بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

در این مقاله کاربردی بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که قصد اسباب کشی دارید و نمی دانید چگونه این ظروف را بسته بندی کنید با ما همراه باشید.

بسته بندی ظروف چینی می تواند یکی از عوامل استرس زا هنگام اسباب کشی باشد. اگر خاطره ای از کمک به مادرتان برای شستن این ظروف دارید، می دانید که این روند چقدر استرس آور است. زیرا نگران این هستید که یکی از لیوان های زیبا یا بشقاب های قدیمی خانواده را بشکنید.

حالا این ظرف ها و بشقاب های گرانبهایی که می خواهید جابجا کنید، شاید همان یادگاری های مادرتان باشد. اگر واقعا نمی دانید چطور ظروف چینی را بسته بندی کنید، ریسک نکنید و این نکات بسته بندی را در مورد چگونگی بسته بندی چینی دنبال کنید تا این ظروف برای نسل های بعدی سالم بماند. در هنگام اسباب کشی، کارتن ها ممکن است سقوط کرده یا جعبه های دیگر که روی آن انباشته شده است به محتویات داخل آن آسیب وارد کنند. با این حال، با انجام روش های بسته بندی صحیح و لوازم مناسب، می توان حتی در هنگام اسباب کشی طولانی، چینی های شما بدون آسیب به مقصد برسند.

روش های صحیح بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

برای شروع بسته بندی ظروف چینی، آن ها را با توجه به اندازه و نوع آن ها روی میز قرار دهید. بشقاب ها در یک طرف، فنجان ها در طرف دیگر و دیس های بزرگ تر و وسایل سنگین تر در طرف دیگر. بسته به شکنندگی هر قطعه، بزرگ ترین و سنگین ترین وسایل باید به صورت جداگانه با سه یا چهار لایه رول نایلون حبابدار بسته بندی شوند. موارد مشابه با شکل نامنظم که به خوبی روی هم قرار نمی گیرند نیز صدق می کند. این روش بسته بندی اطمینان حاصل می کند که لایه های زیادی از پلاستیک حبابدار وجود دارد که به عنوان یک محافظ بین هر مورد عمل می کند.

جداسازی ظروف چینی
جداسازی ظروف چینی

وقتی همه چیز را در پلاستیک حبابدار پیچیدید، باید یک جعبه محکم انتخاب کنید. کارتن های محکم برای حمل اقلام ظریف چینی ایده آل هستند. آن ها دارای یک لایه اضافی و کمی بلندتر از یک کارتن معمولی هستند. علاوه بر این، یک یا دو لایه پلاستیک حبابدار در بالا، پایین و هر چهار طرف کارتن قرار دهید. این لایه به محافظت از محتویات در برابر اثرات خارجی کمک می کند.

البته باید سنگین ترین و محکم ترین وسایل را در قسمت پایین جعبه و سبک ترین و کوچک ترین قسمت را در قسمت بالا قرار داد. مواردی مانند دیس و بشقاب باید روی لبه درون جعبه قرار داده شود تا به صورت عمودی باشد، نه صاف. در صورت لزوم، ممکن است بخواهید چند لایه نایلون حبابدار را در بین لایه های چینی اضافه کنید تا محافظت بیشتری ایجاد کنید. اگر فضای اضافی برای پر کردن بین موارد بسته بندی شده یا بالای جعبه وجود داشته باشد، فوم گزینه خوبی برای انجام این کار است.

مراحل بسته بندی ظروف چینی

اگر قصد جابجایی دارید، بسته بندی مناسب برای محافظت از ظروف چینی شما در برابر آسیب، در هنگام جابجایی بسیار مهم است. از آنجا که ظروف چینی بسیار شکننده هستند، شما به روش های مخصوص بسته بندی نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که این مواد ظریف در حین حمل و نقل شکسته نمی شوند. هنگام بسته بندی این وسایل مهم است که روی سطح نرم کار کنید، بنابراین بهتر است روی فرش کار کنید یا پتوهایی را پهن کنید تا سطح کار نرمی فراهم شود. پس از داشتن فضای کار نرم، تمام وسایل خود را در جلوی خود قرار دهید و هر قطعه را بسته به این مراحل مهم بسته بندی کنید.

مرحله اول بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

یک ورق کاغذ بسته بندی را روی سطح کار خود قرار دهید. ورق باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند ظروف را کاملاً بپوشاند. بشقاب ها را به سمت پایین قرار دهید و آن ها را کاملاً بپیچید، گوشه ها را به سمت داخل تا کنید تا صفحه را بپوشاند. برای کاسه ها و فنجان ها، تعداد بیشتری کاغذ بسته بندی یا دستمال کاغذی را مچاله کرده و داخل کاسه یا فنجان قرار دهید. سپس، آن ها را کاملاً بپیچید، گوشه ها را به داخل تا کرده و با نوار چسب محکم کنید.

ورق کاغذ بسته بندی
استفاده از ورق کاغذ بسته بندی برای بسته بندی ظروف چینی

گام دوم بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

یک قطعه بزرگ نایلون حبابدار بسته بندی را به صورت صاف روی سطح کار خود قرار دهید. بشقاب ها را در وسط نایلون حبابدار به صورت رو به پایین قرار داده و روی آن ها را کاملاً بپوشانید، گوشه ها را به داخل تا کرده و با نوار محکم کنید. برای کاسه و لیوان، هنگامی که کاسه یا لیوان را با دقت برمی گردانید، کاغذ بسته بندی را در وسط نگه دارید. آن را کاملاً در نایلون حبابدار بپیچید، سپس گوشه ها را با نوار چسب محکم کنید. (برای فنجان های دسته دار، یک نوار حباب دار به عرض ۱۵-۲۰ ساتی متر برش دهید و آن را دور دسته فنجان به طور ایمن بچسبانید).

مرحله سوم بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

از یک جعبه مقوایی استفاده کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد که ظروف چینی کاملاً در آن جا شوند. اگر جعبه خیلی بزرگ باشد، موارد می توانند به اطراف بلغزند و آسیب ببینند. بشقاب ها را به سمت بالا و در ته یک جعبه مقوایی محکم قرار دهید. این کار را تکرار کنید و ظروف را با دقت روی هم قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که برای کاسه و فنجان، آن ها را داخل یکدیگر قرار ندهید.

در عوض، یک کاسه یا فنجان یک لایه درست کنید و آن ها را با دقت در ته یک جعبه محکم قرار دهید. روی آن ها را با مقدار قابل توجهی فوم مخصوص یا کاغذ بسته بندی بپوشانید و اگر جا دارد، یک لایه دیگر از کاسه ها یا فنجان ها را روی آن قرار دهید. سپس جعبه را با مقدار زیادی نوار چسب محکم کنید. همیشه هنگام بسته بندی وسایل ظریف مانند ظروف چینی ظریف احتیاط کنید. با اختصاص وقت برای بسته بندی صحیح آن ها، اطمینان حاصل خواهید کرد که با خیال راحت و بدون آسیب به محل جدید خود می رسند.

مرحله چهارم بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

حالا یک کاغذ را برای برچسب زدن آماده کنید. با کلماتی مانند شکننده، وسایل ظریف و آشپزخانه باید این کار را انجام دهید. باربری های حرفه ای علائم گویای یک جعبه ظرف را درک خواهند کرد. آن ها هنگام حرکت احتیاط بیشتری می کنند.

وقتی جعبه ظروف خود را بارگیری می کنید، مطمئن شوید که جعبه ظرف را پایین نگه دارید. آن را بالای هر چیز خیلی بلند، مانند مبلمان یا جعبه های دیگر، قرار ندهید.

اکنون شما می دانید که چگونه ظروف چینی را بسته بندی کنید. اما اگر شما جزو افرادی هستید که امسال اسباب کشی می کند، چیزهای بیشتری برای یادگیری شما وجود دارد. جابجایی لوازم صوتی و تصویری در اسباب کشی را در اینجا بررسی کنید.

نحوه بسته بندی بشقاب ها و کاسه های چینی

ابتدا پایین جعبه را با فوم بسته بندی یا چند لایه کف بسته بندی بالشتی لایه بندی کنید. ضروری است که در این مرحله مهم کوتاهی نکنید. اولین غریزه شما در هنگام بسته بندی ظروف چینی ممکن است قرار دادن بشقاب ها روی هم باشد، درست مانند نحوه نگهداری آن ها در کابینت. اما بشقاب ها در حالت ایستاده ایمن تر هستند. چند لایه روزنامه یا یک لایه پلاستیک حبابدار را جلوی بشقاب اول قرار دهید، سپس این کار را برای سایر بشقاب ها انجام دهید. سپس این کار را ادامه دهید تا جعبه بسته بندی محکم شود.

فضای اضافی اطراف بشقاب ها را با روزنامه خرد شده، مقوا تا شده یا فوم مخصوص پر کنید. بسیار مهم است که بشقاب ها محکم باشند و جایی برای تکان خوردن در آن ها وجود ندارد.

بسته بندی بشقاب ها و کاسه های چینی
بسته بندی بشقاب های چینی

ریسک نکنید در هر طرف جعبه و در قسمت بالای کارتن عبارت شکننده را بنویسید. البته، شما باید بر روی هر جعبه حاوی محتوایی که در فهرست شما قرار دارد، برچسب گذاری کنید.

برای بشقاب ها، کاسه ها و بشقاب هایی که هم اندازه و هم شکل هستند، توصیه می کنیم که آن ها را در دسته های کوچک چهار یا پنج تایی بسته بندی کنید. برای انجام این کار، لازم است که یک محافظ بین هر بشقاب قرار دهید. ورق های نازک فوم برای این منظور مفید خواهد بود. زیرا وزن قابل توجهی اضافه نمی کند اما همچنان برای محافظت از سطح هر بشقاب خوب کار خواهد کرد.

هنگامی که دسته بشقاب های متناوب را بسته بندی کردید، آماده است تا به صورت یک بسته در کارتن قرار گیرد. برای پشته هایی از این دست که چندین مورد را در کنار هم دارند، باید از آن ها به اندازه کافی محافظت کرد. اکنون که روش بسته بندی بشقاب ها را فرا گرفتید، می توانید خیالتان راحت باشد و بدانید که همه کارهای ممکن را انجام داده اید تا مطمئن شوید بسته شما کاملاً سالم به مقصد می رسد.

چگونگی بسته بندی فنجان و لیوان های چینی

هنگامی که در حال بسته بندی فنجان های چینی، کاسه ها و ظروف درب دار هستید، بهتر است هر قطعه را با دقت در نایلون حبابدار بسته بندی کنید. مطمئن شوید که به اندازه کافی بسته بندی حبابدار دارید تا بتواند کل موارد را پوشش دهد.

برخلاف بشقاب ها، فنجان ها و لیوان ها را در ته آن ها قرار دهید، به گونه ای که به حالت ایستاده قرار بگیرند. ابتدا قسمت زیر جعبه را با فوم بسته بندی بچینید.

از جداکننده های مقوایی محکم بین فنجان های جداگانه و وسایل بزرگ تر استفاده کنید تا آن ها به اطراف حرکت نکنند. وقتی وسایل را می پیچید، هر قطعه را جداگانه بپیچید و سپس دوباره کنار هم قرار دهید. بعد از قرار دادن یک لایه فنجان، روی آن یک لایه مقوا محکم و بسته بندی اضافی قرار دهید. این کار را ادامه دهید تا جعبه پر شود.

مانند بسته بندی بشقاب های چینی، فضای خالی باقیمانده را با روزنامه مچاله یا فوم بسته بندی پر کنید. فنجان ها، کاسه ها و ظروف پذیرایی چینی ممکن است به خوبی ظروف داخل جعبه نباشد. مطمئن شوید که جعبه خیلی پر یا خیلی خالی نباشد. وسایل باید ایمن باشند و فضایی برای جابجایی نداشته باشند. اکنون شما می دانید که چگونه می توان فنجان ها و لیوان های چینی را مانند یک شخص حرفه ای بسته بندی کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس