فراری دادن مورچه ها

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

روش های از بین بردن موچه در خانه

فراری دادن مورچه ها

مورچه ها، حشرات ریز آزار دهنده

مورچه ها از جمله حشرات ریزی می باشند که بیشتر در فصول گرم و در گوشه و کنار خانه ما پیدا می شوند. مورچه ها در گروه های دسته جمعی با هم زندگی می کنند از این رو با دیدن تعداد اندکی از آن ها، می بایست به دنبال لانه اصلی آن ها بگردید. مورچه ها اگر چه حشراتی هستند که تهدید آن چنانی برای سلامت ما به حساب نمی آیند اما در صورت آلوده نمودن مواد غذایی، می بایست تمامی مواد غذایی دور ریخته شوند.

از این رو برای در امان ماندن مواد غذایی و به خصوص آشپزخانه تان از گزند مورچه ها، می بایست راه حلی مفید جهت فراری دادن مورچه ها در خانه پیدا کنید. از این رو ما در این مقاله قصد داریم که شما را با چند روش کارساز جهت فراری دادن مورچه ها از خانه آشنا سازیم.

فراری دادان موچه ها

روش های کارساز و مفید در فراری دادن مورچه ها در خانه

باید توجه داشته باشید که مورچه ها از جمله حشراتی می باشند که دارای شامه بسیار قوی می باشند و در محل های کثیف زندگی نموده و به سمت مواد غذایی ریخته شده ، جذب می شوند. از این رو بی احتیاطی در نگه داشتن ظرف شکر و یا ریخته شدن مقدار کمی آب لیمو بر روی میز آشپزخانه و یا در گوشه  کنار آشپزخانه تان، می تواند گروه دسته جمعی از مورچه ها را به سمت خود بکشاند.

همچنین از جمله مکان هایی که اکثر مورچه ها به وفور جمع می شوند، شکاف و یا درز دیوار ها می باشد. از این رو می بایست برای جلوگیری از لانه نمودن مورچه ها، تمامی درز و شکاف های خانه تان را بپوشانید.

از بین بردن موچه ها در خانه

مورچه ها موجوداتی آزار دهنده در خانه ما

همچنین باید به این نکته نیز توجه نمود که یکی از اولین اقدامات در فراری دادن مورچه ها در خانه، رعایت اصول اولیه بهداشتی می باشد. یک راه حل مناسب دیگر جهت فراری دادن مورچه ها از خانه، استفاده از مایع ظرفشویی می باشد.

مایع ظرفشویی، نقش خفه کنندگی برای مورچه ها به حساب می آید. بنابراین بهترین روش این می باشد که مایع ظرفشویی را با یک قاشق جوش شیرین مخلوط نمایید. سپس این ترکیب را در محل تردد مورچه ها قرار دهید.

اگر در نزدیکی لانه مورچه ها بریزید، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.  بعد از چند دقیقه خواهید دید که چگونه مایع ظرفشویی، تمامی مورچه ها را فراری داده است و اثری از آن ها دیگر پیدا نخواهد شد.

مورچه ها از جمله حشراتی هستند که علاوه بر حضور داشتن در آشپزخانه، می تواند در حیاط خانه و در صورت داشتن درخت و یا باغچه به وفور در این محل ها پیدا شوند. از این رو یک راه حل مناسب برای فراری دادن مورچه ها در خانه، استفاده از نوار چسب می باشد.

برای این کار کافی است که نوار چسب پهنی را به اندازه ای که می خواهید، برش داده و آن را به صورتی که طرف چسبناک آن رو به بیرون قرار گرفته باشد، بر پایه های میز آشپزخانه و یا بر روی تنه درخت  یا حتی در مسیر لانه مورچه ها، قرار دهید. دست و پاهای ظریف مورچه ها در حین راه رفتن بر روی چسب به سطح آن گیر کرده و دیگر توان حرکت کردن نخواهند داشت.

یک روش بسیار مناسب دیگر در فراری دادن مورچه ها از روی درختان باغچه منزل تان، استفاده از آدامس می باشد. آدامس نیز مانند نوار چسب از قدرت چسبندگی نسبتاً خوبی برخوردار می باشد. از این رو کافی است که سطح تنه درخت را با استفاده از آدامس ، چسبناک نمود تا دیگر مورچه ها نتواند از درخت بالا بروند.

راه حل فراری دادن موچه

مورچه از بویایی قوی برخوردارند

یک روش کارآمد دیگر جهت از بین بردن و فراری دادن مورچه ها، این است که با پیدا نمودن سوراخ و شکاف هایی که محل ورود و خروج مورچه ها می باشد را با صابون پر نمایید. این روش می تواند بسیار تاثیر گذار در فراری دادن مورچه ها واقع گردد.

یک روش دیگر نیز استفاده از نمک می باشد. کافی است که مقدار مناسبی نمک را در مسیر تردد مورچه های مزاحم و یا گوشه و کنار خانه تان بپاشید تا از شر آن ها رهایی یابید.

استفاده از ادویه های موثر در فراری دادن مورچه ها در خانه

یک روش بسیار مفید دیگر نیز استفاده از، میخک می باشد. مورچه ها نسبت به این ادویه ، بسیار حساس بوده و از این رو با بو کشیدن آن، حتماً پا به فرار خواهند گذاشت. از این رو کافی است که مقداری میخک را در مسیر  تردد لانه مورچه ها قرار دهید.

یکی از روش های مهم در دور نمودن و فراری دادن مورچه ها در خانه، استفاده از فلفل می باشد. فلفل ها انواع مختلفی دارند . در این میان فلفل سیاه بسیار کارآمد تر و قوی تر از سایر دیگر فلفل ها عمل می نماید. اما باید به این نکته توجه کرد که فلفل ها باعث مرگ و میر صد در صد مورچه ها نمی شوند اما می تواند آن ها را از محل زندگی تان فراری دهند.

از این رو کافی است کمی فلفل را در محل آمد و شد مورچه ها به خصوص در جلوی لانه آن ها بپاشید. ( حتماً در مقدار استفاده از فلفل ، جوانب احتیاط را رعایت نمایید. چرا که بسیاری از افراد نسبت به فلفل و بوی آن بسیار حساس بوده و به آن آلرژی دارند.) با این عمل، مورچه ها دیگر در نزدیکی خانه شما تردد نخواهند نمود.

یک ادویه مناسب دیگر در بیرون نمودن مورچه ها از خانه و محیط آشپزخانه تان، استفاده از برگ بو می باشد. کافی است که مقداری از برگ بو را در محل لانه مورچه ها بریزید تا دیگر با هیچ مورچه ای در حوالی آشپزخانه تان روبرو نشوید.

استفاده از ترکیبات تند برای از بین بردن مورچه

استفاده از ترکیباتی با بوی تند جهت فراری دادن مورچه ها در خانه

یکی دیگر از ترکیبات بسیار مفید در امور خانه داری، استفاده از سرکه سفید می باشد. سرکه، نقش مهمی در نظافت و پاکیزگی و از بین بردن میکروب ها دارد. از این رو یک اثر مفید آن در از بین بردن و فراری دادن مورچه ها در خانه می باشد.

کافی است که شما مقدار مساوی از سرکه سفید و آب را با هم ترکیب نموده و در درون یک بطری اسپری بریزید. سپس لانه مورچه ها را که پیدا نموده اید به درون آن اسپری نمایید. سرکه، خاصیت اسیدی داشته و همچنین بوی تندی دارد از این رو مورچه ها با کشیدن بوی سرکه، به راحتی از میان می روند.

از جمله ادویه هایی که بوی تندی داشته و در فراری دادن مورچه ها در خانه ی شما بسیار مفید و کارساز می باشد، استفاده از ادویه دارچین می باشد. کافی است که نصف قاشق دارچین را با یک فنجان آب، ترکیب نمایید. سپس یک پارچه تمیزی برداشته و مقداری از ترکیب فوق را بر روی آن بریزید.

سپس دستمال آغشته شده به دارچین را در مسیر تردد مورچه ها و حتی در نزدیکی لانه آن ها بر روی زمین بکشید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که دیگر اثری از رد مورچه ها در خانه شما یافت نخواهد شد.

همچنین یکی روش بسیار قدیمی که از نسل مادر بزرگ های ما به ارث رسیده است، استفاده از نفت می باشد. البته امروزه کمتر نفت پیدا می شود. اما در صورت یافتن نفت، می توانید مقدار کمی از آن را در محل لانه مورچه ها بریزید. نفت می تواند در عرض چند ثانیه تمامی مورچه ها را از خانه تان حذف نماید.

یکی دیگر از مهمترین مواد در فراری دادن مورچه ها در خانه استفاده از آب لیمو می باشد . از آنجا که مورچه ها، بویایی قوی دارند و لیمو نیز خاصیت اسیدی دارد. مورچه ها با بو کشیدن لیمو، دچار خفگی شده و در عرض چند دقیقه از بین خواهند رفت.

استفاده از خیار برای فراری دادن مورچه ها

استفاده از میوه در جهت فراری دادن مورچه ها

یکی از میوه ها موثر در فراری دادن مورچه ها از خانه تان، استفاده از خیار می باشد. بوی خیار برای مورچه ها غیر قابل تحمل می باشد. از این رو کافی است که مقداری از پوست خیار را هر روز در مسیر لانه مورچه ها قرار دهید.

بعد از چند روز متوجه خواهید شد که چقدر از جمعیت مورچه ها در محل کاسته م شود. در صورت تمدید و تکرار این عمل، دیگر اثری از مورچه ها را در محل زندگی تان نخواهید دید.

یکی دیگر از میوه هایی که می تواند در فراری دادن مورچه ها مناسب باشد، استفاده از سیب می باشد. گفته می شود که سیب دارای اسیدی می باشد که می تواند در دور نمودن مورچه ها از منزل تان کارساز واقع گردد.

بنابراین لازم است که سیب را رنده نموده و یا تکه هایی از آن را در مسیر ورودی لانه مورچه ها قرار دهید. مورچه ها با بو کشیدن جذب آن شده اما بعد از مدتی از میان خواهند رفت.

یک روش دیگر جهت رهایی از شر مورچه های مزاحم استفاده از پودر پرتقال می باشد. بنابراین کافی است که شما مقداری پوست پرتقال را درون مخلوط کن بریزید. سپس حدود یک لیوان آب گرم را نیز به مخلوط کن تان اضافه نمایید.

ترکیبی که به این صورت بدست می آید، پوره نرمی بوده که از آن می توانید در مسیر لانه مورچه های مزاحم بریزید و برای همیشه از شر این مهماجمان کوچک خلاصی یابید.

این مقالات را از دست ندهید

تمیز کردن مایکروفر

از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی

پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه

آموزش پاک کردن لکه شمع

پاک کردن موی حیوانات خانگی

پاک کردن جوهر بر روی لباس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس