نحوه ی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی منزل

نحوه ی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری

استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری چه اندازه مهم می باشد:

یکی از اصلی ترین موارد برای سلامتی داشتن محیطی پاک و نظافت آن است,  نحوه ی نظافت و شست و شوی محیط و انواع سطوح از قدیم الایام یکی از دغدغه های اصلی برای مردم بوده است. در حین اسباب کشی منازل یکی دیگر از مسئله هایی که از اهمیت شایان به ذکری برخوردار است شست و شو و تمیز کردن محیط و خانه ی جدید می باشد ولی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری بایستی مطابق با اصول مربوط به خود بوده که در این مقاله قصد داریم به استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری اشاره کنیم. جا به جایی لوازم خانه و نقل مکان به یک منزل جدید یکی از سخت ترین کارهایی است که متاسفانه برای خیلی از افراد که صاحب خانه نیستن پیش می آید و در همین راستا نظافت و شست و شوی خانه ی جدید یکی از مواردی است که اکثر مردم به ویژه بانوان را درگیر می کند چون همه ی افراد به پاکیزگی اهمیت می دهند و به دلیل این که نمی توان تشخیص داد که افراد قبلی که در این خانه زندگی می کردند تا چه اندازه ای این موارد را رعایت کردند برای همین علت هر شخص بسته به نوع سلیقه و وسواسی که دارد اقدام به شست و شو و نظافت خانه می کنند.

و البته نحوه ی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری از اهمیت بالایی برخوردار است چون در صورت این که به روش صحیح و درست استفاده نشود ممکن است منجر به خطراتی جبران ناپذیر هم برای فرد و هم برای اشخاصی که در آن جا حضور دارند شود. امروزه به دلیل شیمیایی بودن تمامی مواد شوینده اشخاص باید نهایت دقت را در استفاده ی صحیح آن داشته باشند. و همانند نحوه ی مصرفی که بر روی بروشور آن نوشته شده است استفاده کنند و از ترکیب آن با مواد شوینده ی دیگر جلوگیری نمایند چون ممکن است ترکیب شیمیایی انجام شده و با استخراج گازهای خطرناک سلامتی افراد حاضر در محل را به خطر بیندازد.

مواد شوینده در اسباب کشی

بهترین است قبل از اسباب کشی اقدام به نظافت و شست و شوی لوازم کرد یا بعد از جا به جایی:

بهتر است برای جلوگیری از بهم ریختگی و شلوغی شست و شوی وسیله ها و لوازم منزل را قبل از ورود اسباب و اثاثیه به منزل با استفاده از مواد شوینده انجام دهید. برای همین علت بهتر است فرش ها را به قالیشویی ارسال کرده تا در زمان چیدمان آماده و تمیز ارسال گردند و اقدام به شست و شوی پرده ها کرده تا در زمان وصل کردن آن ها به خانه ی جدید تمیز و پاکیزه باشند و همین طور اگر قصد شست و شوی ملحفه ها را نیز داشتید همه ی این موارد را  قبل از جا به جایی انجام داده تا در صورت چیدمان آن ها همه ی وسایلتان تمیز و پاکیزه باشد. مسئله نظافت و پاکیزگی محیط یکی از اصلی ترین مواردی است که باید افراد در حال جا به جایی به آن توجه داشته باشند. در ابتدا با شست و شوی تمامی لوازم می توان این کار را شروع کرد, به گونه ای که سعی در بسته بندی همه ی لوازم و اسباب و اثاثیه به صورت تمیز و پاکیزه در داخل جعبه ها کرده و با انتخاب جعبه های جدید و تمیز می توان از خراب شدن  آن ها جلوگیری کرد.

حتی از کثیف شدن آن ها  می توان در صورت انتخاب محافظ ها و جعبه های فوم نو جلوگیری به عمل آورد. پس برای این که بهترین نتیجه را در پاکیزگی و نظافت محیط خانه ی جدید را داشته باشید بهتر است اول از همه تمامی لوازم را شسته و تمیز کرده بعد اقدام به بسته بندی آن ها نمایید تا در صورت باز کردن لوازم و بسته بندی ها فقط به چیدمان آن تمرکز داشته باشید. و هم در این صورت از کثیف شدن مجدد خانه و شلوغی و به هم ریختگی آن جلوگیری می شود. ولی یکی از اساسی ترین مسائل به هنگام نظافت و شست و شو استفاده از مواد شوینده ی مناسب و به روش درست است, چون در غیر این صورت ممکن است هم سلامتی خود و هم اطرافیان را به خطر انداخت.

استفاده از مواد شوینده در باربری

در استفاده از مواد شوینده باید به چه نکاتی توجه کرد:

محل قرارگیری تمامی مواد پاک کننده باید به گونه ای باشد که دور از دسترس کودکان بوده و برداشتن آن برای کودک کار راحتی نباشد می توان آن ها را در یک کمد قفل دار قرار داد. در صورت بی توجهی به محل قرار گیری آن ممکن است منجر به خطرات جبران ناپذیری شود. بهتر است به هنگام اسباب کشی  و یا تمیز کاری های آن  که ممکن است حواس شما به کودکتان نباشد, بچه های کوچک خود را  در نزد اقوام گذاشته و با خیالت راحت اقدام به استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری کنید.

بهتر است به هنگام استفاده از مواد شوینده از دستکش های لاتکس چند لایه برای محافظت از پوست خود استفاده کرده و البته استفاده از ماسک نیز برای مواد شوینده ها توصیه می شود. یکی دیگر مواردی که باید به هنگام استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری و مکان های بسته رعایت کرد این است که حتما پنجره و یا در را باز گذاشته و سیستم تهویه را روشن نگه دارید و از برخورد آن ها با دست و یا چشم و حتی لباس های خود مواظب باشید چون به دلیل ترکیب شیمیایی که دارد در صورت برخورد با لباس شما موجب خراب شدن آن شده و از همه مهم تر در صورت برخورد با چشم حتما به پزشک مراجعه نمایید.  برای افراد مسن و زنان باردار استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری توصیه نمی شود چون ممکن است موجب ایجاد بخارهای سمی شده و سلامتی آن ها را به خطر بیندازند بهتر است این افراد از پودرهای شوینده آنزیم دار استفاده کنند چون کاملا بدون بو بوده و سطوح را به راحتی پاکیزه و تمیز می نماید.

باربری سپند بار با تجربه ای بیش از یک دهه در حوزه حمل و نقل و باربری به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته آماده است خدمات باربری را برای شما ساکنین استان تهران انجام دهد ، همچنین خدمات بسته بندی وسایل منزل برای اسباب کشی نیز توسط سپند بار ارائه می شود

استفاده از وسایل شونیده در اثاث کشی

بررسی سایر نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده:

از نگه داری مواد شوینده در بطری های دیگر خودداری کرده چون احتمال این مورد وجود دارد که به صورت اشتباهی از آن ها استفاده شود و منجر به خطرات جبران ناپذیری گردد. از دیگر موارد ایمنی برای استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری این است که به هیچ عنوان نباید مواد شوینده ی مصرفی با آب داغ شست و شو شوند چون ممکن است آب داغ و یا بخار حاصل از آن موجب ایجاد گازهای خطرناک همانند کلر شده که در صورت تنفس آن می تواند موجب بروز مشکل جدی در ریه ها شود.

همان گونه که در ابتدای متن نیز به این مورد اشاره کردیم از ترکیب دادن مواد شوینده ها با هم اکیدا خودداری کنید چون می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیر شود به علت تولید گازهای خطرناکی که می کند برای افرادی که مشکلات تنفسی دارد خیلی خطرناک بوده و بهتر است این افراد از استفاده از مواد شوینده اکیدا خودداری کرده و انجام این کار را به افراد دیگری واگذار نماید. همچنین در صورت مشاهده ی تمیز نشدن سطح مشخص با استفاده از مواد شوینده موردنظر از ترکیب یک ماده ی شوینده ی دیگر پرهیز کنید و قبل از استفاده از مواد شوینده ی دیگر ابتدا از تمیز بودن سطح اطمینان داشته باشید به دلیل وجود تنوع زیادی که در تولید مواد شوینده وجود دارد تمامی کارهای تمیز کردن و شست و شو خیلی سریع تر شده و به راحتی می توان در مدت زمان اندک سطوح مورد نظر را بدون صرف انرژی زیاد عاری از هرگونه کثیفی کرد.

مواد شوینده در اتوبار

جایگزین کردن مواد طبیعی به جای شوینده های شیمیایی:

انواع مواد شوینده که اصولا برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی نظیر حمام و توالت استفاده می شود و برخی از آن ها برای تمیز کردن سرامیک ها و انواع سطوح می باشد که هر بانوی خانه داری برای تمیز کاری از آن ها می تواند استفاده کنند به شرح زیر است:

  • پاک کننده های چند منظوره
  • رایت
  • تاید
  • گاز پاک کن ها
  • شوینده های بهداشتی مانند جوهر نمک و جرم گیرهای مخصوص کاشی
  • انواع سفید کننده ها مانند وایتکس
  • لوله بازکن ها
  • مایع ظرفشویی
  • شامپو فرش ها

البته قبل از استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری باید در مورد برخی سفید کننده ها و لکه برهای طبیعی که از زمان های قدیم الایام از آن ها استفاده می شد توضیحاتی داده شود که عوارض خطرناکی را نیز در پی نداشته و برای افرادی که از لحاظ تنفسی مشکل دارند و برای بانوان باردار و افراد مسن استفاده از آن ها به جای مواد شیمیایی خطرناک توصیه می شود. در گذشته برای سفید کردن و لکه بری از مواد طبیعی مختلفی مانند نمک و آب لیمو ترش و گلیسیرین و سرکه سفید و جوش شیرین استفاده می شد که مصرف این ها هیچ گونه خطرات احتمالی در پی ندارد. اما ممکن است به تنهایی برای تمیز کردن برخی از سطوح کافی نبوده و نیازمند استفاده از مواد شوینده ی کارخانه ای و شیمیایی شود.

همچنین بخوانید :

آموزش تمیز کردن اجاق گاز

نحوه جابجایی آکواریوم

نکات مهم در مورد حمل و نقل جهیزیه عروس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس