تلفن تماس 44440426_021

ایمیل sepandbar [at] gmail.com

ساعت کاری 24 ساعته حتی تعطیلات

نرخ و قیمت باربری

سپند بار > وبلاگ ما > مقالات > نرخ و قیمت باربری
نرخ و قیمت باربری

یکی از نکات مهم در اسباب کشی و نقل مکان، استفاده از یک تیم باربری مناسب و با تجربه می باشد. شرکت های باربری مختلفی در شهر تهران و سایر شهرها فعالیت می کنند. نرخ و قیمت باربری با توجه به شرایط هر شهر و مسافت طی شده براساس اعلامیه های اتحادیه معرفی شده است. نرخ و قیمت باربری با توجه به میزان لوازم و اثاثیه و همچنین تعداد کارگران مشغول به کار متفاوت می باشد. در این مقاله نکاتی راجع به نرخ و قیمت باربری و اصول این کار اشاره می کنیم.

اگر قصد اسباب کشی و استفاده از شرکت های حمل بار و باربری های را دارید و از نحوه محاسبه هزینه ها آگاهی ندارید توصیه می شود که مطلب زیر در مورد نرخ و قیمت باربری را مطالعه کنید

اسباب کشی به عنوان یکی از پدیده های رایج در جوامع شهری شناخته می شود که تقریباً تمام افراد برای تغییر محل کار یا زندگی خود آن را تجربه کرده اند. از آنجایی که این کار یک کار کاملاً حرفه ای و تخصصی است و نیاز به صرف زمان، انرژی و پول زیادی است بهترین راهکار برای افراد، خصوصا کسانی که مشغله های کاری و فکری زیادی دارند استفاده از شرکت های باربری است. شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه حمل بار به مشتریان خود سرویس دهی می کنند. برای انتخاب یک شرکت باربری مطمئن و مناسب لازم است که فاکتورهای مختلفی مانند میزان رضایت مشتریان، سابقه و قدمت شرکت، کارشناسان و نیروهای خدماتی شاغل در شرکت، نوع تجهیزات استفاده شده برای بسته بندی، نوع ماشین آلات منتقل کننده لوازم، قیمت خدمات ارائه شده و … در نظر گرفته شود.

نحوه محاسبه نرخ و قیمت باربری

شاید بتوان گفت مهم ترین و اصلی ترین فاکتور برای انتخاب مردم نحوه محاسبه هزینه های خدمات ارائه شده از ظرف شرکت های باربری است. تمام مردم از هر قشری و با هر سطح درآمدی تمایل دارند که بهترین و با کیفیت ترین خدمات را با نازل ترین قیمت های ممکن دریافت کنند به همین دلیل شرکت هایی که از قیمت های مناسبتری برخوردارند شانس بیشتری برای جذب تعداد بیشتر مشتریان دارند.

نحوه محاسبه نرخ و قیمت باربری در شرکت هایی که زیر نظر اتحادیه باربران تهران به مشتریان خود سرویس دهی می کنند بر اساس تعرفه ها و قوانین تصویب شده در این سازمان می باشد و معمولا هیچگونه وجوه اضافی در قبال خدمات خود از مشتریان دریافت نمی کنند و اگر چنین شود برخلاف قوانین بوده و مشتریان می توانند خواهان پس گرفتن پول خود شوند.

محاسبه قیمت ها بر اساس فاکتورهای مختلفی می تواند انجام شود و نمی توان تمام قیمت ها را ثابت در نظر گرفت. از مهم ترین نکاتی که در تعیین قیمت خدمات موثر هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بسته بندی لوازم

 در صورتی که بسته بندی لوازم به نیروهای خدماتی شرکت سپرده شود می تواند در قیمت نهایی باربری موثر باشد. این تغییرات می تواند بر اساس میزان استفاده از تجهیزاتی مانند کارتن های چند لایه، نایلون حباب دار، سلفون، چسب و … کم یا زیاد شود

نوع ماشین منتقل کننده لوازم

 شرکت های باربری برای انتقال لوازم مشتریان از ماشین آلات مخصوصی استفاده می کنند که شامل وانت، نیسان، کامیون و کامیونت ها هستند. مسقف بودن، روباز بودن، کفپوش بودن و مجهز بودن ماشین و میزان ظرفیت آن می تواند در قیمت نهایی موثر باشد.

تعداد طبقات ساختمان

با توجه به آن که حمل و جابجایی لوازمی مانند یخچال، لباسشویی، سرویش خواب و … نیاز به نیروی بدنی بسیار زیادی دارد و به راحتی نمی توان آنها را جابجا کرد، تعداد طبقات ساختمان های مبدأ و مقصد می تواند در تعیین نرخ و قیمت باربری موثر باشد. همچنین وجود یا عدم وجود آسانسور برای جابجایی لوازم می تواند این قیمت ها را تغییر بدهد

مسافت مبدأ و مقصد

قطعا فاصله بین مبدأ و مقصد در تعیین نرخ و قیمت باربری تاثیر بسیار زیادی دارد. حمل لوازم بین محلات، مناطق و شهرستان ها تفاوت های بسیار زیادی دارد و هر چقدر فاصله مبدأ تا مقصد بیشتر باشد قطعا هزینه های بیشتری نیز برای باربری نیاز است

تعداد سرویس ها و حجم لوازم

تعداد سرویس های مورد نیاز برای انتقال لوازم نیز می تواند تاثیر زیادی در محاسبه هزینه ها داشته باشد. اسباب کشی که فقط با یک یا دو سرویس به اتمام برسد تفاوت بسیار زیادی با اسباب کشی با تعداد سرویس های بالاتر دارد و قطعا هزینه های آن نیز متفاوت است.

تعداد نیروهای اعزام شده به محل

شرکت های باربری برای انجام کار اسباب کشی مشتریان خود تیم هایی در قالب تیم ها خدماتی به محل اعزام می کنند تا کار بسته بندی، حمل و بارگیری و تخلیه بار را انجام دهند. تعداد افراد اعزام شده می تواند در محاسبه قیمت ها تاثیر مستقیم داشته باشد و هرچه تعداد این نیروها بیشتر باشد هزینه های بیشتری نیز محاسبه می شود

نوع خدمات ارائه شده

هر کدام از شرکت ها خدمات منحصر به فردی به مشتریان خود ارائه می کنند که بر اساس آن هزینه های خود را محاسبه می کنند. مشاوره ها، راهنمایی ها، خدمات تکمیلی مانند چیدمان نهایی و نظافت و … همگی می توانند در تعیین قیمت موثر باشند.

نرخ و قیمت باربری

بسیاری از افراد برای انتقال بارها و اثاثیه خود به شرکت های باربری موجود در سطح شهر مراجعه می کنند. نرخ و قیمت باربری با توجه به اتحادیه مورد نظر برای شرکت های باربری تهران تعیین می شود. نرخ و قیمت باربری براساس عوامل و پارامترهای مختلفی تعیین می شود. از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین این قیمت می توان به مسافت مبدأ و مقصد بار، تعداد کارگران مشغول به کار، وسیله نقلیه اجاره شده و تعداد طبقات نیاز به جابه جایی اثاثیه در داخل ساختمان اشاره کرد. در برخی موارد نرخ و قیمت باربری در تهران و سایر شهرستان ها متفاوت می باشد. برای اطلاع از قیمت ها و نرخ های دقیق تر به سایت اتحادیه باربری مراجعه کنید.

قیمت باربری

نرخ و قیمت باربری و امکانات آن

از جمله موارد مهم در تعیین نرخ و قیمت باربری، میزان امکانات مورد نیاز برای حمل اثاثیه منزل می باشد. در بسیاری از موارد برخی از بارها با توجه به حساسیت و شرایط حساس آن نیاز به مراقبت ویژه دارند که با توجه به این موارد میزان قیمت حمل بار تغییر می کند. استفاده از وسایل نقلیه مسقف یا بدون سقف از امکانات دیگری است که ممکن است بر نرخ حمل بار تاثیر بگذارد. ارائه نیروهای کاری با تجربه برای انتقال بار از جمله موارد مهم دیگر در تغییر نرخ می باشد. در هنگام مذاکره برای هماهنگی حمل بار سعی کنید تمامی امکانات مورد نیاز برای حمل بار خود را ذکر کنید.

قیمت باربری در استان تهران

تأثیر وسیله نقلیه بر نرخ و قیمت باربری

همانطور که گفته شد نرخ و قیمت باربری متناسب با امکانات ارائه شده می باشد. یکی از مواری که جزء امکانات حمل بار می باشد، وسیله نقلیه مورد استفاده برای حمل بار می باشد. برای انتقال بارهای بزرگ و با تعداد زیاد معمولاً از تریلی های ۱۸ چرخ یا موارد مشابه استفاده می کنند. در مواردی که اثاثیه کوچکتر و تعداد کمتری باشد از کامیون های مختلف استفاده می شود. برای انتقال اثاث و وسایل منزل معمولاً از کامیونت های مختلف استفاده می شود. این وسایل نقلیه بهترین ابزار برای جابه جایی لوازم منزل در مسافت های کوتاه می باشد. وانت های باربری از جمله انتخاب های دیگر برای انتقال لوازم و اثاثیه می باشد. از وانت بارها معمولاً برای انتقال وسایل کوچکتر و جعبه های متناسب استفاده می شود. با توجه به مدت زمان استفاده از هر یک از این وسایل هزینه جابه جایی وسایل نیز متفاوت می باشد. با توجه به حجم وسایل و تعداد آن ها شما باید وسیله ای متناسب برای حمل و نقل استفاده کنید.

نرخ و قیمت باربری در استان تهران

نرخ و قیمت باربری در تهران و شهرهای اطراف

نرخ و قیمت باربری با توجه به شرایط هر شهر متفاوت است. شهر تهران با توجه شرایط متفاوت زندگی در آن دارای نرخ ها و قیمت های منحصر به خود می باشد. به عنوان مثال هزینه اجاره یک وانت بار در شهر تهران به ازای هر ساعت بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان متفاوت است. ظرفیت بار وانت بارها بسیار محدود می باشد. هزینه اجاره هر کامیون و خاور در تهران بین ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان می باشد. این تفاوت قیمت با توجه به بازه های زمانی مختلف آن می باشد. این میزان قیمت ها ممکن است با توجه به گذر زمان تغییر کنند. توصیه می شود سایت اتحادیه باربری را برای اطلاع دقیق از قیمت ها چک کنید ، شرکت سپند بار دارای شعبات زیادی در استان تهران است که می توان باربری زعفرانیه و باربری الهیه را نام برد که با توجه به محدوده جغرافیایی خود در منطقه بخصوص خود خدمات اثاث کشی را انجام می دهند

نرخ اتحادیه باربری تهران

نرخ و قیمت باربری بر اساس اثاث منزل و تعداد طبقات

نرخ و قیمت باربری برای اثاثیه منزل متناسب با تعداد وسایل و طبقات ساختمان تعیین می شود. در واقع هر سرویس حمل و نقل اسباب و وسایل می تواند هزینه ای مختص خود را داشته باشد. در کنار این هزینه ها، هزینه کارگر و حمل در طبقات نیز به صورت جداگانه محاسبه می شود. اجرت و هزینه هر کارگر به ازای هر سرویس کار بین ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان می باشد. براساس نرخ و قیمت باربری، بالابردن وسایل به ازای هر طبقه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان می باشد. استفاده از آسانسور برای جابه جایی اثاث همانند یک طبقه می باشد. حمل و جابه جایی وسایل سنگین مانند گاو صندوق، یخچال ساید بای ساید و پیانو دارای هزینه های جداگانه ای می باشد.

نرخ مصوب اتحادیه باربری تهران

برای گاو صندوق های عادی به ازای هر طبقه جابه جایی ۱۰ هزار تومان است. برای گاو صندوق های بین ۹۰ تا ۱۲۴ کیلو گرم ۱۵ هزار تومان است. برای گاو صندوق های بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ کیلوگرم ۲۵ هزار تومان به ازای هر طبقه می باشد. برای گاو صندوق های ۴۲۰ کیلوگرم ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان به ازای هر طبقه می باشد. همچنین این میزان تغییرات هزینه برای شیشه و پیانو نیز وجود دارد. هزینه جابه جایی یخچال های ساید بای ساید به ازای هر طبقه ۱۵ هزار تومان است. استفاده از آسانسور برای جابه جایی اثاث در طبقات براساس هزینه یک طبقه محاسبه می شود.

نرخ باربری بین شهری

نرخ و قیمت باربری براساس تعداد کارگران

در واقع نرخ و قیمت باربری براساس استانداردهای خاصی تعیین شده که مربوط به انجام باربری می باشد. هر گونه کمک در حمل بار در باربری با هزینه هایی جداگانه همراه است. سرویس کارگران برای هر بار جابه جایی بار بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان است. این میزان هزینه برای جابه جایی یک سرویس حمل و نقلی در ساعتی مشخص می باشد. در صورت اضافه شدن به این مدت به ازای هر ساعت ۲۰ هزار تومان به هزینه افراد اضافه می شود. در  صورت همراهی راننده با کارگران و کمک کردن در جابه جایی وسایل، راننده نیز باید حق الزحمه یک کارگر را دریافت کند. با توجه به ارائه توضیحات کامل در مورد جزییات حمل و جابه جایی بارها در سایت های مرتبط، توصیه می شود برای بدست آوردن اطلاعاتی دقیق تر و به روز تر با ما تماس بگیرید و تا کارشناسان سپند بار قیمت دقیق را به شما اعلام کنند

نرخ باربری و اسباب کشی در تهران

نرخ و قیمت باربری برای حمل و نقل بین شهری

نرخ و قیمت باربری برای جابه جایی بین شهری با توجه به مقصد بار متفاوت می باشد. در واقع قانونی که در سایت اتحادیه وجود دارد به این ترتیب است که وسیله نقلیه باربری به ازای هر ۱۰ متری که از مبدأ دور شود، مقدار ۱۰ هزار تومان به اجرت آن اضافه می شود. حمل و نقل بین شهری برای بسیاری از افراد که مجبور به اسباب کشی یا مسافرت هستند امری بسیار سخت و دشوار است. شما می توانید با مراجعه به یکی از سایت های شرکت های باربری نسبت به رزرو وسیله و کارگر اقدام کنید. هزینه جابه جایی بین شهری بار براساس فاصله تعیین می شود. گاهی در این حالت نیاز به حضور کارگر وجود ندارد. انتقال بار از یک مکان به مکانی دیگر از جمله موارد مهم می باشد.

 نرخ اتحادیه باربری

نرخ و قیمت باربری و بیمه بار

در واقع در همان ابتدای کار که شما با شرکت باربری مورد نظر قرار داد تنظیم کرده و شرایط حمل بار را تعیین می کنید، وسایل و اسباب شما تحت پوشش بیمه مورد نظر شرکت باربری قرار می گیرد. در صورت بروز مشکل برای هر یک از وسایل، شما می توانید با مراجعه به شرکت بیمه نسبت به اخذ خسارت اقدام کنید. این موضوع همواره یکی از اصلی ترین مسائل در باربری بوده است. هر گونه مسئولیت خالی کردن در این زمینه بر عهده شرکت باربری می باشد و باید پاسخگو مشتری باشد. جابه جایی لوازم و اثاث همواره دارای سختی های خاص خود است و در میان کار ممکن است وسایلی آسیب ببیند. با توجه به میزان خسارت شرکت بیمه باید هزینه تعمیر یا حتی تعویض وسیله مورد نظر را به طور کامل پرداخت کند. اخذ خسارت در این مورد از کارگر با راننده امری غیر قانونی می باشد. در مورد شرایط بیمه حتماً از شرکت باربری اطلاعات بخواهید.

شماره تلفن اتحادیه باربری تهران

تأثیر زمان بر نرخ و قیمت باربری

از جمله اصلی ترین مسائل در تعیین نرخ و قیمت باربری، زمان مورد نیاز برای جابه جایی وسایل و تجهیزات می باشد. در واقع هم راننده و هم کارگران برای جابه جایی اسباب و وسایل با توجه به زمان مورد نیاز هزینه را تعیین می کنند. این هزینه به صورت ساعتی محاسبه می شود و ممکن است با توجه به حجم وسایل تغییر کند. در صورت نیاز به جابه جایی لوازم در مسافت های طولانی علاوه بر زمان، بعد مسافت نیز باعث افزایش هزینه می شود. توجه کنید که وسایل نقلیه کوچکتر، هزینه های کمتری نسبت به وسایل نقلیه بزرگتر دریافت می کنند. زمان مورد نیاز برای جابه جایی وسایل با توجه به مسافت و تعداد وسایل نقلیه همان ابتدای کار به شما گفته می شود.

اتحادیه صنف باربری تهران

نکات مهم در رزرو وسیله باربری و نیروی کار

توجه کنید تا تمام شرایط و امکانات برای جابه جایی و اسباب کشی را در هنگام رزرو باربری تعیین کنید. شرایط بیمه وسایل را برای جابه جایی قبل از سفارش تعیین کنید. نداشتن بیمه می تواند ضررهای زیادی برای شما داشته باشد. سعی کنید نرخ و قیمت باربری را قبل از جابه جایی وسایل با مسئول باربری تعیین کنید. در مسافت های طولانی سعی کنید چند روز قبل از شروع باربری نسبت به رزرو نیرو اقدام کنید. همانطور که گفته شد جابه جایی وسایل خاص مانند شیشه های سرتاسری، پیانو و گاو صندوق، هزینه های جداگانه ای دارد. این نرخ و قیمت باربری مطابق جدول اتحادیه محاسبه می شود. در هنگام جابه جایی وسایل در صورت بروز مشکل با شرکت باربری تماس بگیرید. هزینه ها متناسب با بزرگی هر شهر متفاوت است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *