پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

آموزش پاک کردن خود آشپرخانه با روشهای جدید

پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه

خانه داری یکی از پر مشغله ترین شغل ها می باشد. بهداشت و پاکیزگی آشپز خانه یکی از مهمترین ارکان خانه داری می باشد. داشتن آشپز خانه ای مرتب و تمیز، نیازمند داشتن یک هود مناسب و پاکیزه می باشد. هود، مرکز اصلی جمع آوری چربی ها و آلودگی ها می باشد. از این رو روش های مختلف جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه وجود دارد.

کردن لکه چربی بر روی هود آشپرخانه

تمیز کردن هود آشپزخانه

خانه داری یکی از مهمترین وظایف سنگین کدبانوی خانه می باشد. تمیز کردن و تمیز نگه داشتن مداوم خانه، اسباب و وسایل آشپزخانه اعم از گاز، کابینت ها، سینک ظرف شویی، هود، یخچال و … که در معرض اغلب آلودگی ها، چربی ها و گرد و خاک می باشند، کاری بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد. از آنجا که تمیز نگه داشتن آشپزخانه جزء اولویت های مهم کدبانو گری می باشد، بنابراین رسیدگی به آن از دیگر کارهای خانه داری، مهم تر به نظر می آید. یکی از مهمترین بخش آشپزخانه که در معرض مستقیم انواع چربی ها، آلودگی ها و گرد و خاک قرار دارد، هود می باشد. هود، تمامی چربی های حاصل از پخت و پز غذا را به خود جذب کرده و در صورت عدم رسیدگی به آن، منشاء بوی نامطبوع چربی ها قرار می گیرد. در واقع، هود خاصیت مکندگی داشته و تمامی چربی های حاصل از پخت و پز غذا را به خود جذب می کند. بنابراین اگر هود را در زمان مشخصی و با محلول های موثر شوینده، پاک و تمیز نگردانید، محلی برای تجمع چربی ها شده و بستری مناسب برای انواع مختلف آلودگی ها از جمله کپک ها می گردد. جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، روش های خانگی و همچنین استفاده از مواد شوینده بسیار قوی وجود دارد که می توانید با استفاده از مواد شوینده، تمامی اثر لکه و چربی ها را از روی بدنه هود، پاک کنید.

تمیز کردن هود

روش های پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه

رسیدگی و نظافت هود آشپزخانه را جزء اولویت ها قرار دهید. اگر هر روز گاز و سینک ظرف شویی خود را تمیز و پاکیزه می کنید، می بایست تمیز کردن هود را هم جزء وظایف روزمره خود قرار دهید. اگر هر روز و یا هفتگی به تمیز کردن و نظافت هود آشپزخانه بپردازید، دیگر نیازی نیست که از شوینده های بسیار قوی که ممکن است به بدنه هود آشپزخانه تان آسیب وارد سازند، استفاده کنید.

یکی از ساده ترین محلول ها جهت پاک کردن و از بین بردن اثر چربی بر روی بدنه هود، استفاده از محلول آب ولرم و مایع ظرف شویی می باشد. مقدار مناسبی از این محلول را روی اسکاچ ظرف شویی ریخته و سطح بدنه هود را تمیز کنید. در نهایت با آب ولرم آن را شسته و خشک کنید. از این ترکیب به شرطی می توانید استفاده کنید که لکه چربی روی بدنه هود، اثر عمیقی نگذاشته باشد و یا شما روزانه و یا هفتگی به تمیز کردن بدنه هود آشپزخانه خود می پردازید. اما در هر صورت اگر از این روش جهت نظافت و پاک کردن هود آشپزخانه استفاده می کنید، می بایست مراقب استفاده از سیم ظرف شویی و یا اسکاچ باشید. زیرا ممکن است در حین استفاده از اسکاچ بر روی بدنه هود، خراش و سائیدگی ایجاد شود که در این صورت از کیفیت و ارزش هود شما می کاهد.

نحوه تمیز کردن هود آشپرخانه نکات و ترفند ها

هود آشپز خانه

از آنجا که پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، بستگی به ماهیت و میزان اثر چربی دارد، می توانید از روش های تاثیر گذار و بهتری استفاده کنید. یکی از مهمترین روش ها جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، استفاده از آب ولرم به همراه پودر صابون و یک اسفنج یا دستمال نرم و تمیز می باشد. از آنجا که صابون اثر قلیایی خوبی دارد و در ترکیب با آب داغ به اندازه مناسب کف نموده و خاصیت چربی زدایی آن چند برابر می شود. می بایست سینک ظرف شویی را از آب داغ پر نموده و مقدار مناسبی از پودر صابون را با آب ترکیب کنید. سپس بدنه هود را که جدا کرده اید در درون کف سینک قرار دهید. بگذارید بدنه هود به مدت 15 الی 30 دقیقه در درون این محلول غوطه ور باشد. سپس با اسفنج نرم و تمیز، تمامی اثر و لکه چربی ها را از روی بدنه هود پاک کنید. در انتها بدنه هود را با آب سرد شسته و خشک گردانید

یکی از موثر ترین و با کیفیت ترین ترکیب ها جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، درست کردن خمیر جوش شیرین می باشد. جوش شیرین خاصیت بسیار بالایی در زدودن و از میان بردن لکه چربی ها دارد. نحوه ی درست نمودن خمیر جوش شیرین به این صورت می باشد که ابتدا مقدار کمی آب را به همراه مقدار مناسبی جوش شیرین با یکدیگر ترکیب نموده به صورتی که جوش شیرین حالتی خمیری به خود پیدا کند. سپس خمیر به دست آمده را بر روی سطح مسواک و یا بُرس نرم قرار داده و بر روی سطح بدنه هود که مملو از چربی و آلودگی می باشد، بکشید. بگذارید مدتی خمیر بر روی سطح لکه ها باقی بماند. سپس با استفاده از یک اسفنج و یا در صورت نداشتن اسفنج، با یک تکه پارچه تمیز، تمامی سطح بدنه هود را از خمیر، پاک کنید. در نهایت با یک دستمال مرطوب، سطح بدنه هود را پاک و سپس خشک کنید.

روش های تمیز کردن هود آشپرخانه

همچنین یک روش دیگر جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، استفاده از اسپری آب گرم به همراه جوش شیرین می باشد. به این صورت که مقداری آب گرم را با مقداری جوش شیرین ترکیب نموده و در درون بطری آب پاش بریزید. سپس مقدار مناسبی از این محلول را بر روی سطح بدنه هود، اسپری کنید. سپس با کمک مسواک و یا دستمال تمیز ، سطح هود را از اثر چربی و آلودگی پاکیزه کنید.

اسباب کشی در تهران و خدمات حمل و نقل را به دستان پرتوان سپند بار بسپارید ، باربری – باربری تهران – 44440426 | سپند بار شبانه روزی در کنار شما هستیم

فیلتر های هود آشپزخانه

یک روش ساده و راحت جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، استفاده از پودر ماشین لباس شویی می باشد. از آنجا که پودر ماشین لباس شویی، حاوی مقدار قابل توجه ای آنزیم های قوی، جهت از بین بردن چربی از روی لباس ها می باشد، بنابراین جهت زدودن و پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، گزینه مناسبی می باشد. روش کار به این صورت می باشد که مقدار مناسبی از پودر ماشین رخت شویی را با مقدار مناسبی آب ترکیب نموده و با کمک اسفنج، تمامی سطح هود را از لکه و اثر چربی پاک کنید. باید به این نکته توجه نمود که پودر ماشین لباس شویی یک پاک کننده قوی شیمیایی می باشد، بنابراین می بایست در حین استفاده از این پاک کننده قوی از دستکش جهت محافظت از پوست دست، استفاده نمود.

روش دیگر برای پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، استفاده از محلول سرکه سفید به همراه آب می باشد. از آنجا که سرکه سفید، جزء شوینده های طبیعی و خانگی می باشد و همچنین به عنوان یکی از قوی ترین پاک کننده های چربی از روی سطح هود می باشد، گزینه بسیار مناسبی جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، می باشد. روش درست کردن این محلول خانگی به این صورت می باشد که مقدار مساوی از سرکه سفید و آب را درون یک ظرف با یکدیگر ترکیب کرده و در درون یک بطری اسپری بریزید. سپس مقدار مناسبی از آن را بر روی بدنه هود، اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه ای محلول به خورد لکه های چربی رفته و تاثیر خود را بگذارد. سپس با استفاده از اسفنج و یا پارچه تمیزی، تمامی سطح هود را از لکه و چربی پاک کنید. اگر متوجه شدید که هنوز اثر لکه و چربی بر روی سطح بدنه هود دیده می شود، این کار را مجدداً تکرار کنید تا زمانی که به طور کامل، چربی ها از روی بدنه هود، محو شوند. سپس در انتهای کار، بدنه هود را با پارچه مرطوب، پاک نموده و سپس آن را خشک کنید.

برق انداختن هود آشپرخانه

تمیز کردن هود آشپزخانه

یک روش مناسب و بسیار کار آمد جهت پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، استفاده از اسپری های چند منظوره و یا گاز پاک کن می باشد که هم جهت پاک کردن چربی از روی سطح گاز به کار می رود و هم برای زدودن و نظافت هود از شَر چربی ها استفاده می گردد.

یکی دیگر از قسمت های مهم هود که نیاز اساسی و جدی جهت رسیدگی و نظافت دارد. فیلتر هود می باشد. از آنجا که روش های متعددی جهت  پاک کردن لکه چربی روی هود آشپزخانه، وجود دارد. برای پاک کردن فیلتر هود نیز روش های موثر و کار آمدی وجود دارد. فیلتر های هود انواع و اقسام متنوعی دارند. فیلتر از جنس الیاف و یا از جنس زغالی در بازار موجود می باشد که در هنگام شستن و تمیز کردن آن ها، می بایست دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید. زیر این امکان وجود دارد که در حین تمیز کردن آن ها با مواد شوینده، جنس بدنه آن ها تغییر شکل داده و سبب شود که بعد از مدتی آن ها را تعویض کنید. نوع دیگری از فیلتر هود، فیلتر از جنس آلومینیومی می باشد که به مراتب از جنس و کیفیت بهتری نسبت به دیگر فیلتر ها برخوردار می باشد. یک روش برای تمیز کردن فیلتر، این می باشد که ابتدا سینک ظرف شویی را از آب گرم پر کنید. درون آب می توانید از شوینده های مختلفی چون پودر صابون، مایع ظرف شویی و یا شوینده های قوی مانند گاز پاک کن استفاده کنید. (فیلتر هود با هر یک از مواد شوینده به راحتی پاک و تمیز می گردد) سپس فیلتر های هود را که از بدنه اصلی، جدا نموده اید به مدت 15 الی 30 دقیقه درون محلول در داخل سینک، غوطه ور قرار دهید. بگذارید محلول شوینده تمامی اثر چربی و لکه های آلوده را از روی هود پاک کند. سپس با کمک اسکاچ و یا اسفنج، بدنه استیل هود را تمیز کنید. در صورتی که اثر لکه چربی از بین نرفت، می توانید از مسواک، جهت زدودن چربی استفاده کنید. مسواک را به یکی از مواد شوینده، آغشته نموده و بر روی سطح چربی بکشید. سپس بدنه هود را با آب سرد، آبکشی نموده و در نهایت آن را خشک کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس