جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

در این مقاله جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که می خواهید این وسایل گرانبها بدون آسیب به مقصد برسد در ادامه با ما همراه باشید.

اسباب کشی به خانه جدید چالش های جدی پیش رو دارد. بسیاری از موارد برای نگرانی وجود دارد که یکی از مهم ترین موارد جابجایی لوازم با ارزش و گران قیمت است. خواه وسایل عتیقه داشته باشید یا وسایل مدرن تر باید تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن آن ها بکنید. ما می فهمیم که ایمنی وسایل شما چقدر مهم است، به همین دلیل ما لیست کاملی از کارها را برای اطمینان از جلوگیری از آسیب دیدن وسایل در حین جابجایی تهیه کرده ایم.

نگرانی قابل توجه در حین جابجایی این است که مطمئن شوید وسایل شما به صورت ایمن به آنجا می رسند. این امر به ویژه در مورد اشیا عتیقه و کلکسیونی ارزشمند شما که اغلب غیر قابل تعویض هستند، بیشتر صادق است. اقداماتی که قبل و در روز اسباب کشی انجام می دهید، تعیین می کند که چگونه لوازم با ارزش و کلکسیونی شما در حین حرکت محافظت می شود. کمی کار اضافی و لایه های اضافی محافظ می تواند باعث جلوگیری از شکستگی، فرورفتگی و خراش این لوازم گرانقیمت شود.

این اقلام هنگام جابجایی نیاز به مراقبت ویژه دارند زیرا از نظر شما ارزش بالایی دارند. اینکه بخواهید این وسایل هنگام ورود به خانه جدید شما در خانه قبلی شما باشند و در همان شرایط باشند قابل درک است. اما چگونه می توانید اشیای قیمتی، عتیقه جات و کالاهای خود را با خیال راحت به مقصد برسانید؟ هنگام جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی، این مراحل را انجام دهید تا بتوانید این کار را به نحو احسن انجام دهید.

لوازم با ارزش را ارزیابی و لیست کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و لیستی از تمام اشیا با ارزش خود ایجاد کنید. اگر مدتی است که از ارزیابی کردن چیزهای با ارزش خود سر باز زده اید، قبل از نقل مکان خانه خود این کار را انجام دهید. با انجام این کار نه تنها می دانید که چه کاری باید انجام دهید، بلکه ممکن است ارزیابی در صورت بروز اتفاق در حین جابجایی، برای بیمه لازم باشد. با گرفتن عکس از همه زاویه ها، آلبومی دیجیتالی از همه اشیا با ارزش ایجاد کنید. در هنگام جابجایی، اسناد ارزیابی را در یک مکان امن ذخیره کنید.

قبل از بسته بندی وسایل خود، حتماً وسایل خود را تمیز کرده و تصاویر دقیقی از آن ها بگیرید. از کیفیت بالای این تصاویر اطمینان حاصل کنید. از آن ها در زمینه خالی و با نور طبیعی عکس بگیرید. به این ترتیب، اگر وسایل شما آسیب ببیند، ثابت می کنید که وسیله شما توسط یک کامیون اسباب کشی آسیب دیده است. بعد، در صورت امکان وسایل بزرگ تر را جدا کنید. برخی از شرکت های حمل و نقل مانند سپند بار خدمات جداسازی قطعات را ارائه می دهند.

قبل از جابجایی لوازم با ارزش آن ها را در یک لایه محافظ قرار دهید.

در صورتی که نگران جابجایی لوازم با ارزش خود هستید، با بسته بندی مناسب و جابجایی دقیق می توانید عتیقه های خود را با خیال راحت به مقصد برسانید. اگر ترجیح می دهید این کار را به متخصصان یک اتوبار بسپارید، می توانید از خدمات سپند بار بهره مند شوید.

با یک لایه محافظ در اطراف اشیا عتیقه و کلکسیونی خود شروع کنید. نایلون حبابدار برای موارد شیشه ای بهترین عملکرد را دارد. این نوع خاصی از روکش برای محافظت از وسایل است. نایلون حبابدار از اشیا با ارزش شما در برابر گرد و غبار، رطوبت و سایر عناصر بالقوه آسیب رسان محافظت می کند. به علاوه، فاقد اسید است.

بسته بندی حبابدار یکی دیگر از گزینه های متنوع است که باعث پر شدن فضاهای خالی می شود. لایه محافظ انتخاب شده را به صورت جداگانه دور هر قطعه لوازم با ارزش بپیچید. برای محکم شدن آن را در جای خود بچسبانید.

نایلون حبابدار از اشیا با ارزش محافظت می کند.
نایلون حبابدار از اشیا با ارزش محافظت می کند.

اگر در حال بسته بندی قاب عکس های قدیمی، کارهای هنری یا قطعات مشابه هستید، از محافظ های گوشه ای استفاده کنید. آن ها انواع مختلفی از مواد، از جمله مقوا و پلاستیک را دارند. به این نکته توجه کنید گوشه ها بیشتر آسیب می بینند، بنابراین محافظ ها از مناطق محافظت بیشتری می طلبد.

از آنجا که اقلام بسته بندی شده تمایل دارند تا در جابجایی تغییر مکان دهند، افزودن یک لایه بالشتک برای ایجاد یک مانع محافظتی ضروری است. می توانید علاوه بر بسته بندی حباب دار، کاغذ بسته بندی دسته ای، کیسه های پلاستیکی پر از هوا یا موارد مشابه استفاده کنید. وسایل ارزشمند خود را با لایه بالشتک داخل جعبه یا بسته بندی دیگری که استفاده می کنید محاصره کنید.

لوازم گرانبها و با ارزش را درون یک جعبه محکم قرار دهید.

وسایل عتیقه که به اندازه کافی کوچک هستند و درون جعبه جای می گیرند، می توانند از این لایه محافظت اضافی بهره مند شوند. جعبه ای را انتخاب کنید که کمی بزرگ تر از آن باشد تا جایی برای لایه بالشتک خود داشته باشد. فضای اضافی را با مواد پرکننده خود پر کنید تا مورد شما جابجا نشود.

وسایل کوچک تر را در کنار هم قرار دهید، اما وسایل را هوشمندانه در کنار هم قرار دهید. یک مجسمه سنگین سرامیکی همراه با یک قاب عکس ممکن است شیشه را بشکند یا به قاب آسیب برساند. برای جلوگیری از آسیب و حرکت، مواد پرکننده زیادی را بین قطعاتی که روی هم بسته بندی شده قرار دهید.

وسایل کوچک را به همراه خود داشته باشید و همه وسایل بزرگ را بسته بندی کنید.

وسایل کوچک و سبک مانند جواهرات و تبلت ها می توانند به راحتی آسیب ببینند و جا بیفتند. امن ترین مکان برای نگهداری آن ها با شما یا جایی امن در وسیله نقلیه شماست. اطمینان حاصل کنید که هر مورد را در یک ظرف مناسب یا یک محافظ بسته بندی کنید.

تمام اشیا با ارزش بزرگ و سنگین را درون جعبه های مخصوص یا جعبه های چوبی قرار دهید. آن ها را محکم بسته بندی کنید و فضای خالی را با کاغذ یا بسته بندی حباب پر کنید تا از برخورد آن ها به یکدیگر جلوگیری شود. همه این جعبه ها را می توان درون کامیون اسباب کشی قرار داد اما اطمینان حاصل کنید که سنگین ترین جعبه ها در پایین قرار دارند و هیچ چیز سنگینی روی آن ها قرار نمی گیرد، در نتیجه خرد نمی شوند.

بسته بندی جواهرات و لوازم با ارزش
بسته بندی جواهرات و لوازم با ارزش

جابجایی لوازم با ارزش را با دقت انجام دهید.

قبل از شروع به بسته بندی لوازم با ارزش، ابتدا باید آن ها را تمیز کنید. هر گونه آلودگی و گرد و غبار که پاک نشده باشد می تواند باعث خراشیدن وسایل شما شود. به علاوه، مجبورید در هر صورت آن ها را در خانه جدید تمیز کنید، بنابراین با انجام این کار قطعا وقت تلف نخواهید کرد.

اگر کامیون اسباب کشی را خودتان بارگیری می کنید، برای حمل وسیله های سنگین و ارزشمند کمک بیشتری از دوستانتان بگیرید. وسایل عتیقه را در محلی امن درون کامیون مرتب کنید که در آن وسایل دیگر می توانند بیفتند یا به داخل آن ها منتقل شوند. از قرار دادن قطعات روی وسایل عتیقه خودداری کنید، زیرا در صورت جابجایی باعث آسیب دیدن آن ها می شود.

برای مشخص بودن جعبه های لوازم گرانبها، آن ها را برچسب گذاری کنید.

بسته به اینکه کالای شما چه مدت در انبار نگه داشته شود، باید به روش خاصی بسته بندی شود. بنابراین مطمئن شوید که بهترین روش برای بسته بندی لوازم با ارزش خود را می دانید تا با خیال راحت و ایمن حمل شود. پس از اتمام بسته بندی، در مورد اینکه چه جعبه هایی برای مراقبت و محافظت بیشتر مورد نیاز است با باربری خود در ارتباط باشید.

فراموش نکنید که جعبه های خود را با برچسب شکننده یا با احتیاط حمل شود برچسب گذاری کنید تا فراموش نشود که جعبه های حاوی وسایل ارزشمند شما هستند. بعد از اینکه بسته بندی شما تمام شد، وقت حمل آن است. هنگام قرار دادن اشیا  قیمتی خود در کامیون، مطمئن شوید که جعبه ها به گونه ای قرار گرفته اند که به وسیله سایر وسایل شما در کامیون آسیب نبینند. شرکت اسباب کشی شما باید بتواند در این زمینه به شما کمک کند. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که بر روی تمام وسایل شکننده جعبه ها برچسب ایستاده و فلش به سمت بالا روی جعبه ها قرار دارد.

جعبه های خود را با برچسب شکننده یا با احتیاط حمل شود برچسب گذاری کنید
جعبه های خود را با برچسب شکننده یا با احتیاط حمل شود برچسب گذاری کنید.

برای راهنمایی های بیشتر در مورد اسباب کشی، بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی را بخوانید تا روند اسباب کشی شما ساده تر شود.

هنگام جابجایی لوازم با ارزش باربری های معتبر و متخصصان قابل اعتماد پیدا کنید.

بسته به اینکه اقلام با ارزش شما چیست، می توانید خودتان آن ها را حمل کنید یا از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. وسایلی که باید خودتان حمل کنید، وسایل کوچک تری مانند جواهرات، سکه ها و غیره هستند. به این ترتیب شما می دانید که مجموعه های شما در همه زمان ها کجا هستند. اما اگر وسایل شکننده یا بزرگ تر دیگری مانند مبلمان عتیقه، ظروف چینی یا شیشه و کارهای هنری دارید، استخدام یک شرکت حرفه ای ایمن ترین راه خواهد بود. آن ها می دانند که چگونه از استفاده از مواد بسته بندی مناسب، تا اندازه جعبه صحیح مورد نیاز برای جابجایی لوازم با ارزش شما، وسایل شکننده را اداره کنند و اطمینان خواهند داشت که هنگام مراقبت از آن ها بیشتر توجه کنند.

اما برخی از این شرکت ها کیفیت بالاتری نسبت به دیگران دارند، بنابراین مهم است که یک شرکت معتبر را برای جابجایی وسایل عتیقه و اشیای قیمتی خود انتخاب کنید. در مورد شرکت های نزدیک خود تحقیق کرده و به رتبه بندی آن ها و همچنین خدمات ویژه جابجایی که ارائه می دهند، نگاه کنید. وقتی با شرکت های مختلف صحبت می کنید، به آن ها بگویید که اقلام گرانبهایی دارید که نمی خواهید آسیب ببینند. شایان ذکر است که، باربری سپند بار به عنوان یک باربری باتجربه و دقیق برای جابجایی لوازم با ارزش شناخته شده است.

بسته بندی آثار هنری ارزشمند

جابجایی اشیا قیمتی مانند آثار هنری، نقاشی ها و اشیا عتیقه چالش کمی متفاوت از جابجایی وسایل عادی خانه مانند لباس و مبلمان است. اگر با دقت رسیدگی نشود، همیشه احتمال آسیب دیدن وجود دارد. در باربری سپند بار، بهترین خدمات حمل و نقل برای بسته بندی آن ها هنگام جابجایی اشیا قیمتی و با ارزش انجام می شود.

بسته بندی مهم ترین مرحله برای اطمینان از آسیب ندیدن وسایل عتیقه شما است. اگر قصد دارید وسایل با ارزش خود را بسته بندی کنید، حتماً از موارد مناسب استفاده نمایید. افزودن لایه های بیرونی به جعبه های شما امنیت بیشتری را هنگام حمل و نقل کالا ایجاد می کند. برخی از لایه های بیرونی شامل جعبه های چوب یا یک جعبه مقوایی بزرگ است.

کارهای هنری باید طبق دستورالعمل های بسیار خاص بسته بندی شوند. محافظت از این آثار در برابر صدمات ناشی از ارتعاش بیش از حد، نوسانات دما، مایعات و ضربه بسیار مهم است. جابجایی آثار هنری حتی اگر مجبور باشید از آن ها به صورت ویژه مراقبت کنید، نباید استرس زا باشد. با یادگیری اینکه چه محصولی را برای بسته بندی آن ها استفاده کنید و چگونه آن ها را به بهترین شکل بسته بندی کنید، می توانید از آسیب دیدن این آثار جلوگیری کرده و آن ها را با خیال راحت به خانه جدید خود بیاورید.

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رویا
2 سال قبل

سلام مقاله خیلی خوبی بود مرسی من توی همین روزها اسباب کشی داشتم مقاله ای که در این رابطه قرار دادید واقعا بی نظیر و عالی بود از باربری سپند بار ممنونم

معین
2 سال قبل

ممنونم از محتوای عالی سایت سپند بار واقعا محتوای خوبی در زمینه جابجایی لوازم با ارزش توی اسباب کشی بود از باربری سپند بار ممنونم

got to up

شماره های تماس