روش های اصولی مهار بار و حفظ ایمنی اسباب و اثاثیه

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

روش های اصولی مهار بار و حفظ ایمنی اسباب و اثاثیه

روش های اصولی مهار بار و حفظ ایمنی اسباب و اثاثیه

 مهار بار و حفظ ایمنی اسباب و اثاثیه

استفاده از روش های اصولی مهار بار و حفظ ایمنی اسباب و اثاثیه جزو ویژگی های اتوبارهای معتبر می باشد که در متن زیر با روش های مهار بار بیشتر آشنا می شوید.

یکی از اصول حمل بار ایمن در زمان ارسال و جابجایی اسباب و اثاثیه  استفاده از ابزار و روش های تخصصی مهار بار می باشد . با به کارگیری عملیات مهار بار در هنگام اسباب کشی در زمان جابجایی های درون شهری یا برون شهری ضامن به سلامت رسیدن اسباب و اثاثیه به مقصد می باشد. انجام مهار بار نیاز به  مهارت و تخصص دارد. بسته به نوع اثاثیه و با توجه به مشخصات بار ، مهار بار به روش های مختلف و با استفاده از ابزار های مختلف انجام می شود.

از وظایف شرکت باربری می توان به تضمین امنیت اسباب و اثاثیه و به سلامت رسیدن لوازم به مقصد اشاره کرد. مهار بار در انجام اسباب کشی های شهری و برون شهری نیاز به تجربه و تخصص دارد و نگهداری ایمن بارهای که توسط شرکت های اتوبار انجام می شود ، جزو سوابق آن شرکت باربری حساب می شود به عبارت دیگر  سالم و ایمن رساندن اسباب و اثاثیه به مقصد و انجام مهار بار تخصصی از ویژگی های یک باربری معتبر حساب می شود.

تمامی کارکنان و پرسنل سپند بار با نحوه مهار بار در هنگام اسباب کشی آشنایی دارند و مهارت تمامی کارمنان مخصوصا رانندگان در امر مهار بار قبل از استخدام در این شرکت مورد بررسی قرار گرفته است.

اهمیت مهار بار در اسباب کشی

در صورتی که جعبه های بسته بندی شده که در ماشین حمل بار به خوبی مهار نشوند به احتمال زیاد در هنگام حرکت این کارتون ها به اطراف پرتاب شوند و آسیب های جدی را به وسایل تان وارد کند.

با به کار گیری شیوه های صحیح مهار بار و اجرا کردن این روش ها در هنگام اسباب کشی امنیت سالم رسیدن بار تضمین می شود. استفاده از ابزارهای مهار بار به محکم بودن و تکان نخورد کارتن های اسباب و اثاثیه کمک می کند. برای همین مهار بار در هنگام اسباب کشی اهمیت زیادی دارد چون در سالم رسیدن لوازم منزل به مقصد کمک شایانی می کند.

کارکنان سپند بار که وظیفه ی چیدن بار در ماشین باربری را برعهده دارند با اصول مهار بار کاملا آشنا می باشند و برای حفظ ایمنی اسباب و اثاثیه در ماشین بار با بهره گیری از ابزارهای مخصوص کار مهار بار را به درستی انجام می دهند.

تجهیزات لازم برای مهار بار

در هنگام اسباب کشی برای جابجایی ایمن اسباب و اثاثیه باید ماشین بارگیری از نظر طول ، عرض ، ارتفاع و وزن با  اسباب و اثاثیه متناسب باشد به طوری که فضا و ظرفیت کافی جهت جاسازی و حمل بار را داشته باشد و بتوان لوازم را با ابزارهای مخصوص مهار کرد.

کارکنان شرکت های باربری از ابزار و تجهیزات متنوع و ایمن برای مهار بار استفاده می کنند. ابزارهای اولیه و ایمن مهار بار شامل طناب و زنجیر ، تسمه های فولادی و سیم بوکسل می باشد که بسته به نوع بار از آن ها استفاده می شود.

استفاده از طناب برای مهار بار و حفظ ایمنی

طناب های ضخیم و محکم یکی از ابزارهای کاربردی برای مهار بار می باشد. از طناب های ضخیم و سالم برای مهار بار در هنگام  حمل بارهای سبک و یا در مسافت های کوتاه استفاده می کنند. رانندگان و کارکنان سپند بار که کار مهار بار را انجام می دهند ، در زمانی که از طناب های مخصوص استفاده می کنند به روش و انواع گره زدن طناب آشنایی کامل دارند و بر این موضوع تسلط کامل دارند.

استفاده از چادر برای مهار بار و حفظ ایمنی

چادر هم به عنوان یکی از ابزار و تجهیزات اولیه مهار بار شناخته شده می باشد. اگر چه از چادر به تنهایی نمی توان برای مهار اثاثیه سنگین و حجیم استفاده کرد و بیشتر به عنوان یک پوشش برای محافظت بار از باران و گرد غبار استفاده می شود ، اما می توان برای مهار کارتن و جعبه های سبک و لوازمی که در طول مسیر امکان تکان خوردن و حرکت به اطراف آن ها کم می باشد از چادرهای برزنتی استفاده کرد. در هنگام استفاده از چادر به عنوان ابزاری برای مهار بار بهتر است برای ایمنی بیشتر اثاثیه از ابزارهای دیگر هم کمک گرفت.

استفاده از چادر برای مهار بار و حفظ ایمنی
استفاده از چادر برای مهار بار و حفظ ایمنی

به کار گرفتن زنجیر برای مهار بار و حفظ ایمنی

در صورتی که از محافظ های مخصوص بار برای مهار کردن اسباب و اثاثیه استفاده کرده باشید اما این محافظ ها محکم نباشند بهتر است برای تضمین امنیت بار خود و جلوگیری از سقوط و یا انحراف کارتون ها از زنجیر های محکم استفاده کنید.

یکی از متداول ترین و ایمن ترین روش های مهار بار استفاده از زنجیر برای حفظ امنیت و به سلامت رسیدن اسباب و اثاثیه به مقصد می باشد. در هنگام استفاده از زنجیر برای مهار بار از قلاب برای اتصال زنجیرها به بار استفاده می شود. بهتر است اندازه قلاب و زنجیر ها با هم متناسب باشند.

برای جلوگیری از کاهش استحکام زنجیرها هنگام مهار بار ، نباید از آن ها برای بلند کردن ، تخلیه بار و بکسل کردن وسایل سنگین استفاده کرد. وجود هر گونه خراشیدگی ، فرسودگی و شیار در زنجیر های مهار بار ، امنیت بار را به خطر می اندازد.

استفاده از سیم بکسل برای مهار بار و حفظ ایمنی

سیم بکسل یکی دیگر از تجهیزات مخصوص برای مهار بار می باشد که بیشتر برای مهار بارهای بسیار سنگین و حجیم که به نیروی زیادی برای تکان نخوردن لازم است ، مورد استفاده قرار می گیرد. سیم بکسل مهار از چند رشته سیم مفتولی به هم بافته شده از جنس فولاد گالوانیزه ساخته شده اند که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

استفاده از سیم بکسل برای مهار بار و حفظ ایمنی
استفاده از سیم بکسل برای مهار بار و حفظ ایمنی

به کارگیری تسمه برای حفظ ایمنی بار

تسمه یکی از ابزار های کاربردی برای محکم کردن و مهار اثاثیه و بارهای حجیم و سنگین می باشد. در واقع تسمه یک نوع طناب بسیار محکم می باشد که باعث سفت و محکم شدن  بیشتر اسباب و اثاثیه در هنگام جابجایی می شود و بارگیری را برای افراد بسیار آسان می کند.

شرکت باربری که مسئولیت حمل و نقل اسباب و اثاثیه را برعهده می گیرد وظیفه دارد با انتخاب ابزار و روش های مهار بار ﺍﺯ ﻗﺮﺍﺭﮔﻴﺮی ﺻﺤﻴﺢ ﺑﺎﺭ در ماشین باربری ﺍﻃﻤﻴﻨﺎﻥ حاصل کند. ﻧﺤﻮﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻦ اثاثیه در ماشین باربری ﻭ ﻣﻬﺎﺭ ﻛﺎﻣﻞ ﻣﺤﻤﻮﻟﻪ و تخلیه ایمن بار به گونه ای که برای اثاثیه و کارگران هیچ مشکلی را ایجاد نکند از دیگر وظایف باربری می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس