نحوه جابجایی گل و گیاه در زمان اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

جابجایی گل و گیاه در زمان اسباب کشی

نحوه جابجایی گل و گیاه در زمان اسباب کشی

نحوه جابجایی گل و گیاه در زمان اسباب کشی در این مقاله به صورت کامل بیان می شود. در صورتی که می خواهید گل ها و گیاهان شما بدون آسیب به مقصد برسند در ادامه با ما همراه باشید.

اگر این نکات مربوط به جابجایی گیاهان را به دقت رعایت کنید، گیاهان خانگی شما می توانند، به صورت ایمن به مقصد برسند.

نحوه جابجایی گل و گیاه قبل از اسباب کشی

برای جابجایی گل و گیاه قبل از اسباب کشی این مراحل را دنبال کنید تا گیاهان بتوانند بدون پژمردگی یا تغییر حالت تغییرات محیط را تحمل کنند.

سه هفته قبل از روز اسباب کشی. گل ها را از گلدان های سفالی به گلدان های پلاستیکی با همان اندازه جابجا کنید.

دو هفته قبل از روز اسباب کشی. گل ها و بوته ها را با از بین بردن برگ ها، اندام ها و گل های مرده با قیچی باغبانی، هرس کنید. هرس باعث جمع و جور شدن گیاهان برای حمل و نقل آسان می شود. با انجام این کار بعد از اسباب کشی شما گیاهانی سالم، بوته ای و جذاب خواهید داشت. البته کاکتوس ها و آلوئه ورا را هرس نکنید.

یک هفته قبل از روز اسباب کشی. گیاهان را از نظر وجود حشرات و انگل بررسی کنید. در صورت وجود استفاده از سموم دفع آفات را در برنامه داشته باشید. اگر از حشره کش استفاده می کنید، احتیاط کنید و دستورالعمل های استفاده از آن را دنبال کنید.

دو روز قبل از روز اسباب کشی. گل ها و گیاهان خود را به طور معمول آبیاری کنید، مراقب باشید که بیش از حد به آن ها آب ندهید. آب زیاد می تواند باعث یخ زدگی گیاهان در هوای سرد شود و رشد قارچ را در هوای گرم افزایش می دهد.

نحوه جابجایی گل و گیاه روز اسباب کشی

شب قبل یا صبح اسباب کشی گل ها و گیاهان خود را با بسته بندی آماده کنید. در این بخش نحوه بسته بندی گیاهان برای جابجایی آورده شده است:

بسته بندی کردن. گیاهان بزرگ را با یک ملافه یا دستمال قدیمی بپیچید تا از شکستن شاخه ها جلوگیری شود. هر گلدان را در یک جعبه قرار دهید تا کاملاً در قسمت پایین قرار بگیرد. شما می توانید از جعبه های مخصوص که در شرکت سپند بار موجود است استفاده کنید.

برچسب گذاری. جعبه ها را به صورت قائم تنظیم کنید و قسمت بالا و کناره ها را به وضوح مشخص کنید. این به شما کمک می کند تا به اشتباه آن ها را در کامیون اسباب کشی بارگیری نکنید.

کنترل دما. دما را در وسیله نقلیه ثابت نگه دارید. دمای سرد و گرم می تواند به گل ها و گیاهان شما آسیب برساند.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

نحوه جابجایی گل و گیاه هنگام رسیدن به مقصد

هنگامی که در خانه جدید خود هستید، مهم است که گیاهان خود را به همان وضعیت قبلی خود برگردانید. روش کار به این صورت می باشد:

باز کردن بسته بندی. بسته بندی گیاهان خود را در اسرع وقت باز کنید. گیاهان را از پایین جعبه خارج کنید تا از شکستگی آن ها جلوگیری شود. سپس گیاهان را مجدداً در گلدان هایی که قبل از اسباب کشی در آن بودند قرار دهید.

تثبیت کردن. از جابجایی گیاهان تا زمانی که با محیط سازگار نشوند خودداری کنید. اگر گیاه شما بعد از اسباب کشی از شوک رنج می برد، چند روز به آن فرصت دهید تا به حالت عادی برگردد.

با برنامه ریزی و توجه دقیق شما، گیاهان شما یک اسباب کشی موفقیت آمیز خواهند داشت. مانند شما، آن ها نیز آماده خواهند شد تا در خانه جدید خود شکوفا شوند.

چگونه گیاهان را به خانه جدید خود منتقل کنیم؟

شما ماه ها و احتمالاً سال ها، به نگهداری از گل ها و گیاهان خود پرداخته اید. اما آیا اسباب کشی به معنای این است که شما باید همه چیز را رها کنید؟ خوشبختانه، نه با کمی تفکر هوشمندانه و برنامه ریزی دقیق می توانید گیاهان مورد علاقه خود را با خیال راحت به خانه جدید خود منتقل کرده و به آن ها کمک کنید تا در آنجا شرایط مناسب داشته باشند.

انتقال گل و گیاهان حتی گیاهانی که در شرایط مطلوبی قرار دارند همیشه دشوار و خطرناک است. تغییرات ناگهانی نور، دما یا شرایط دیگر می تواند برای آن ها سخت باشد. اما آن ها بخشی از خانه شما هستند و منطقی است که سعی کنید، از آن ها مراقبت کنید.

انتقال گل و گیاهان
انتقال گل و گیاهان

نحوه حمل و نقل گیاهان در اتومبیل

بسته بندی و جابجایی اسباب و اثاثیه با ماشین سخت است. بسته بندی و جابجایی هنگامی که بعضی از وسایل شما مانند گل هایتان نسبت به محیط اطراف خود حساس هستند سخت تر نیز است. اما، باید راهی را برای حمل و نقل گیاهان پیدا کنید که آن ها را با ایمنی و کارایی بیشتر از نقطه A به نقطه B برسانید.

بدون استراتژی نمی توانید گیاهان را در ماشین حمل کنید. زیرا برخلاف سایر وسایل دیگر، فقط قرار دادن آن ها در صندلی عقب در لحظه آخر کافی نمی باشد.

با پیدا کردن گیاهانی که همراه خود خواهید داشت، شروع کنید. بسته به نوع اتومبیلی که برای جابجایی استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که در استفاده از آن کمی محدود باشید. همچنین این احتمال وجود دارد که برخی از گیاهان شما نتوانند همراه شما جابجا شوند. دقیقاً بفهمید چه گیاهانی را می توانید با خود بیاورید و سپس می توانید به ویژگی های جابجایی آن ها بپردازید.

برای گیاهانی که نمی توانید با خود ببرید خانه جدیدی پیدا کنید. اینکه مجبور شوید گیاهان را برای خود نداشته باشید، مهم نیست اما به این معنی نیست که باید آن ها را رها کنید تا پژمرده شوند و از بین بروند. ببینید آیا دوستان یا اعضای خانواده ای دارید که بخواهند خانه ای جدید برای گیاهان شما فراهم کنند که نمی توانند جابجا شوند. همچنین می توانید خانه سالمندان، بیمارستان ها یا باغ های محلی را برای اهدا کردن آن ها انتخاب کنید.

حمل و نقل گیاهان در اتومبیل
حمل و نقل گیاهان در اتومبیل

نکات ضروری برای جابجایی گل و گیاه در زمان اسباب کشی

در اینجا نکاتی برای جابجایی گل و گیاه در زمان اسباب کشی وجود دارد تا هر یک از آن ها بدون آسیب جابجا شوند.

 با مشاوران باربری خود مشورت کنید.

در اوایل روند اسباب کشی با مشاوران باربری خود صحبت کنید تا به آن ها بفهمانید که چند گیاه دارید و اندازه آن ها چقدر است. گیاهان معمولاً فضای بیشتری لازم دارند و در سفرهای طولانی نیاز به توجه ویژه دارند.

مطالب مشابه: عوامل موثر در نرخ باربری

گل ها و گیاهان را با دقت بسته بندی کنید.

گل ها و گیاهان باید با دقت پوشانده و یا در کاغذ پلاستیکی یا دستمال مخصوص بسته بندی شوند و سپس در جعبه ها قرار داده شوند. آن ها باید ترجیحاً روز اسباب کشی در آخرین مرحله بسته بندی شده باشند. اگر آن ها در جعبه ها قرار داده شده اند، اطمینان حاصل کنید که گلدان ها با مواد بسته بندی کاملاً محکم شده اند تا برگ ها و شاخه ها فضای کافی برای تنفس داشته باشند. چند سوراخ برای جریان هوا ایجاد کنید و جعبه ها را به وضوح مشخص کنید.

گل ها و گیاهان را با دقت بسته بندی کنید.
هنگام جابجایی گل و گیاه آن ها را با دقت بسته بندی کنید.

هنگام جابجایی گل و گیاه دما را کنترل کنید.

گیاهان را در یک محیط کنترل شده که می توانید آن ها را تحت نظر داشته باشید انتقال دهید. فقط گیاهان را در جایی قرار ندهید، که درجه حرارت آنجا می تواند به طرز چشمگیری تغییر کند و هنگام تغییر محتوا گلدان ها ریخته یا خرد شوند. مراقب باشید گیاهان حساس در معرض آفتاب قرار نگیرند یا در اثر گرما شدید تحت فشار قرار نگیرند. همچنین، اگر اسباب کشی شما شامل یک شب ماندن در یک محیط سرد است، حتما گیاهان خود را به داخل خانه برسانید. هنگام رسیدن به مقصد نیز چند روز به گیاهان خود فرصت دهید تا با خانه جدید خود سازگار شوند.

هنگام جابجایی گل و گیاه فاکتور فصل را در نظر بگیرید.

فکر خوبی نیست که گیاهان خود را در اوج تابستان، هنگامی که هوا گرم و خشک است و آفتاب شدید می تابد، منتقل کنید. در تابستان امکان جابجایی موفقیت آمیز گیاهان وجود دارد، اما باید اطمینان حاصل کنید که گیاهان شما به طور مناسب آبیاری و حمل می شوند و ریشه آن ها هرگز در معرض آفتاب نیست. اگر هنگام جابجایی حق انتخاب دارید و می خواهید روند کار را آسان تر کنید، ترتیب اسباب کشی در هر یک از فصول دیگر را که شرایط مناسب تری برای حمل و نقل گیاهان دارند، قرار دهید.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

اصلاح و هرس گیاهان را انجام دهید.

برای کمک به گیاهان خود در هنگام اسباب کشی، مطمئن شوید که آن ها تا حد ممکن سالم هستند. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار هرس کردن همه ساقه ها و برگ های مرده یا اضافی است تا گیاه هیچ انرژی اضافی را برای قطعات مورد نیاز خود هدر ندهد. پس قبل از اسباب کشی یک بار دیگر هرس کنید و هر آنچه را که لازم نیست بردارید.

اصلاح و هرس قبل از جابجایی گل و گیاه
اصلاح و هرس قبل از جابجایی گل و گیاه

گیاهان خود را برای اسباب کشی آماده کنید.

هر چه گیاهان شما قبل از اسباب کشی سالم تر باشند، در حین حمل و نقل وضعیت بهتری خواهند داشت. در روزهای منتهی به اسباب کشی خود آن ها را به اندازه کافی آبیاری کنید و در صورت امکان به آن ها کود بدهید. این به شما اطمینان می دهد که حداکثر میزان انرژی را حفظ کنند.

جعبه ها بهترین روش برای انتقال گیاهان در ماشین هستند زیرا شما نمی خواهید خاک به همه جا ریخته شود. گیاهان کوچک را می توان در کنار هم درون یک جعبه قرار داد، اما گیاهان متوسط ​​و بزرگ تر باید به تنهایی بسته بندی شوند.

علاوه بر آن، باید مطمئن شوید که کاغذ اضافی برای پر کردن شکاف های اطراف هر گلدان در اختیار دارید تا جابجا نشوند. اگر چندین گیاه کوچک را در یک جعبه بسته بندی می کنید، مطمئن شوید که یک بالشتک را بین هر گلدان قرار می دهید تا مبادا آن ها به یکدیگر ضربه بزنند و آسیب ببینند.

در هنگام جابجایی گل و گیاه آن ها را به صورت صحیح بارگیری کنید.

گل ها و گیاهان شما باید آخرین چیزی باشد که در اتومبیل خود بسته بندی می کنید. اطمینان حاصل کنید که نور خورشید مستقیما به آن ها نمی تابد و آن ها را در موقعیتی قرار دهید تا مستقیماً تحت تأثیر آفتاب قرار نگیرند. همچنین اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز روی آن ها چیده نشده است و آن ها بدون ترس از واژگونی کاملاً قائم هستند.

سعی کنید گیاهان خود را در صورت امکان در ماشین خود همراه داشته باشید. اگر مجبور به قرار دادن بر روی کامیون اسباب کشی هستید، اطمینان حاصل کنید که آن ها را بلافاصله پس از ورود پیاده می کنید.

نکته: اگر در تابستان گیاهان را جابجا می کنید، در روز اسباب کشی آن ها را آبیاری کنید، مطمئن باشید که بیش از حد به آن ها آب نخواهید داد زیرا نمی بایست آب از گلدان خارج شود. اگر در زمستان گیاهان را جابجا می کنید، می بایست خاک گلدان خشک باشد. بنابراین چند روز قبل از اینکه اسباب کشی کنید آبیاری آن ها را متوقف کنید. رطوبت به علاوه شوک هوای سرد ترکیب خوبی برای گیاهان نیست.

حین حمل و نقل و جابجایی گل و گیاه هوشیار باشید.

وقتی گیاهان را حمل می کنید، نمی توانید آن ها را به حال خود رها کنید و فراموش کنید. گیاهان خود را تحت نظر داشته باشید و اگر شروع به پژمرده شدن می کنند، تغییراتی را انجام دهید. سعی کنید، دما را تا حد ممکن متعادل نگه دارید. اگر هوا کاملاً سرد است، قسمت های در معرض گیاه خود را در یک ورق یا چند روزنامه بپیچید تا یک لایه محافظت برای آن ایجاد شود.

اگر قرار است اسباب کشی شما چند روز طول بکشد و یک شب توقف خواهید کرد، همیشه گیاهان خود را در هر کجا که باشید با خود ببرید. اگر چه این یک کار اضافی است، اما از آنجا که آن ها در آخر بارگیری شده اند، مسئله خاصی نیست.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس