جابجایی و حمل تخصصی پیانو

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

حمل و نقل پیانو

جابجایی و حمل تخصصی پیانو

جابه جایی و حمل و نقل پیانو

اگر قصد جابه جایی و حمل و نقل پیانو را دارید ، باید به نکات زیر توجه نمایید تا در حین حمل به پیانو شما آسیب نرسد و مجبور نشوید دوباره برای خرید ساز جدیدی هزینه نمایید ، اگر به دنبال یک شرکت معتبر در زمینه اسباب کشی و باربری هستید شرکت سپند بار بهترین گزینه برای اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل شماست برای حمل تخصصی پیانو با این شرکت تماس بگیرید تا خدمات بی نظیر اسباب کشی و حمل پیانو را برای شما انجام دهیم ما در خدمت شما خواهیم بود

پیانو یکی از سازهای بسیار محبوب و البته گران قیمت است. این ساز در انواع متنوعی تولید و عرضه می شود. ساز پیانو علاوه بر صدا بسیار زیبایی که تولید می نماید، به نسبت سایر سازهای موجود در دنیا موسیقی ابعاد بزرگتری دارد. این ساز یکی از بزرگترین و جاگیرترین سازهای جهان است. چه شما یک پیانو دیواری در اختیار داشته باشید یا یک پیانو الکتریک فرقی ندارد، ابعاد بزرگ آن باعث می شود نتوانید به آسانی آن را از یک نقطه به نقطه دیگر جابه جا نمایید. حتی در حین خرید و تعمیر ساز شما مجبور می شوید دردسرهای زیادی بکشید.

جابجایی و حمل پیانو
جابجایی و حمل پیانو

چرا باید در حین جابه جایی و حمل و نقل پیانو مراقب باشیم؟

شاید از خود بپرسید چرا باید در جین جابه جایی ساز پیانو، مراقب باشیم. خب می توان این ساز را به سادگی بوسیله چند نفر انسان خبره از یک نقطه برداشت و به نقطه دیگری برد. اما اگر فقط یکبار این ساز را جابه جا کرده باشید، متوجه خواهید شد که در حین جابه جایی آن اگر مراقب نباشید و دقت نکنید، ممکن است قطعه ای از ساز شما آسیب ببیند و یا ساز شکسته شود.

ساز پیانو یکی از سازهای گرانبهاست و بابت خرید مدل های پایین تر آن هم شما باید هزینه بالایی بپردازید. از طرفی تعمیر کردن آن را نمی توان به هر کسی سپرد چرا که این ساز حساس است و ممکن است فرد تعمیرکار نه تنها نتواند آن را تعمیر کند بلکه به آن آسیب برساند. از همه مهمتر برخی از پیانوهای قیمتی قطعاتی دارند که به سادگی در داخل ایران یافت نمی شود. برای همین منظور بهتر است در حین جابه جایی و حمل و نقل پیانو تا می توانید جانب احتیاط را رعایت نمایید تا ساز دوست داشتنی شما آسیب نبیند.

حمل پیانو
حمل پیانو

نکات مهم برای جابه جایی و حمل و نقل پیانو

برای جابه جایی ساز خود از یک نقطه به نقطه دیگر به نکات زیر دقت نمایید.

 • مسافتی را که باید پیانو جابه جا شود در نظر بگیرد. گاهی شما می خواهید از یک نقطه منزل پیانو خود را به نقطه دیگری ببرید. اما گاهی ممکن است بخواهید مسافت بیشتری را از منزل تا محل کنسرت یا آموزشگاه خود طی نمایید. در این دو موقعیت باید استراتژی جداگانه ای را برای جابه جایی پیانو در پیش بگیرید. هنگام جابه جایی در منزل شما به بسته بندی پیانو نیاز ندارید و با رعایت نکات ساده ای می توانید آن را جابه جا نمایید.
 • در صورتی که می خواهید پیانو را به مکان دورترین منتقل نمایید، حتما یک بسته بندی مناسب برای پیشگیری از آسیب دیدن پیانو در نظر بگیرید. با اینکار پیانو تا جد زیادی مصون می ماند. می توانید برای اینکار از محل نگهداری اصلی خود پیانو که در هنگام خرید آن را دریافت نمودید استفاده نمایید. با اینکار تا حد زیادی امنیت و سلامت پیانو را تضمین نموده اید.
 • از وسیله نقلیه مناسب برای جابه جایی پیانو استفاده نمایید. قطعا نمی توان با ماشین های سواری پیانو را سالم جابه جا کرد چرا که فضا محدودی دارند و ممکن است ساز شما آسیب ببیند. سعی کنید یک وسیله باربری مناسب اجاره نمایید تا در وقت مناسب بتواند امنیت ساز شما را حفظ کند.
 • حتی الامکان در حین بار پیانو، فردی را مسوول نگه داری پیانو نمایید ی اینکه آن را محکم با یک طناب در داخل وسیله باربری مناسب ببندید تا در حین جابه جایی آسیب نبیند. چیدمان پیانو در حین حمل و نقل و جابه جایی اهمیت بسیار بالایی دارد.
حمل تخصصی پیانو
حمل تخصصی پیانو

نکات تکمیلی که در جابه جایی و حمل و نقل پیانو باید رعایت کرد

ضمن نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، برخی نکات دیگر نیز می تواند تا حد زیادی مفید و کاربردی باشد.

 • در هنگام بلند کردن پیانو حتما دقت داشته باشید که چند نفر فرد ماهر را مسوول اینکار نمایید. به هیچ وجه سعی نکنید با کشیدن و هل دادن این ساز را از نقطه ای به نقطه دیگری جابه جا نمایید چرا که نه تنها به ساز بلکه به کمر خود شما آسیب می رود. اگر وسوسه شدید که برای فواصل نزدیک خودتان دست به کار شوید و جابه جایی پیانو را انجام دهید، می توانید از اعضا خانواده کمک بگیرید و به جای کشیدن و هل دادن ساز که منجر به آسیب دیدن آن خواهید شد، آن را به یک شیوه استاندارد بلند نمایید و جابه جا نمایید.
 • در هنگام انتقال پیانو به فضا جدید حتما فضا مورد نظر و ابعاد آن را در نظر بگیرید. برای هر پیانو باید فضا مورد نظر ابعاد مناسبی داشته باشد تا در حین کار با ساز مورد نظر اذیت نشوید.
 • دما و رطوبت فضا جدید را که می خواهید ساز را به آنجا منتقل نمایید حتما در نظر بگیرید چرا که ساز پیانو در اثر تغییرات دما و رطوبت محیط ممکن است آسیب ببیند و نیاز داشته باشد زود به زود کوک شود. بنابراین در حین جابه جایی و حمل و نقل پیانو از یک نقطه به نقطه دیگر حتما دقت داشته باشید که دما و رطوبت فضا جدید مناسب باشد.
 • از اصابت ساز با دیوار و لوازم سفت و سخت جلوگیری نمایید چرا که ممکن است به ساز شما آسیب برسانند.
 • پس از رسیدن ساز به محل جدید مجددا کوک بودن و سلامت ساز را از هر لحاظ چک نمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی پیش از رفتن افراد و وسیله نقلیه بتوانید آن را در نظر یک تعمیراتچی ببرید.

همه این نکات ساده می تواند تا حد زیادی از آسیب دیدن ساز شما در حین جابه جایی جلوگیری نماید. چنانچه در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید با مشاورین سپند بار تماس حاصل نموده که برای بسته بندی وسایل  و حمل و نقل پیانو شما را راهنمایی نمایند و در صورت نیاز یک وسیله نقلیه مناسب برای بار کردن ساز برای شما ارسال نمایند.

اگر اهل هنر هستید یا در خانه یک پیانو رؤیایی دارید بهتر از هرکسی می‌دانید که این وسیله لوکس بسیار حساس است. کسانی که گیتار یا سه‌تار دارند به راحتی قادرند آن را حمل کنند  اما حمل پیانو داستانش جداست. حمل پیانو به دلیل اندازه بزرگ و حساس بودن ساختار بیرونی و داخلی آن کار دشواری است. حمل و جابجایی پیانو از جمله خدمات تخصصی‌ای است که شرکت باربری به مشتریان ارائه می‌دهد. جابجایی پیانو یک کار تخصصی است اما اگر کنجکاوید که بدانید این دستگاه چگونه حمل می‌شود یا چنانچه قصد دارید خودتان حمل پیانو را انجام دهید با این مطلب همراه ما باشید.

مشکلات جابجایی پیانو

اسباب کشی در پیش دارید و فکر نحوه حمل پیانو شما را نگران کرده است. نمی‌دانید از کجا و چگونه جابجایی پیانو را شروع کنید. ساختار برخی از پیانو‌ها حالت نامتقارن دارد و جابجایی آن‌ها سخت !! برخی از انواع پیانو فاقد چرخ زیرین هستند و این موضوع جابجایی آن‌ها را دشوار می‌کند. از طرفی ساختار بیرونی برخی از پیانو‌ها به دلیل عمربالا ضعیف شده است و در صورت گرفتن آن بخش برای بلند کردن پیانو به بدنه دستگاه آسیب می‌رسد. یکی دیگر از مشکلاتی که در زمان جابجا کردن پیانو به وجود می‌آید گیر کردن پایه زیرین پیانو به نقاطی در کف زمین است و در صورت شکستن یکی از آن‌ها پیانو به درستی قرار نمی‌گیرد. در صورتی که پیانو حتی به طول چند متر درست جابجا نشود احتمال آسیب به ساختار درونی پیانو و تأثیر منفی در کارکرد و صدای آن‌ در پی خواهد بود.

خط و خط ناشی از حمل نادرست پیانو حدود یک سوم از ارزش آن‌را می‌کاهد

پس مشکل صرفاً اندازه و وزن پیانو نیست. عدم حمل تخصصی این آلت موسیقی موجب آسیب جدی به پیانو رویایی خانه شما می‌شود.

نحوه جابجایی پیانو
نحوه جابجایی پیانو

انواع پیانو با توجه به ظاهر و اندازه

اگر اهل هنر و موسیقی هستید بدون شک از نوع پیانو‌ ای که در خانه یا محل کار دارید آگاهید. اما اگر این پیانو متعلق به شما نیست و یا فقط جزئی از دکوراسیون محل کار یا زندگی‌تان بوده‌است، شاید از نوع آن نیز باخبر نباشید!

پیانو از لحاظ اندازه و ظاهر به سه نوع زیر دسته‌بندی می‌شود:

 • پیانو دیواری (UpRight – Vertical)
 • گرند پیانو یا پیانو بزرگ که در ایران به عنوان رویال نیز شناخته می‌شود
 • پیانو دیجیتال

در این بین گرند پیانو بیشترین اندازه را را دارا است و جهت حمل آن تدابیر خاصی باید اندیشیده‌شود. بهترین روش برای حمل پیانو واگذار کردن آن به افراد متخصص شرکت باربری است.

جابجایی پیانو
جابجایی پیانو

آموزش مراحل و نحوه حمل پیانو

اگر پیانو ارزشمند شما بزرگ و سنگین است به هیچ وجه توصیه نمی کنیم که حمل آن را به تنهایی یا توسط چند فرد بدون تخصص انجام دهید. اگر در نظر دارید که پیانو را پس از بسته‌بندی تخصصی از مکانی به مکان دیگر منتقل کنید یا قصد دارید از مراحل تخصصی حمل این وسیله آگاه شوید با ما همراه باشید.

نحوه-جابجایی-پیانو
نحوه-جابجایی-پیانو

مرحله اول : پیانو خود را بشناسید

به طور معمول حمل و نقل پیانو دیواری از پیانو رویال آسان تر است. پس قبل از هرچیز بدانید که پیانو ارزشمند خانه شما از چه خانواده ای است.

مرحله دوم :  بسته‌بندی پیانو

بسته بندی پیانو را جدی بگیرید در غیر اینصورت به بدنه این وسیله آسیب‌های جدی وارد می‌گردد. ترک برداشتن دک یا رزونانس پیانو و همچنین شل شدن گوشتی این وسیله از جمله خطرات در پیش رو است. در صورتی که پیانو شما دارای کاور است می توانید از آن استفاده کنید. در غیر اینصورت می‌توانید از تجهیزات بسته‌بندی دیگری استفاده نمایید.

 • وکیوم و استرچ رپ برای بسته بندی پیانو گزینه خوبی است. این تجهیزات احتمال ضربه به پیانو را کاهش می‌دهند.
 • جهت افزایش ایمنی پیانو کل این وسیله را با بابل رپ یا همان پلاستیک حباب دار بپوشانید.
 • تمام بدنه را که با استرچ و بابل رپ کاور کرده بودید، چسب پهن بزنید.
 • پایه‌های پیانو را با بابل رپ کاور کنید.
 • کل پیانو را دور پتو زخیم بپیچید تا از خش خوردگی و ضربه‌های محکم به پیانو جلوگیری شود.
 • در صورت  طولانی یا خطرناک بودن مسیر حمل پیانو، با جعبه چوبی این وسیله منتقل می‌شود. (wood packing  )

مرحله سوم : مسیر حمل را مشخص کنید

قبل از حرکت دادن پیانو ابتدا مسیر حرکت را از اول تا اخر نزد خود ترسیم کنید. حتما در نظر بگیرید که آیا پیانو از میان درب یا راه پله قادر به جابجایی است یا خیر . پس از مشخص شدن مسیر حمل و نقل این موضوع را با شخصی که با هم قصد حمل وسیله را دارید در میان بگذارید. این یک کار تیمی است.

مرحله چهارم : حرکت دادن پیانو

حساس ترین بخش حمل پیانو حرکت دادن آن است.

 • در صورتی که پیانو فوق‌العاده سنگین و فاقد چرخ است می‌توان از گردونه متحرک یا پایه چرخ‌دار استفاده کرد. این روش مناسب مواقعی است که در نظر دارید پیانو را در یک مسیر مستقیم حرکت دهید. پیانو در این حالت بسیار سنگین و شکننده می‌شود و نهایت احتیاط باید خرج شود.
 • جهت جابجایی پیانو چند نفر که قدرت بدنی بالایی دارند اطراف پیانو را گرفته و آن‌را بلند می‌کنند. پیانو به اندازه‌ای بلند می‌شود که هنگام حرکت پیانو فشاری بر روی پایه‌ها وارد نگردد.
 • مهم‌ترین ابزار برای حمل تخصصی این وسیله دوش‌بند پیانو می‌باشد. این وسیله باعث می‌شود چنانچه در حال حمل پیانو هستید جابجایی به صورت استاندارد صورت پذیرد.
جا به جایی پیانو در اثاث کشی
جا به جایی پیانو در اثاث کشی

 

مرحله چهارم : قرار دادن پیانو در ماشین جابجایی

پس از اتمام جابجایی و بارگیری توسط ماشین باربری، چرخ‌های پیانو را قفل کنید تا در صورت تکان‌های مکرر پیانو تکان نخورد. سپس پیانو را با استفاده از بندهای مخصوص به بدنه ماشین قفل نمایید.

اگر در خصوص باربری و اتوبار نیازمند خدمات اثاث کشی هستید شرکت باربری سپند بار شعبه های زیادی را برای شما در نظر گرفته است باربری آتی ساز در محدوده آتی ساز ، باربری آجودانیه در محدوده آجودانیه ، باربری آرژانتین در محدوده آرژانتین در خدمت شماست

چرا جابجایی پیانو توسط شرکت باربری

حمل پیانو شوخی نیست. حمل این وسیله را باید مانند حمل یک یخچال ساید بای ساید جدی گرفت. شاید هم بیشتر …

امروز پیانو به یکی از آلات موسیقی لوکس و کلاسیک در میان مردم مبدل گشته‌است. یکبار بی احتیاطی در هنگام حمل و نقل این وسیه می‌تواند آثار جبران ناپذیری را برای این وسیله دوست داشتنی رقم بزند. عده ای گمان می‌کنند که با چند کارگر قوی و بابنیه اما غیرمتخصص می‌توانند به راحتی پیانو را جابجا کنند. اما این طرز تفکر اشتباه است! همه چیز در مورد وزن این وسیله نیست. در مورد علم در جابجایی آن است. حمل این وسیله نیار به توان بالا، دانش فنی و نفرات کافی و آموزش‌دیده دارد.

کارگران حمل و نقل بار در شرکت باربری آموزش دیده‌اند تا به بهترین نحو و به صورت تخصصی و اصولی این وسیله را جابجا کنند. با انتخاب یک شرکت باربری مطمئن این اطمینان به مشتری داده‌ می‌شود تا وسیله در صحت و سلامت حمل و نقل شود.

نحوه-جابجایی-پیانو
نحوه-جابجایی-پیانو

قیمت حمل و نقل تخصصی پیانو در شرکت باربری

با توجه به توضیحات گفته شده و پیچیده بودن نحوه حمل پیانو انتخاب یک شرکت باربری مناسب برای انجام حمل این وسیله، عاقلانه‌ترین راه است. کارگران شرکت‌های باربری آموزش دیده‌اند تا با تخصص و اصول به حمل و نقل اثاثیه منزل بپردازند. اما با توجه به لوکس و باارزش بودن پیانو شرکت‌های اتوبار و باربری قیمت‌های متفاوتی را به مشتری پیشنهاد می‌دهند. در این بین ممکن است افراد ناشی پیدا شوند که با دریافت حق الزحمه بالا کار را در بی کیفیت ترین سطح خود به انجام برسانند. قیمت‌های ارائه شده با توجه به نوع و اندازه پیانو و همچنین برند پیانو متفاوت است. برای مثال هزینه جابجایی گرند با پیانو رویال طبیعتاً متفاوت خواهد بود.

باربری سپندبار با سابقه درخشان و مشتری‌مداری در تلاش است مناسب ترین قیمت را برای انجام این خدمت به مشتری ارائه دهد. جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان شرکت باربری در تماس باشید.

آموزش حمل پیانو
آموزش حمل پیانو

نکات نگهداری از پیانو

حمل پیانو بر خلاف نگهداری پیانو کار پیچیده ای است. پس از آگاهی از نحوه حمل پیانو و جابجایی این ساز به محل جدید نکاتی را بابت نگهداری از این ساز باید رعایت کنید تا این وسیله ارزشمند طول عمر بیشتری داشته باشد. همانند حمل پیانو، کوک کردن و نظافت بخش داخلی پیانو کار افراد متخصص است. خود شما به عنوان صاحب این ساز باید نکاتی را رعایت کنید تا این وسیله گرانقیمت و با ارزش سال‌های سال با بهترین کیفیت عمر کند.

 • در پیانو آکوستیک ،کوک به صورت مرتب و رگلاژ به موقع موجب حفظ ماندگاری ساز می‌شود.
 • تا جای ممکن سطح پیانو را با یک دستمال نرم و خشک پاک نکنید مگر آنکه سطح، پولیش مات خورده باشد. می‌توانید برای پاک کردن سطح پیانو از یک دستمال تمیز و مرطوب استفاده نمایید.
 • چنانچه قصد دارید قاب صفحه کلید را با پارچه مرطوب تمیز کنید دقت کنید تا رطوبت بین کلیدها نفوذ نکند.
 • رو سطح ساز پیانو اشیا مختلفی را قرار ندهید. این امر می تواند موجب آسیب به بدنه ساز شود.
مراحل حمل پیانو
مراحل حمل پیانو

شرایط محیطی محل نگه داری پیانو

 • از لحاظ دمایی ایده آل ترین شرایط، دمای ۲۰درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۴۵ تا ۶۰ درصد است.
 • رطوبت بالا موجب تاب برداشتن ساندبورد ساز، تاب برداشتن قطعات چوبی اکشن و زنگ زدن سیم‌ها می گردد.
 • پیانو نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد.
 • از نگهداری پیانو در مکان سرد یا خیلی گرم اجتناب کنید.
 • حرارت بالا و خشکی بیش از حد هوا به ساندبورد و بدنه این ساز آسیب جدی وارد می‌سازد.
 • پیانو را در مجاورت سیستم سرمایشی و گرمایشی قرار ندهید.

در این مطلب به بررسی صفر تا صد نحوه حمل تخصصی پیانو پرداختیم. نکات ریز و درشت ارائه شد تا با همه جوانب کار آشنا شوید. ازآنجایی که حمل ساز پیانو نیاز به تخصص ویژه‌ای دارد توصیه ما به شما انتخاب شرکت باربری متخصص در این زمینه است. با انتخاب شرکت باربری از ضررهای احتمالی در پی جابجایی بدون تخصص پیانو  جلوگیری خواهید کرد و ایمنی در حمل و نقل ساز ارزشمند و گرانقیمت شما رعایت خواهد شد. ممنون که در این مطلب همراه ما بودید. در صورت داشتن تجربه یا نظر با ما به اشتراک بگذارید.

 

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس