از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

آموزش از بین بردن حشرات موذی در خانه

از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی

حضور و رویت حشرات موذی، بسیار آزار دهند و عصبانی کننده می باشد. حشرات موذی چون مگس ها، پشه ها، سوسک ها، کک ها و … می توانند علاوه بر سمی کردن غذاها برای سلامتی و بهداشت بدن نیز مضر باشند. روش های متعددی برای از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی وجود دارد ، تا اخر این مقاله با ما همراه باشید.

از بین بردن حشرات موذی

آزار و اذیت حشرات موذی در خانه

شاید چندش آورترین و منزجر کننده ترین صحنه، دیدن حشراتی چون سوسک، کک، مگس ، پشه و … باشد. اغلب حشرات موذی در فصل های گرم سال بیشتر از فصل های سرد سال رویت و دیده می شوند. گرمای زیاد، رطوبت بیش از حد، شرجی بودن هوا، آفتاب شدید و … از عوامل ظهور و حضور حشرات موذی در خانه ها می باشند. جهت دفع و از بین بردن حشرات موذی، روش های بسیار زیادی وجود دارد. حتی در این زمینه شرکت های بسیاری به تولید انواع سم پاش ها و یا قرص های شیمیایی، جهت از بین بردن حشرات تولید نموده اند. اما در این مقاله قصد ما بر این می باشد که شما را با روش های مختلف از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی آشنا سازیم.

روش های مناسب جهت از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی

روش از بین بردن مگس ها

مگس ها از جمله حشرات موذی می باشند که علاوه بر نشستن بر روی غذا ها، سبب ایجاد انواع بیماری ها گشته و همچنین می توانند ناقل ویروس های بیماری زا بوده و برای انسان خطر آفرین باشند. مگس ها، انواع مختلفی دارند یکی از موذی ترین آن ها، مگس سفید و یا سفید بالک می باشد. این حشرات، بسیار ریز بوده و علاوه بر اینکه در هنگام خواب و یا استراحت بر روی سطح بدن نشسته و می توانند از طریق مجاری تنفسی وارد بخش ریه و دستگاه های تنفسی بدن شده و سبب ایجاد مشکلات جدی چون عفونت و یا بیماری های تنفسی گردند. برای از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، از جمله مگس سفید، روش های بسیاری وجود دارد. یکی از روش های از بین بردن مگس سفید، درست کردن اسپری زیر می باشد. ابتدا در یک ظرف، یک سیر کامل را به همراه یک عدد پیاز و یک قاشق چایخوری فلفل کاین، با هم مخلوط کرده و در درون دستگاه مخلوط کن بریزید. سپس این ترکیب را از صافی عبور داده و مایع آن را از باقی مانده تفاله، جدا کنید. مایع بدست آمده را با مایع ظرف شویی مخلوط کرده و بر نواحی و سطوحی که مگس ها در آن جا تردد بیشتری دارند، مانند سطح برگ درختان، اسپری کنید. خواهید دید که چگونه این اسپری که دارای خاصیت چسبندگی داشته، مگس ها را از خانه شما دور خواهد نمود.

سمپاشی کردن حشرات موذی

روش از بین بردن مورچه ها

یکی از مهمترین روش های از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، روش از بین بردن مورچه ها می باشد. مورچه ها نیز از جمله حشرات موذی می باشند که در فصل گرما بیشتر از فصل سرما دیده می شوند و مکان اصلی آن ها در آشپزخانه می باشد. یک روش خانگی جهت از بین بردن مورچه ها، استفاده از روغن دارچین می باشد. روغن دارچین، ساده، امن و غیر سمی بوده و تاثیر شگرفی بر روی سیستم عصبی مورچه ها می گذارد. برای درست نمودن این محلول شگفت انگیز خانگی می بایست حدود 4 الی 5 قطره از روغن دارچین را با حدود 240 میلی لیتر آب، مخلوط نمایید. سپس این ترکیب را درون بطری اسپری ریخته و در جاهای پُر تردد مورچه ها، اسپری کنید. این اسپری برای دفع و از بین بردن حشرات موذی بسیار موثر عمل می کند.

یک روش خانگی دیگر در از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، مانند مورچه ها، درست کردن و ترکیب آب، شکر و اسید بوریک با یکدیگر می باشد. ( استفاده از شکر در این ترکیب سمی به این علت می باشد که شکر، مورچه ها را جذب خود کرده و به سمت خود می کشاند) سپس این ترکیب را درون مایکروویو گذاشته تا گرم شود. سپس مقداری پنبه سفید را برداشته و به این محلول، آغشته کنید. پنبه را در محل رفت و آمد مورچه ها بگذارید. شما مشاهده خواهید نمود که این ترکیب چگونه، مورچه ها را مسموم نموده و از بین خواهد برد.

روش تاثیر گذار بعدی در جهت از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، مانند مورچه استفاده و به کار بردن، سرکه سفید می باشد. سرکه، علاوه بر خاصیت تمیز کنندگی قوی که دارد، دارای بو و رایحه ای بسیار قوی می باشد که از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، بسیار تاثیر گذار می باشد. روش تهیه این ترکیب سحر آمیز به این صورت می باشد که نسبت مساوی از آب و سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کرده و درون یک بطری اسپری کننده، بریزید. سپس در محل ورود مورچه ها، آن ها را اسپری کنید. خواهید دید که چگونه مورچه ها در عرض کمتر از چند ثانیه از بین خواهند رفت.

نقش روغن دارچین در از بین بردن حشرات موذی

نقش روغن دارچین در از بین بردن حشرات موذی

روش از بین بردن پشه ها

یکی دیگر از حیوانات موذی و مزاحم، پشه ها می باشند. پشه ها نیز بیشتر در محیط مرطوب و حاصلخیز از جمله در مناطق شمالی ایران و به خصوص در خاک گلدان زندگی می کنند. روش های موثری برای از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، به خصوص پشه ها وجود دارد. مثلاً پیشگیری از ورود حشرات موذی، بهترین روش برای مقابله با آن ها می باشد. مثلاً می توانید درز پنجره ها و درب ورودی را گرفته و با توری که شکاف های آن، بسیار ریز تر از اندازه پشه ها می باشد، از ورود پشه به داخل خانه جلوگیری کنید. یکی دیگر از روش های پیشگیری از حضور پشه ها، تخلیه هر شب سطل زباله می باشد. هر چه زباله، مدت بیشتری در خانه بماند، غذاهای درون سطل، فاسد شده و باعث تحریک حشراتی مثل پشه و مگس می شود. از آنجا که در آپارتمان ها، گل و گلدان های بسیاری نگه داری می شوند. خاک حاصلخیز گلدان و آبیاری مداوم گلدان، منشاء مهمی برای رشد و زندگی پشه ها می باشد. یکی از شگرد های از بین بردن پشه گیاهان، ریختن رنده پوست لیمو بر روی سطح خاک می باشد. پوست لیمو دارای اسید سیتریک بوده و سبب از بین بردن پشه ها می شود. همانطور که گفته شد رطوبت در مناطق شمالی ایران، عامل اصلی حضور پشه می باشد. بنابراین می بایست، میزان رطوبت اضافی داخل خانه را کاهش داد. یک روش موثر و بسیار کار آمد جهت کاهش رطوبت خانه، استفاده از جوش شیرین می باشد. خاصیت جوش شیرین، جذب کننده رطوبت بوده و می تواند در پراکندگی پشه ها، موثر باشد. بنابراین شما مقدار مناسبی از جوش شیرین را با مقداری روغن خانگی مخلوط نموده و این ترکیب را در گوشه و کناره ها و نزدیک گلدان های خانه که محل تجمع پشه ها می باشد، بریزید. سپس بعد از 15 دقیقه پی به اعجاب و سحر آمیز بودن این ترکیب خواهید برد. مشاهده می کنید که چگونه پشه ها، جذب ترکیب شده و بر روی سطح زمین می افتند.

فراری دادن حشرات

نقش جوش شیرین در از بین بردن حشرات موذی

روش از بین بردن سوسک ها

یکی دیگر از روش های از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، به خصوص سوسک ها استفاده از نفت می باشد. سوسک ها شاید موذی ترین و چندش آور ترین حشرات خانگی باشند که وجود آن ها نشانه کثیفی و عدم رعایت اصول اولیه بهداشتی می باشد. از آنجا که سوسک ها در محیط های گرم و تاریک، بیشتر و بهتر رشد نموده و حضور دارند. بنابراین شما بیشتر در شب های تاریک، شاهد حضور آن ها در سطح خانه می باشید. این مطلب که سوسک ها در برابر نفت، هیچ گونه قدرت و یا واکنشی ندارد، کاملاً درست می باشد. شما کافی است که لانه و یا محل زندگی آن ها را پیدا کنید .( اکثراً در زیر کابینت ها و یا سینک ظرف شویی، لانه می کنند) مقدار کافی، نفت تهیه نموده و در محل ورودی لانه سوسک ها بریزید. مشاهده خواهید نمود که دیگر اثری از حضور سوسک در خانه و یا آشپزخانه شما دیده نمی شود.

از آنجا که سوسک ها عاشق شیرینی می باشند یک روش ساده و ابتدایی در از میان بردن سوسک ها این می باشد که شما یک بطری را برداشته  (می تواند نوشابه باشد به علت شیرینی آن) و لبه ها و سطح داخلی آن را با مقداری مربا و یا هر شهد شیرین دیگری آغشته نموده و به صورت دورانی در زیر کابینت و یا محل تردد سوسک ها قرار دهید. از آنجا که سوسک ها، عاشق شهد و شیرینی بوده، شیرینی را، بو کشیده و به سمت بطری سرازیر می شوند. بنابراین به این صورت شما می توانید سوسک ها را به دام بیاندازید.

روش از بین بردن کک ها

روش دیگر از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی، مخصوصاٌ کک ها می باشد. نیش کک ها، آزار دهنده بوده و می بایست برای از بین بردن آن های فکری اساسی نمود. اگر شما در منزل خود از حیوانات خانگی نگه داری می کنید، یکی از منشاء های حضور کک، وجود همین حیوانات خانگی می باشد. یکی از روش های خانگی و موثر در از بین بردن این حشرات بسیار ریز و موذی، این می باشد که در ظرفی به اندازه کافی، آب و چند قطره مایع ظرف شویی ریخته و شب هنگام ( چون کک ها، حشراتی می باشند که بیشتر در تاریکی، تردد می کنند) در گوشه و کنار اتاق ها بگذارید. این ترکیب خاصیت چسبندگی داشته و کک ها را به سمت خود جذب می کند.

نقش سرکه سفید در از بین بردن حشرات موذی

یک روش دیگر برای از بین بردن کک ها استفاده از نمک سائیده شده می باشد. نمک ها مانند یک عامل از بین برنده آب عمل نموده و در از بین بردن کک ها بسیار تاثیر گذار می باشد. کافی است شما به مدت دو روز تمامی سطح فرش و اتاق ها را نمک بپاشید و بعد از آن نمک های پاشیده شده را با جارو برقی تمیز کنید.

مقالات زیر را از دست ندهید

  1. صحیح ترین روش شستن فرش در خانه

  2. بهترین تکنیکها برای چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو

  3. راز نگهداری گیاهان آپارتمانی

  4. در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس