ضدعفونی خانه جدید قبل از اثاث کشی منزل

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

ضدعفونی خانه جدید قبل از اثاث کشی منزل

ضدعفونی خانه جدید قبل از اثاث کشی منزل

در این مقاله ضدعفونی خانه جدید قبل از اسباب کشی منزل آموزش داده می شود. در صورتی که تمایل دارید با این موضوع آشنا شوید در ادامه ما را همراهی کنید.

اگر چه آداب و رسوم طوری است که خانه قبل از خروج تمیز می شود و صاحبان قبلی آن را کاملا تمیز می کنند، اما اغلب طبق استاندارد لازم انجام نمی شود. در این حالت، قبل از انتقال وسایل خود به خانه باید تمیزکاری کاملی در خانه انجام دهید زیرا تمیز کردن کامل آن بعد از آن دشوار خواهد بود.

هنگام جابجایی در خانه تمیزکاری کامل توصیه می شود و باید مطمئن شوید که به خصوص اتاق خواب، حمام و آشپزخانه به خوبی تمیز و ضدعفونی می شود.
لازم است قبل از اسکان کامل، خانه را برای تمیز کردن کاملاً برنامه ریزی کنید. قبل از اینکه همه وسایل خود را به خانه منتقل کنید، باید وقت خود را برای تمیز کردن خانه اختصاص دهید زیرا این امر کار را بسیار آسان می کند.

بعضی از کارها وجود دارد که شما نباید قبل از رفتن به خانه جدید فراموش کنید. در اینجا یک راهنما برای کمک به شما در ضدعفونی کردن خانه جدید قبل از اثاث کشی منزل، وجود دارد.

چگونه خانه جدید خود را ضدعفونی کنیم؟

ضدعفونی خانه جدید قبل از اثاث کشی منزل در کنار کارهای روزمره شما برای تمیز و منظم نگه داشتن خانه ای که در آن زندگی می کنید دشوار به نظر می رسد. اینکه شما چقدر نظافت منزل را انجام می دهید به این بستگی دارد که صاحبان قبلی حیوانات خانگی یا بچه داشته اند و یا خیر.

نقل مکان به خانه جدید یک شروع تازه است. قبل از اینکه مبلمان سنگین یا اشیا دیگر در محل قرار بگیرند و وسایل بسته بندی شوند، باید در محل زندگی جدید خود تمیزکاری کاملی دهید.

در اینجا نحوه ضدعفونی خانه جدید برای کمک به شما آورده شده است: هنگام تمیز کردن اتاق به اتاق از روشی روشمند استفاده کنید. از ورودی شروع کرده و در جهت عقربه های ساعت حرکت کنید. از چپ به راست و از بالا به پایین تمیز کنید، بنابراین در پایان تمیز کردن گرد و غبار و سایر مواردی که به پایین می ریزد می تواند جارو برقی شود.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

تمیز کردن دیوارهای خانه قبل از اسباب کشی

اگر صاحبان قبلی اخیراً خانه را رنگ آمیزی نکرده اند و شما قصد ندارید این کار را انجام دهید، اکنون دیوارهای نقاشی شده یا روکش دار را تمیز کنید. یک منطقه کوچک را امتحان کنید تا مطمئن شوید به رنگ یا بافت دیوارهایتان آسیب نمی رسانید.

ابتدا گرد و غبار و تار عنکبوت را بردارید، سپس از پارچه ای نرم برای پاک کردن دیوارها استفاده کنید. سرکه پاک کننده ای موثر و بی خطر از نظر محیط زیست است که بیشتر کپک ها، میکروب ها و بوها را از بین می برد. توجه ویژه ای به، قسمت بالای درها، کلیدهای برق و دریچه های کولر داشته باشید.

تمیز کردن دیوارهای خانه قبل از اسباب کشی 
تمیز کردن دیوارهای خانه قبل از اسباب کشی

نظافت آشپزخانه و ضدعفونی کردن آن

وسایل خود را بیرون بیاورید و پشت و زیر آن ها را کاملا تمیز کنید. برای تمیز کردن اجاق گاز خود از آب گرم و صابون یا مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید. جوش شیرین پاک کننده ملایمی است که به از بین بردن لکه ها کمک می کند اما باعث خراش سطح نمی شود.

قفسه های فر را برداشته و با آب صابون تمیز کنید. سپس قفسه ها و کشوهای یخچال را برداشته و بشویید و داخل آن را با آب گرم و صابون (یا مخلوط آب و سرکه) تمیز کنید. کابینت ها، قفسه ها و پیشخوان ها را پاک کنید، اما از استفاده از سرکه روی سنگ مرمر خودداری کنید. برای خلاص شدن از شر بوی سینک و جلوگیری از گرفتگی آن، یک فنجان جوش شیرین را در آبکش بریزید و سپس کار را با ریختن یک فنجان سرکه سفید دنبال کنید.

ضدعفونی آشپزخانه
ضدعفونی آشپزخانه

برای تمیز کردن سینک استفاده از سرکه روی لکه های سرسخت در سینک ظرفشویی یا استفاده از خمیر جوش شیرین و سرکه بی خطر است. بعد از اینکه لکه ها را پاک کردید ، محلول آب و آب لیمو باعث درخشش سینک ظرفشویی می شود. برای تمیز کاری کابینت ها آن ها را با یک پارچه نرم پاک کنید وتمام سطوح داخل و خارج را گردگیری و پاک کنید. قسمت بالای درب کابینت را فراموش نکنید.

فراموش نکنید که هود را نیز تمیز کنید. اینها می توانند بسیار چرب شوند ، اما خوشبختانه اکثر آن ها دارای فیلترهایی هستند که می توانند شسته شوند. آن ها را باز کنید و طبق دستورالعمل های سازنده بشویید. بسیاری از آن ها را می توان در ماشین ظرفشویی شستشو داد.

مطالب مشابه: جابجایی لوازم صوتی و تصویری در اسباب کشی

تمیز کردن و ضدعفونی سرویس بهداشتی و حمام

مکان های خارج از دید مانند زیر روشویی و پشت توالت فرنگی را تمیز کنید. کاشی ها، وان و سینک را با خمیر ساخته شده از جوش شیرین و سرکه تمیز کنید. درهای دوش شیشه ای را با مخلوط سرکه و آب پاک کنید.

تعدادی زیادی مواد شیمیایی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی شما موجود است، اما خمیر جوش شیرین و سرکه نیز عملکرد خوبی دارد. از این خمیر می توانید برای تمیز کردن وان حمام نیز استفاده کنید . درهای دوش شیشه ای را با ۱ قسمت سرکه و ۱ قسمت آب در یک بطری اسپری تمیز کنید. از سرکه رقیق نشده در توالت استفاده کنید و با یک برس کاشی ها را تمیز کنید. برخی از افراد دوست دارند صندلی توالت را در یک خانه جدید تعویض کنند.

این ممکن است ساده به نظر برسد، اما توالت فرنگی احتمالاً کثیف ترین نقطه یک خانه است. به جای صرف وقت خود برای تمیز کردن آن ها، آن ها را بردارید و یک صندلی کاملاً جدید جایگزین کنید. با نشستن بر روی صندلی های کاملاً جدید، می دانید که خانواده شما، آرامش بیشتری خواهند داشت. تعویض توالت فرنگی جدید آسان است و به شما احساس خوب و تازه ای می بخشد.

ضدعفونی سرویس بهداشتی و حمام
ضدعفونی سرویس بهداشتی و حمام

تمیز کردن و ضدعفونی کردن کف و فرش ها قبل از اثاث کشی منزل

فرش ها را با تمیز کردن لکه ها با استفاده از یک دستگاه بخار حرفه ای برای از بین بردن موها، بوها و لکه های حیوانات خانگی در نظر بگیرید. بیشتر سطوح را می توان با آب و صابون ملایم شستشو داد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های سازنده را برای نوع کف خود دنبال می کنید.

تمیز کردن با استفاده از بخار باعث از بین رفتن لکه های سخت و تمیز کردن عمیق، حتی بوی حیوانات خانگی می شود. در صورت داشتن تجهیزات مناسب می توانید کف های چوبی را نیز تمیز کنید. کف چوب سخت که مهر و موم نشده است را با بخار تمیز نکنید، زیرا آب می تواند به داخل آن نفوذ کرده و باعث خراب شدن کف شود.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

نظافت و ضدعفونی کردن اتاق خواب

یکی از آخرین مکان های خانه جدید شما که باید از تمیز کردن آن اطمینان حاصل کنید، اتاق های خواب است تا مطمئن شوید که آن ها برای ورود به خانه آماده هستند. این کار معمولاً به اندازه مناطق دیگر نیاز به نظافت ندارد اما باید قبل از انتقال وسایل خود آن ها را تمیز کنید. برای نظافت اتاق خواب پنجره ها و درهای، اتاق خواب را گردگیری کنید تا هرگونه آلودگی پاک شود.

در پایان حتماً پنجره ها را تمیز کنید زیرا احتمالاً این پنجره ها از قلم افتاده اند. با تمیز کردن خوب کفپوش ها کار ضدعفونی خانه را تمام کنید.

کنترل آفات و ضدعفونی خانه جدید

مطمئن شوید که شما و خانواده تان تنها کسی هستید که به خانه جدیدتان نقل مکان می کند. می توانید یک نفر را استخدام کنید تا در آنجا حضور پیدا کند و حشرات موذی را بررسی کند تا از وجود مهاجمان خانگی ناخوانده جلوگیری کند.

خانه خود را به طور کامل بازرسی کنید و هر ترکی را که می تواند وجود داشته باشد را مهر و موم کنید. در اطراف پنجره ها، زیر درها و اطراف لوله ها را ببندید. حتی اگر یک ترک خیلی کوچک به نظر می رسد، آن را مهر و موم کنید.

مراحل ضدعفونی خانه

ممکن است تمیز کردن و ضدعفونی خانه ساده به نظر برسد، اما همه چیزهایی که تمیز به نظر می رسند به درستی ضد عفونی نمی شوند. به منظور اطمینان از سلامت و ایمنی خانواده، خدمه باربری و ساکنان جدید خانه قبلی شما در هنگام شیوع COVID-19، ضد عفونی کردن خانه ضروری است. همچنین مهم است که قبل از بسته بندی مکان جدید خود را ضدعفونی کنید. این یک احتمال است که مستاجرهای قبلی خانه جدید شما قبل از عزیمت همه چیز را تمیز کرده اند، اما همیشه بهتر است در یک مکان امن و ضد عفونی باشید.

در اینجا چند گام برای ضدعفونی خانه آورده شده است:
همیشه از دستکش های یکبار مصرف (لاتکس یا وینیل) برای محافظت از پوست خود در برابر هرگونه ویروسی و همچنین در برابر مواد شیمیایی تمیز کننده استفاده کنید.
تمام سطوح متداول لمس شده در خانه از جمله دستگیره درها، کلیدها، شیرهای آب، وسایل الکترونیکی، پیشخوان ها، میزها و سایر موارد  را با آب، صابون و مواد شوینده بشویید.

هنگامی که سطوح به وضوح تمیز شدند، از یک ضد عفونی کننده موثر در با حداقل ۷۰٪ ضدعفونی کننده محتوای الکل استفاده کنید.
قبل از پاک کردن، محلول ضد عفونی کننده را حدود پنج دقیقه بگذارید و با حوله، دستمال مرطوب یا اسفنج شستشو دهید.
پس از تمیز کردن و ضد عفونی سطوح، از اسپری ضد عفونی کننده هوا در همه اتاق ها استفاده کنید.
وسایل تمیزکاری یکبار مصرف را بلافاصله پس از اتمام آن ها دور بریزید و وسایل تمیزکاری دیگر را در اسرع وقت ضد عفونی کنید.
پس از ضدعفونی خانه و بعد از ریختن و یا ضد عفونی شدن کلیه وسایل، دستان خود را کاملا بشویید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس