنید.

از آنجا که دستشویی و بیشتر، حمام در معرض بخار آب و رطوبت قرار دارند، بنابراین امکان زنگ زدگی شیرآلات آن ها بسیار زیاد می باشد. یک روش آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی و خلاص شدن از زنگ زدگی استفاده از نمک به همراه آب لیمو می باشد. در ابتدا مقداری نمک بر روی سطوح شیرآلات بپاشید. ( نمک، لکه های زنگ زدگی را به خود جذب می کند) سپس بر روی آن مقداری آب لیمو بریزید. آب لیمو با زنگ زدگی واکنش نشان داده و آن را از روی سطوح شیرآلات سرویس بهداشتی جدا می کند. برای آنکه تاثیر بهتر و مطلوب تری از نمک و آب لیمو را بر روی سطوح زنگ زدگی شیرآلات ببینید، بهتر است، بگذارید این ترکیبات به مدت یک شب بر روی تمامی سطوح شیرآلات سرویس بهداشتی شما  باقی بمانند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس