جابجایی گاو‌صندوق و بهترین ترفندهای مخصوص آن

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

جابجایی گاوصندوق

جابجایی گاو‌صندوق و بهترین ترفندهای مخصوص آن

اسباب‌کشی پروسه‌ای وقت گیر و دشوار است، به دلیل باربری ایمن و تخصصی، افراد ترجیح می‌دهند از صفر تا صد اسباب کشی از جمله جابجایی اثاثیه سنگین را به یک شرکت باربری بسپارند. شرکت‌های باربری از بسته‌بندی اثاثیه و جابجایی آن‌ها تا چیدمان لوازم در مقصد را به صورت اصولی انجام می‌دهند.

فرآیند جایجایی اثاثیه سنگین به وسیله نقلیه کار دشواری است. یکی از این موارد جابجایی گاو‌صندوق است. قصد داریم از گاو صندوق و نحوه حمل آن به شما بگوییم. همراه ما باشید.

انواع گاوصندوق از لحاظ وزن و کاربرد

تابحال به گاو‌صندوق‌هایی که در اتاق هتل‌های چندستاره تعبیه شده‌اند توجه کرده‌اید؟ گاو‌صندوق بانک‌ها هم که از دور چشمک می‌زنند و کاملا بزرگ و سنگین وزن هستند.

آیا این گاوصندوق‌ها اندازه برابر دارند؟ خیر. با وجود تنوع در اندازه و وزن آن‌ها، روش حمل گاوصندوق نیز متفاوت است.

انواع گاو صندوق از لحاظ وزن و کاربرد

 

گاوصندوق خزانه ای و بانکی گاوصندوق خانگی گاوصندوق هتلی
  • گاوصندوق هتلی وزن کمتری نسبت به دیگر گاو صندوق‌ها دارند.
  • گاوصندوق خانگی دارای وزن متوسط که به طور معمول توسط یک شخص به تنهایی قابل جابجایی نیست.
  •  گاوصندوق خزانه ای و بانکی بسیار بزگ و سنگین هستند.  حمل آن کار چند کارگر نیست و ماشین باید وارد ماجرا شود.

جابجایی گاو صندوق

مشکلات حمل و نقل گاوصندوق

به راستی چرا جابجایی گاو‌صندوق یک معضل اساسی است؟ باید بگوییم که بزرگ‌ترین مشکل در حمل و جابجایی گاوصندوق وزن بالا این وسیله است. سنگین بودن گاوصندوق جابجایی آن را مشکل کرده است. در صورتی که حمل گاوصندوق درست و برطبق مبنا پیش نرود امکان آسیب به کمر، دست و پا وجود دارد. همچنین در صورت افتادن گاوصندوق در طی حمل و نقل، هم خود گاو صندوق و هم کف خانه یا اداره آسیب خواهد دید. این مورد در زمانی که گاوصندوق‌های سنگین وزن بر روی کف سرامیک بیفتند، بیشتر مورد بحث است. در صورت نشکستن کف، حتما خط و خراش هایی بر روی کف ساختمان به‌وجود خواهد آمد!

حمل و نقل گاوصندوق
حمل و نقل گاوصندوق

توصیه‌های قبل از حمل و نقل گاوصندوق

خالی کردن محتویات درون گاوصندوق

در صورت امکان قبل حمل و جابجایی گاو‌صندوق محتویات درون آن را خالی کنید. در طی حمل و نقل ممکن است به دلیل یک‌سری ضربه‌ها به محتویات ارزشمند درون گاوصندوق شما آسیب برسد. از طرفی وجود مقدار زیادی آیتم موجب بالا رفتن وزن گاوصندوق خواهد شد. پس اگر یک سری وسایل حساس به ضربه یا خیلی سنگین دارید، قبل از جابجایی آن‌ها را از گاوصندوق بیرون بیاورید و در جایی امن قرار دهید.

پوشش دست و پا گیر نباشد

در مورد چیزی که می‌پوشید احتیاط کنید. شاید برای شما عجیب به نظر برسد اما رعایت این نکته در امر جابجایی گاو‌صندوق بسیار حائز اهمیت است. پوشیدن لباس و شلوارهای خیلی گشاد و دست‌و‌پا گیر می‌تواند دردسرساز باشد. از طرفی پوشیدن جواهرات و بلوریجاتی که امکان دارد به نقاط مختلف گاوصندوق یا محل و رفت و امد گیر کند مانعی بزرگ است. پس سعی کنید از لباس‌های راحت اما غیر دست و پاگیر استفاده نمایید.

مراقب مسیرهای خروجی باشید

حین جابجایی گاو‌صندوق احتمال برخورد آن به مسیرهای خروجی و حاشیه دیوارها و چهارچوب در وجود دارد. پس قبل از آنکه به حمل و جابجایی گاو‌صندوق بپردازید مسیر رفت و آمد را ایمن کنید. می توانید از یک سری پوشاننده در مسیرهایی که گاوصندوق قرار است از آن ها رد شود قرار دهید تا در صورت برخورد گاوصندوق به آن ها احتمال آسیب به پایین‌ترین حد خود برسد.

باربری گاوصندوق
باربری گاوصندوق

روش حمل گاو صندوق

با سپردن کار جابجایی گاو‌صندوق به افراد خبره شرکت باربری، با خیالی آسوده شاهد حمل و نقل گاوصندوق خواهید بود. اما اگر قصد دارید این کار را خودتان با کمک دوستان و آشنایان انجام دهید به شما راهکار می دهیم. ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

تجهیزات حمل و نقل گاوصندوق

بهترین ابزار برای حمل و جابجایی گاوصندوق، چرخ حمل گاوصندوق است. این چرخ به شکل حرف L دارای چرخ در دوطرف خود است. با وجود این تجهیز :

  • فشار بار بر روی حمل کننده گاوصندوق کاهش خواهد یافت.
  • انتقال بار از طبقات بالا به پایین و برعکس ممکن خواهد شد.
  • حمل گاوصندوق‌های سنگین ورن و بالاتر از ۱۲۰کیلوگرم ممکن خواهد شد.

در صورت تمایل می‌توانید از سایر تجهیزاتی همچون کمربند مخصوص حمل بار و طناب نیز استفاده کنید. این قبیل ابزارها مکمل کار شما خواهند بود.

حمل گاوصندوق
حمل گاوصندوق

تعداد افراد مورد نیاز برای حمل و نقل گاو‌صندوق

چنانچه در نظر دارید که گاوصندوق خانگی با وزن زیر ۱۲۰ کیلو را جابجا کنید وجود یک الی دو نفر کافیست. البته کفایت مهم نیست و ترجیحاً برای جلوگیری از آسیب‌های جانی دو نفر برای حمل این وسیله حاضر شوند. این کارترجیحاً با وجود تجهیزات جابجایی گاوصندوق انجام شود.

برای گاو صندوق های سنگین وزن‌تر، تعداد افراد مورد نیاز حداقل سه نفر و حداکثر هفت نفر است و استفاده از چرخ حمل گاو صندوق الزامی می‌باشد. چنانچه قصد جابجایی گاوصندوق خزانه‌ای را دارید، این کار بدون جرثقیل امکان پذیر نیست.

حمل گاوصندوق به صورت دستی

دسته ای گاوصندوق‌ها به گاوصندوق هتلی معروف هستند که وزنی بین ۱۲ تا ۱۶ کیلوگرم دارند. جابجایی گاوصندوق هتلی، به راحتی توسط یک شخص و به صورت دستی انجام می‌شود. اما در صورتی که همین کار بدون اطلاعات و تجربه کافی انجام گیرد امکان آسیب به دست و پاها وجود دارد. پس در صورت عدم توانایی در جابجایی و بلند کردن این نوع گاوصندوق از شخص دیگری نیز کمک بگیرید.

جابجایی گاوصندوق
جابجایی گاوصندوق

حمل و نقل گاوصندوق با چرخ حمل گاوصندوق

برای حمل گاوصندوق‌های خانگی با وزن بالاتر از ۱۲۰ کیلوگرم نیاز به چرخ حمل گاوصندوق است. همانطور که گفتیم این چرخ، حمل بارهای سنگین در طبقات مختلف را ممکن می‌سازد. جابجایی گاوصندوق‌های خانگی بدون چرخ بار ممکن نیست. در این بین حتما نیاز به حداقل دونفر شخص ماهر و توانا می باشد.

جابجایی گاو صندوق توسط جرثقیل!

جابجایی گاوصندوق هتلی به صورت دستی و جابجایی گاو‌صندوق خانگی با چند نفر و چرخ حمل امکان پذیر است. اما تکلیف ابَر گاوصندوق‌ها چیست؟ شاید بکار بردن واژه ابَر جالب باشد اما به‌راستی که گاوصندوق‌های بانکی و خزانه ای بزرگ و سنگین هستند و وزن آن‌ها به بالای ۵۰۰ کیلوگرم می‌رسد. این گاوصندوق‌ها کاملا ضدسرقت می‌باشند و در هیچ شرایطی آسیب نمی‌بینند. تنها نکته ای که در رابطه با این دسته از گاوصندوق‌ها حائز اهمیت است روش جابجایی و انتقال آن‌ها است. جابجایی گاو‌صندوق بانکی و خزانه‌ای تنها با وجود جرثقیل ممکن است و در این بین برای کنترل اوضاع نیاز به چند نفر کارگر ماهر نیز است. این در حالی است که حمل گاو‌صندوق های کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم با چرخ حمل و چند فرد امکان پذیر بوده‌است.

 

حمل و جابجایی گاو‌صندوق توسط شرکت باربری

سلامتی اولویت زندگی است؛ چه بهتر که قدر این نعمت را بدانیم. افرادی ترجیح می‌دهند که خودشان یا با کمک چندنفر به حمل و نقل گاوصندوق بپردازند. در حالت عادی این مورد توصیه نمی‌شود. در صورتی که کار جابجایی گاو‌صندوق به صورت اصولی پیش نرود، خطرات جبران ناپذیر جسمانی در انتظار این افراد خواهد بود. در نتیجه عاقلانه ترین راه، سپردن حمل و جابجایی گاو‌صندوق به شرکت‌های باربری استاندارد است.

شرکت باربری سپند بار

شرکت باربری سپند بار با افتخار حمل و نقل انواع گاوصندوق (کاوه و ….) را برای مشتریان عزیز به انجام می‌رساند. حمل گاوصندوق شرکت سپند بار توسط کادری خبره به صورت تخصصی انجام می‌شود تا هم سلامت کالا حفظ شود و هم در طی حمل و نقل بدان کوچک‌ترین آسیبی وارد نگردد. در صورتی که حمل گاو صندوق به صورت انفرادی یا توسط چند شخص بدون تخصص هم سلامت کالا در خطر خواهدبود و هم سلامت افرادی که گاوصندوق را جابجا می‌کنند.

برای یک اسباب کشی راحت و منظم با باربری سپند بار تماس بگیرید، برای محدوده پونک باربری پونک در محدوده جمالزاده  باربری جمالزاده – در محدوده الهیه شرکت حمل بار و باربری الهیه به صورت تخصصی در خدمت شما خواهد بود

حمل گاوصندوق
حمل گاوصندوق

هزینه حمل گاوصندوق

حمل و جابجایی گاو‌صندوق سنگین کار دشواری است و افراد ترجیح می‌دهند در طی یک اسباب‌کشی حمل این بار را به شرکت باربری بسپارند. در طی جابجایی گاو‌صندوق عوامل مختلفی بر هزینه حمل این کالا تأثیر گذار است. عواملی همچون تعداد کارگر مورد نیاز، تعداد طبقه‌های مبدأ و مقصد، وزن گاو صندوق، وسیله نقلیه و ایاب و ذهاب بر قیمت و هزینه حمل گاوصندوق مؤثر است.

تعداد کارگر مورد نیاز برای حمل انواع گاوصندوق وابسته به اندازه و وزن این کالا است:

  1. برای حمل گاوصندوق‌های کوچک و هتلی به طور معمول نیاز به یک کارگر است و به صورت دستی قابل حمل است.
  2. در حمل گاوصندوق‌های خانگی به طور متوسط نیاز به سه کارگر است و این کار به همراه یک سری تجهیزات باید انجام گیرد.
  3. جهت حمل گاوصندوق‌های خزانه ای و بانکی نیاز به شش یا هفت کارگر است. گاها به دلیل حجم و وزن بالای این نوع گاوصندوق‌ها نیاز به جرثقیل خواهد بود.

مورد سوم در طی اسباب کشی خانگی پیش نمی‌آید. این موضوع در مورد مؤسسات مالی و بانک‌ها و اداره‌جات بزرگ ک دارای خزانه می‌باشند وجود دارد.

هزینه حمل گاوصندوق
هزینه حمل گاوصندوق

از روش‌های حمل گاوصندوق به شما گفتیم. به نظر می‌رسد جابجایی گاو‌صندوق های هتلی که وزن بالایی ندارند بلامانع است. اما ایمن ترین روش برای حمل گاو‌صندوق‌های خانگی سنگین تر از ۱۲۰ کیلوگرم استفاده از تجهیزات باربری مناسب به همراه نیروی آموزش دیده و ماهر است. کادر اجرایی شرکت اتوبار و باربری سپند بار با داشتن سابقه و تجربه کافی در این زمینه بهترین خدمات حمل بار از جمله حمل‌ و جابجایی گاو‌صندوق را برای مشتریان عزیز و ارجمند به انجام می رساند. با خیالی آسوده امور مربوط به باربری را به یک شرکت باربری مناسب بسپارید تا یک اسباب کشی مطمئن و سریع را تجربه کنید. ممنون که در این مطلب همراه ما بودید.

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
3 سال قبل

سلام مطلب خیلییییی خوبی بود خیلییییی بهم کمک کرد که چطوری کار حمل پیانو و جابجاییشو انجام بدم ممنون از شرکت سپند بار

got to up

شماره های تماس