آموزش تمیز کردن شیشه

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

آموزش تمیز کردن شیشه

روش های مختلفی جهت آموزش تمیز کردن شیشه پنجره ها وجود دارد. همانطور که می دانید در بازار انواع متنوعی از شوینده ها و پاک کننده های شیمیایی وجود دارند که دارای کیفیت و کارآیی بسیار بالایی می باشند. همچنین در کنار شوینده های شیمیایی، استفاده از تمیز کننده های دست ساز خانگی برای نظافت شیشه پنجره ها استفاده می شود.

تمیز کردن شیشه پنجره ها

تمیز و زیبا کردن خانه، نشانه پاکیزگی و توجه اعضای خانواده به بهداشت و نظافت می باشد. اگر در محیط خانه نظافت و پاکیزگی رعایت شود، آرامش و حسی لذت بخش برای ساکنین منزل و کسانی که به عنوان مهمان به خانه دعوت می شوند، به همراه می آورد. اگر خانه، شلوغ، کثیف و نامرتب باشد به بیننده و هر کسی که به آن خانه وارد می شود، این پیغام را می رساند که اعضای آن خانه، افرادی نامرتب و نامنظم می باشند. بنابراین می بایست هر چه بیشتر در نظافت و پاکیزگی خانه مان، کوشا و ساعی باشیم. همیشه باید یک برنامه دقیق و منظم جهت تمیز کردن و زدودن گرد و غبار از روی وسایل خانه را داشته باشیم. پنجره ها از جمله قسمت هایی از خانه می باشند که هم مشرف به فضای بیرون خانه می باشند و هم به داخل خانه دید دارند، پس می بایست تمیز و آراسته به نظر بیایند و رسیدگی به آن ها در اولویت نخست نظافت و پاکیزگی منزل می باشد. مخصوصاً پنجره ها و شیشه های داخل محیط آشپزخانه، که علاوه بر نشستن گرد و خاک، چربی های حاصل از پخت و پز غذا هم بر روی شیشه ها اثر می گذارد. جهت تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها، روش های متنوع و متداول بسیاری وجود دارد. در این مقاله قصد بر این می باشد که شما را با روش های مختلف آموزش تمیز کردن شیشه آشنا گردانیم.

تمیز کردن شیشه

روش های آموزش تمیز کردن شیشه

جهت تمیز کردن و برق انداختن شیشه و پنجره ها، نیازمند محصولات تمیز کننده و با کیفیتی می باشیم. تمیز کننده های متنوعی در بازار موجود می باشند. یکی از راه های شناسایی و انتخاب شوینده ها از طریق دیدن شبکه های مختلف تلویزیون می باشد که انواع متنوعی از شوینده ها را تبلیغ می کنند. اما شما می بایست از شوینده ای برای تمیز کردن شیشه های منزل خود استفاده کنید که علاوه بر کیفیت و پاکیزه نمودن شیشه ها، استفاده از آن ها برای محیط زیست پیرامونمان هم مضر نباشد. در کنار تمیز کننده های شیمیایی که ممکن است آسیب جدی به محیط زیست وارد سازند و همچنین در صورت استفاده از برخی مواد شوینده با ترکیبات شیمیایی که به پوست دست و صورت آسیب جدی وارد می سازند، می توانید از تمیز کننده های دست ساز خانگی جهت تمیز کردن شیشه ها و یا پنجره ها استفاده کنید.

تمیز کردن شیشه ها

جهت آموزش تمیز کردن شیشه ها، می بایست به این نکته مهم توجه کنید که به هیچ وجه در تمیز کردن شیشه ها از دستمال های کاغذی، اسفنج های پاره شده و یا کهنه شده و همچنین حوله هایی که پرز دهنده می باشند، استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آنکه شیشه پنجره ها را پاک نمی کنند، سبب ایجاد خراش و یا لکه بر روی سطح شیشه ها می شوند.

بهترین باربری هایی در سطح استان تهران خدمات باربری را ارائه می دهند که باربری سپند بار برای اسباب کشی بهترین گزینه است

یکی از روش های آموزش تمیز کردن شیشه و پنجره ها این می باشد که قبل از هر گونه اقدامی در تمیز کردن و نظافت شیشه ها، می بایست تمامی لکه ها، گرد و غبار، فضولات چسبیده پرندگان و … را از روی سطح شیشه و یا جداره پنجره ها پاک کنید. برای این کار می توانید از یک شوینده و یا تمیز کننده شیمیایی به همراه یک اسفنج استفاده کنید. برای شروع مقدار مناسبی از مواد شوینده را بر روی اسفنج بریزید. سپس اسفنج را بروی سطوح آلوده جداره ها و لبه های پنجره و شیشه ها بکشید تا جایی که اثری از لکه و یا فضولات پرندگان باقی نماند. سپس با آب آن نواحی را بشویید. در آخر نیز با استفاده از یک پارچه و یا دستمال تمیز، آن را خشک کنید. سپس از یک روش مناسب جهت نظافت و پاکیزه کردن شیشه ها و پنجره ها استفاده کنید. یک روش جهت آموزش تمیز کردن شیشه و پنجره ها، استفاده از سرکه سفید می باشد. برای درست کردن این محلول می بایست ابتدا چهار فنجان آب ولرم را با یک فنجان سرکه سفید، ترکیب کنید. سپس این ترکیب را درون یک بطری اسپری کننده بریزید. آن وقت می بایست مقدار مناسبی از این محلول را روی سطح لکه و چربی های روی شیشه بپاشید. بگذارید حدود 5 دقیقه این محلول بر روی لکه های شیشه باقی بماند. سپس با کمک یک اسفنج نرم و تمیز، سطح شیشه ها را پاک کنید و در نهایت شیشه و یا پنجره ها را خشک کنید.

پاک کردن شیشه های خانه

شستشو و تمیز کردن شیشه ها با کمک اسپری های قوی

یک روش دیگر جهت آموزش تمیز کردن شیشه ها، استفاده از یک قاشق سوپ خوری مایع ظرف شویی به همراه چهار فنجان آب ولرم می باشد. این مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و در درون یک بطری اسپری قرار دهید. سپس مقدار مناسبی از آن را روی شیشه و پنجره ها، اسپری کنید. بعد با یک پارچه نرم ( در صورت لزوم استفاده از دستمال های میکرو فایبر ) تمامی سطح شیشه ها را پاک کنید. این نکته در خصوص تمیز کردن و نظافت شیشه ها بسیار مهم می باشد که هرگز در زمانی که آفتاب به پنجره و شیشه ها می تابد، آن ها را تمیز نکنید. زیرا نور خورشید سبب خشک شدن سریع شوینده ها بر روی سطح شیشه های پنجره می شود.

گاهی بر روی شیشه و پنجره ها از اتیکت ها و یا بر چسب های تبلیغاتی استفاده می شود که از بین بردن آن ها با روش های بسیار ساده، امکان پذیر می باشد. یک روش آموزش تمیز کردن شیشه ها و پنجره های منقوش به اتیکت و یا برچسب، استفاده از اسپری های تمیز کننده قوی به همراه یک کاردک و یا تیغه باریک می باشد.

روش کار به این صورت می باشد که مقدار مناسبی از اسپری قوی کننده را بر روی اتیکت و یا برچسب های روی شیشه بپاشید. بگذارید چند دقیقه، محلول به خوبی جذب اتیکت شود. سپس با کمک تیغه و یا کاردک از یک گوشه ی برچسب، شروع به کندن و جدا نمودن آن ها از سطح شیشه کنید. بسیار باید مراقب باشید که خراش و یا سائیدگی روی سطح شیشه ایجاد نشود. سپس بعد از اتمام کار و جدا شدن تمامی اتیکت ها از روی سطح شیشه، سطح آن را با یک دستمال یا حوله مرطوب پاک کرده و سپس خشک کنید.

نحوه تمیز کردن شیشه

شوینده های قوی جهت پاک کردن شیشه ها

یک روش دیگر آموزش تمیز کردن شیشه ها و یا پنجره های، باز شو می باشد. ابتدا جهت نظافت و تمیز کردن، پنجره های باز شو را جدا کنید. سپس با کمک یک دستمال، تمامی گرد و خاک و جرم های نشسته در کناره ها و درز های پنجره ها را پاک کنید. سپس برای تمیز کردن شیشه ها از محلول ها و یا شوینده های تمیز کننده مناسب و با کیفیت، استفاده کنید. یک روش جهت آموزش تمیز کردن شیشه ها، این می باشد که در درون یک لیوان، مقداری سرکه سفید به همراه مقدار مناسبی مایع ظرف شویی ریخته و با هم ترکیب کنید. سپس با استفاده از اسفنج، آن را آغشته به محلول نموده و بر روی سطح شیشه و یا پنجره ها بکشید. سعی کنید تمامی لکه ها را از روی سطح شیشه پاک کنید. در آخر نیز می بایست با یک حوله و یا یک دستمال نرم، سطح شیشه ها را خشک و مرتب کنید.

روش دیگر جهت آموزش تمیز کردن شیشه های پنجره، مخلوط نمودن یک چهارم فنجان سرکه سفید به همراه یک چهارم فنجان آمونیاک، یک قاشق غذا خوری آرد ذرت و یک و نصف فنجان آب گرم می باشد. همه این محلول را با هم ترکیب نموده و درون یک بطری اسپری بریزید. سپس بر روی قسمت های مختلف پنجره که لکه و چربی دارد، اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه ای این محلول جذب تمامی سطوح چربی ها و لکه های شیشه شود. سپس با کمک یک حوله و یا دستمال نرم، تمامی سطح شیشه را پاک کنید.

پاک نمودن شیشه

پاکیزه نمودن شیشه ها

این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد که در هنگام تمیز کردن شیشه با مواد شوینده قوی و یا شیمیایی، می بایست از دستکش استفاده کنید. چون مواد شیمیایی، حساسیت زا بوده و به پوست دست آسیب می رساند. همچنین در صورت لزوم استفاده از ماسک نیز توصیه می گردد. زیرا بخار ناشی از مواد شوینده برای ریه و دستگاه گوارش مضر می باشد.

یک روش دیگر جهت آموزش تمیز کردن شیشه ها، به این صورت می باشد که حدود چهار قاشق غذا خوری آب لیمو را به همراه مقداری آب مخلوط کنید. سپس در یک ظرف بسیار بزرگ که مملو از آب سرد می باشد، این ترکیب را ریخته و با آن آغشته کنید. سپس یک بطری اسپری آورده و مقداری از این ترکیب را درون آن بریزید و  آن را بر روی شیشه و یا پنجره ها، اسپری کرده و تمیز کنید.

یک نکته بسیار مهم جهت آموزش تمیز کردن شیشه های پنجره این می باشد که جهت پاک کردن و  نظافت شیشه هایی که به سمت داخل خانه می باشند، تمیز کردن آن ها به صورت افقی و قسمت بیرونی شیشه، به صورت عمودی تمیز گردد. این عمل سبب می شود که لکه ها به طور کامل از گوشه و کناره های شیشه پاک شوند و همینطور متوجه خواهید شد که هر لکه مربوط به کدام قسمت پنجره ، قسمت داخل و یا بیرون پنجره می باشد.

این مقالات را از دست ندهید

روش های پاک کردن موی حیوانات خانگی

روش تمیز کردن لمینت

آموزش تمیز کردن اجاق گاز های خانگی

بسته بندی کردن اثاثیه منزل

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس