رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

رعایت حال همسایه ها در اسباب کشی

رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی

رعایت حال و حقوق همسایه ها در اسباب کشی

چه در یک آپارتمان زندگی کنید و چه در یک خانه ویلایی رعایت حال همسایه ها در اسباب کشی جزو اصول اخلاقی است که باید به آن توجه کرد.

یکی از نکاتی که اغلب در حین جابه جایی و تغییر منزل به آن توجه نمی شود رعایت حال همسایه ها در اسباب کشی است. چطور می توان با رعایت نکات بسیار ساده ای که در این مطلب گفته می شود همسایه های راضی تری داشت و پس از رفتن از یک محل و یک خانه، خاطرات خوبی از خود بجا گذاشت؟

توصیه هایی در رابطه با اسباب کشی
توصیه هایی در رابطه با اسباب کشی

مشکلاتی که در حین اسباب کشی اغلب ایجاد می شود؟

در زمان اسباب کشی از یک مکان به مکان جدید، اغلب مشکلاتی گریبانگیر افراد خواهد شد. به بعضی مشکلات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • شکستن و آسیب دیدن لوازم منزل در حین حمل و نقل و جابه جایی
 • نبود برنامه مشخص برای جابه جایی وسایل
 • سروصدا زیاد در اثر جابه جایی لوازم منزل
 • شلوغ شدن کوچه به دلیل وجود وسیله نقلیه حمل بار
 • تردد افرادی که قصد بار کردن وسایل منزل را دارند در ساختمان و یا کوچه
 • شلوغ شدن ساختمان در اثر پخش شدن لوازم و وسایل
 • کثیف شدن داخل محوطه و فضای ساختمان در اثر ریختن وسایل و رفت و آمد زیاد افراد
 • وجود آشغال های بسیار زیادی که در اثر بسته بندی و باز کردن وسایل خانه ایجاد می شود
 • خستگی در اثر کار زیاد و جابه جا کردن وسایل از یک مکان به مکان دیگر

این مسائل در اکثر جابه جایی و اسباب کشی ها بوجود می آید. اگر دقت کرده باشید برخی از آنها نه تنها باعث آزار و اذیت شدن خود فرد بلکه باعث اذیت شدن همسایه ها و سایر همسایه هایی که در یک ساختمان زندگی می کنند، می شود. برای حل این مسائل راه حل هایی وجود دارد که به بیان آنها می پردازیم.

رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی
رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی

راه حل کاهش مشکلات در اسباب کشی

برای اینکه مشکلات ایجاد شده در حین اسباب کشی تا حد زیادی کاهش داده شود دو راه حل بسیار کلی وجود دارد. این راه حل ها هر کدام برای دسته ای از افراد مناسب هستند اما فرقی نمی کند که فرد در یک خانه ویلایی زندگی نماید یا در ساختمانی که چندین آپارتمان در آن وجود دارد .همه ما می دانیم زمانی که اسباب کشی با برنامه ریزی و سرعت خوب انجام شود نه تنها مشکلات آن کاهش می یابد بلکه باعث آزار و اذیت کسی نخواهد شد. از این رو دو راه حل کلی با توجه به این مساله داده می شود

 • تمام مراحل اسباب کشی شامل بسته بندی لوازم، حمل اثاثیه منزل و چیدمان آن در محل جدید را به شرکت خدمات باربری سپند بار بسپارید تا با یک برنامه ریزی دقیق و زمانبندی مشخص سریع و بدون هیچگونه شلوغ کاری و کثیف کردن محوطه کار شما را انجام دهند. این شرکت با پرسنل و کادر مجرب خود در سریع ترین زمان ممکن لوازم و اثاثیه منزل شما را از یک محل به محل دیگر انتقال می دهند بدون اینکه شما یا همسایه های شما درگیر شوند.
 • روش دوم این است که خودتان طبق یک برنامه زمانبندی شده دقیق سریع لوازم را انتقال دهید جوری که نه خودتان اذیت شوید و نه همسایه های شما. اگر برنامه مشخصی برای بسته بندی وسایل، حمل و نقل آن و چیدمان لوازم داشته باشید هرگز اذیت نخواهید شد. اما برای رعایت حال همسایه ها در اسباب کشی می توانید نکاتی را رعایت نمایید که نه تنها اذیت نمی شوند بلکه خود نیز به شما کمک خواهند کرد.
اسباب کشی با باربری سپند بار
اسباب کشی با باربری سپند بار

توصیه هایی برای رعایت حال همسایه ها در اسباب کشی

رعایت چند نکته ساده می تواند باعث شود که شما با یک حس بسیار عالی اسباب کشی نموده و نه تنها همسایه های شما آزرده نشده بلکه شما را با یک حس بسیار خوب همراهی نمایند.

 • قبل از انجام پروسه اسباب کشی به منزل همه همسایه ها بروید. با یک حس خوب از آنها برای بازه زمانی زیادی که با شما همسایه بوده اند تشکر نمایید و نکات مثبت و خاطرات خوب خود را مرور نمایید و سپس اعلام نمایید که قرار است در فلان روز و فلان ساعت اسباب کشی نمایید. همزمان می توانید از آنها نیز خداحافظی نمایید. اینکار به شما کمک می کند همه ناراحتی های قبلی را زدوده، آنها را برای فرآیند اسباب کشی خود آماده نمایید. بطور قطع آنها خود برای کمک کردن به شما نیز داوطلب خواهند شد.
 • در روز اسباب کشی تمام آشغال های را در کیسه های تمیزی جمع نمایید و آن را به بیرون از ساختمان منتقل نمایید و از کثیف کردن ساختمان و محوطه آن خودداری نمایید تا هیچ کس احساس ناراحتی ننماید.
 • انتقال وسایل را به بیرون زمانی آغاز نمایید که وسیله نقلیه آمده است و شما می خواهید لوازم را بار کنید. چرا که بیرون آوردن وسایل به راهرو و قرار دادن در محوطه یا حیات ساختمان باعث آزردگی حال همسایه ها خواهد شد.
 • سعی کنید در زمان چیدمان بار در وسیله نقلیه همه حضور داشته باشید تا بتوانید در بازه زمانی کمی که وسیله داخل کوچه یه حیات ایستاده است، وسایل را سریع انتقال داده و بچینید. با این کار نه تنها وسیله نقلیه محوطه را شلوغ نمی کند بلکه در یک زمان بسیار کم تر می توانید همه وسایل را بار کنید.
 • بار کردن اسباب و لوازم را به زمانی موکول نمایید که وقت استراحت همسایه های شما نباشد تا با عث آزار آنها نشود و حتی بتوانند به شما کمک نمایند.
 • پس از تمام شدن چیدمان وسایل سعی کنید سریع محوطه را خلوت نمایید و بازمانده های آشغال های داخل ساختمان را به بیرون منتقل نمایید و در صورت کثیف شدن ساختمان، حتما خود برای تمیز کردن آن داوطلب شوید و منتظر خدمتکار یا سرایدار ساختمان نمایند که اینکار را بکند. چرا که ممکن است برنامه تمیزکاری وی با زمان اسباب کشی شما همخوانی نداشته و مدت زمان زیادی ساختمان کثیف بماند.
 • در نهایت قبل از رفتن از محل قبلی از همسایه ها مجددا خداحافظی نمایید و باعث اختلال ایجاد شده از آنها عذرخواهی نمایید.

با این چند ترفند ساده نه تنها اسباب کشی شما کسی را آزار نخواهد داد بلکه خودتان با خاطراتی بسیار خوب و حسی بسیار عالی از مکان قبلی خود به ساختمان جدید نقل مکان خواهید کرد. رعایت حال همسایه ها در اسباب کشی قطعا می تواند لذت بخش باشد ، اگر در همین روزها باید اثاث کشی کنید موسسه حمل و نقل سپند بار بهترین گزینه برای اثاث کشی شما خواهد بود

 

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس