چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

تميز كردن مبل چرم

چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

داشتن مبلمان چرمی در اتاق پذیرایی منزل، منظره ای لوکس و شیک به فضای اتاق تان می بخشد. استفاده از مبلمان چرم، اگر چه بسیار راحت و آسان می باشد اما در برابر لکه ها به خصوص لکه چربی و روغنی به سرعت واکنش نشان می دهد. روش های مختلفی وجود دارد که چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ اما واکنش سریع جهت زدودن لکه مهمترین عمل می باشد.

مبلمان چرمی

در بازار انواع متنوعی مبلمان وجود دارد. از مبلمان هایی با جنس پارچه ی، نخی، جیر و مخمل گرفته تا مبلمان با پارچه چرمی. ظاهر زیبا و مدرن مبلمان چرمی، ظرافت خاصی را به اتاق نشیمن و پذیرایی شما می بخشد. استفاده از مبلمان چرمی فقط خاص اتاق پذیرایی نیست بلکه یکی از مصارف کاربردی دیگر آن، استفاده در محیط اداری می باشد. علاوه بر پر کاربرد بودن این نوع مبلمان، بحث تمیزی و مراقبت از آن نیز بسیار مهم و حساس می باشد. نگهداری و تمیز کردن مبلمان چرمی به مراتب بسیار راحت تر و آسان تر از نگهداری مبلمان هایی از جنس پارچه ای می باشد. چرا که مبلمان چرمی را می توان به راحتی با یک دستمال نخی نم دار و یا مرطوب، تمیز و مرتب نمود. همچنین یکی از مهمترین ویژگی ها و یا برتری مبلمان چرمی نسبت به سایر مبلمان ها، این است که پارچه چرمی به هیچ وجه، گرد و خاک و یا موی حیوانات خانگی همچون سگ و گربه را به خود جذب نمی کند. از این رو استفاده از این نوع مبلمان برای افرادی که آلرژی و یا حساسیت دارند، بسیار مناسب و ایده آل می باشد. در این مقاله، هدف ما این است که شما را با روش های متنوع و مختلف چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟ آشنا سازیم.

چگونه مبل سفید را تمیز کنیم

چرا و چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟

مبلمان چرم، یکی از حساس ترین انواع مبلمان ها می باشد. در صورت ریختن لکه چربی و یا روغنی و یا آب و مایعات بر روی آن در صورت عدم رسیدگی فوری، می تواند اثرات جبران ناپذیری بر روی مبلمان شما باقی بگذارد. مثلاً در صورت ریختن لکه ی مثل لکه جوهر و یا خودکار بر روی مبل چرم، کوچکترین تعلل و یا سهل انگاری در پاک کردن لکه، می تواند سبب نفوذ بیشتر جوهر در بافت داخلی مبلمان چرم تان شود که در این صورت، بازیابی آن بسیار سخت بوده و ممکن است منجر به خراب شدن مبلمان چرم تان شده و دیگر نتوانید از آن، استفاده کنید. از این رو می بایست فوراً و قبل از خشک شدن اثر لکه، آن را از روی مبلمان چرم خود پاک کنید. اگر میخواهید لکه خودکار را از روی مبل چرم پاک کنید لطفا به مقاله آموزش پاک کردن لکه خودکار بر روی چرم مراجعه کنید

زیبایی خانه با مبلمان چرم

توجه به این نکته که چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ این گونه نیست که با هر پاک کننده و یا شوینده ای بتوانید مبلمان چرمی خود را پاک کنید. پارچه چرمی در برابر پاک کننده های خشن، به راحتی واکنش نشان داده و حتی امکان خراب شدن پارچه چرمی مبلمان تان بسیار زیاد می باشد. همچنین به هیچ وجه برای تمیز کردن مبلمان چرمی خود از پاک کننده هایی که بر مبنای سفید کننده و یا آمونیاک می باشند، استفاده نکنید. چرا که علاوه بر اینکه تاثیر نامطلوب خود را به سرعت بر روی مبلمان تان نشان می دهند از عمر و ماندگاری مبلمان تان نیز کم می کنند.

بهترین روغن برای مبل چرم

باید گفت که یکی از ابتدایی ترین روش ها جهت آنکه چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ استفاده از جارو برقی می باشد. فرچه نرم جارو برقی را انتخاب کرده و به آرام بر روی سطح مبلمان خود بکشید. مبلمان ها معمولاً در گوشه های داخلی ، شکاف ها و یا بخش های فرو رفته شان، آشغال و یا باقی مانده خوراکی ها ریخته شده است، پس با جارو برقی می توانید تمامی اشغال ها و مواد دور ریختنی را جمع کند.

یکی از راحت ترین روش ها برای آنکه همیشه مبلمان چرمی تان تمیز و زیبا بدرخشد، این است که هر روز آن را تمیز و مرتب کنید. بهترین روش برای آنکه چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ استفاده از یک پارچه نخی نرم ( می توانید از پارچه میکرو فایبر استفاده کنید) و مرطوب می باشد. ابتدا تمامی گرد و غبار نشسته بر روی مبلمان چرمی تان را بزدایید، سپس با یک پارچه نرم و خشک دیگر، تمامی سطح مبلمان تان را تمیز کنید.

تمیز کردن مبلمان چرمی با جارو برقی

همچنین یک روش ساده دیگر جهت آنکه چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ استفاده از محلول آب و سرکه سفید می باشد. برای تهیه آن می بایست مقدار مساوی از آب و سرکه را با هم ترکیب نموده و سپس با یک پارچه نرم، تمامی سطوح چرم را تمیز کرده و در آخر با پارچه ی خشک دیگر، سطح آن را تمیز کنید.

جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم

نگهداری و مراقبت از مبلمان ها مهم می باشد. نوع نگهداری شما از مبلمان بر ماندگاری و کیفیت آن ها تاثیر می گذارد. لکه های مختلفی ممکن است بر روی مبلمان شما بریزد، از این رو رسیدگی فوری و سریع شما می تواند از واکنش های سریع میان لکه و پارچه چرمی جلوگیری به عمل آورد. یکی از لکه های مزاحم، لکه روغنی و یا چربی می باشد. لکه روغنی به سرعت بر روی مبلمان چرمی شما اثر گذاشته و عدم رسیدگی سریع و بی توجهی به آن می تواند، اثر جبران ناپذیری بر روی مبلمان شما بگذارد.

برای آنکه بدانیم، چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ بهترین روش استفاده از جوش شیرین می باشد. این ماده، روغن و هر چه لکه چربی می باشد را فوراً به خود جذب می کند. ( به شرط آنکه به محض ایجاد لکه چربی بر روی مبلمان چرم تان، از جوش شیرین استفاده کنید). روش استفاده از آن به این صورت می باشد که مقداری جوش شیرین را بر روی قسمت هایی که روغن بر روی پارچه چرمی مبلمان تان ریخته، بپاشید، بگذارید چند ساعتی جوش شیرین بر روی مبلمان شما باقی بماند، سپس با پارچه نمدار آن را پاک و تمیز کنید.

تميز كردن مبل مخمل

 

همچنین یکی از روش های تمیز کردن مبلمان های چرمی، استفاده از آب و صابون ( البته به صورت کف ) می باشد. کف صابون علاوه بر آنکه می تواند لکه های روی پارچه چرمی را بزداید، می تواند سبب براق شدن مبلمان هم شود. از این رو مقداری کف صابون، درست کرده و بر روی مبلمان خود بزنید. سپس با یک پارچه خشک تمیز، سطح مبلمان تان را خشک و تمیز گردانید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس