در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

مواد غذایی اسباب کشی

در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟

در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟

در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟ برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی حساس باید چه کاری انجام دهیم؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و سوالات مشابه در ادامه با ما همراه باشید.

کمد و یخچال آشپزخانه ها دارای مواد غذایی مختلفی هستند. هنگام اسباب کشی این مواد نیز مانند سایر کالاها نیاز به حمل و نقل دارند. اما گاهی اوقات هزینه ی حمل و نقل آن ها خیلی بیشتر از قیمت آن ها است و از طرفی دیگر  بعضی از مواد غذایی به تغییرات دمایی حساس هستند و ممکن است فاسد شوند.

دور انداختن مواد غذایی نیز کاملاً اشتباه است و می تواند سبب هدر دادن آن ها شود. بسته بندی و جابجایی کلیه مواد غذایی منجمد ، کنسرو شده و مواد غذایی دیگر و یا اهدا کردن آن به نیازمندان می تواند راهکار مناسب تری باشد.

در اینجا مواردی را که باید قبل از اسباب کشی با انواع مواد غذایی خود انجام دهید ،  آورده ایم. برای آشنایی بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله اول – مواد غذایی خود را لیست کنید

شما می بایست قبل از اسباب کشی ، اینکه دقیقاً چقدر مواد غذایی در خانه دارید ، را ارزیابی کنید. ایده موجودی در مورد تمام مواد غذایی در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی در خانه ، شما نیاز به یک استراتژی خوب دارید.

واقعیت این است که هنگامی که شما می دانید چه چیزی دارید ، پس باید بتوانید تشخیص دهید که هر ماده غذایی به کجا می رود. بنابراین ، حتماً مواد غذایی موجود در کمد و یخچال (یا فریزر) را به چند دسته دسته بندی کنید:

غذاهای منجمد – گوشت ، سبزیجات و غیره

وسایل فاسد شدنی در یخچال – تخم مرغ ، لبنیات ، سس ها و غیره.

مواد غذایی کنسرو شده – میوه ، لوبیا ، ماهی و غیره.

غذاهای موجود در بطری های شیشه ای – روغن زیتون ، سس ها ، آبمیوه و غیره.

اقلام بسته بندی شده – غلات ، حبوبات ، میان وعده ها ، چیپس ها و غیره.

مواد غذایی در بسته بندی های ظریف – آرد یا شکر موجود در کیسه های کاغذی و غیره.

پس از تکمیل موجودی مواد غذایی ، به یک برنامه خوب نیاز خواهید داشت تا بدانید هنگام اسباب کشی در خانه چه کاری با غذای خود انجام دهید.

مواد غذایی خود را لیست کنید
هنگام اسباب کشی مواد غذایی خود را لیست کنید

مرحله دوم – قبل از اسباب کشی به میزان ممکن از مواد غذایی استفاده کنید

چگونه می توان قبل از اسباب کشی مواد غذایی ضایعات آن را به حداقل رساند؟ گام منطقی بعدی شما این است که اکثر مواد غذایی را امتحان کنید و از آن استفاده کنید تا مقدار مواد باقیمانده در روز اسباب کشی کاملاً قابل کنترل شده باشد.

خرید در فروشگاه مواد غذایی را محدود کنید و از اقلام یخچال ، فریزر و کابینت خود استفاده کنید. به جای هزینه کردن پول برای غذا خوردن در رستوران ، با پختن مواد غذایی باقیمانده در یخچال ، در هزینه ها صرفه جویی کنید.

می توانید برای استفاده از تمام یا بیشتر غذاها و نوشیدنی های موجود در یخچال و آشپزخانه خانه خود ، یک مهمانی وداع ترتیب دهید.

به میزان ممکن از مواد غذایی استفاده کنید
به میزان ممکن از مواد غذایی استفاده کنید

مرحله سوم – مواد غذایی را که می خواهید با خود ببرید ، بسته بندی کنید.

طبیعی است که شما می خواهید برخی از مواد غذایی را با خود به خانه جدید ببرید. مطمئناً ، همیشه می توانید هنگام ورود به خانه جدید خود در شهر جدید ، مواد غذایی جدیدی بخرید ، اما ممکن است برخی از غذاهای محلی وجود داشته باشد که شما نخواهید توانست که به راحتی آن ها را بخرید.

در اینجا بهترین روش برای بسته بندی مواد غذایی هنگام اسباب کشی است:

برای بسته بندی مواد غذایی از قبیل کنسرو و بطری های شیشه ای از جعبه های متحرک کوچک و متوسط ​​استفاده کنید زیرا خیلی سریع می توانند سنگین شوند. به دلایل ایمنی ، سعی نکنید بیش از حد بسیاری از مواد غذایی را درون یک جعبه بزرگ متحرک قرار دهید.

با استفاده از کیسه های مخصوص از ریزش در جعبه های مقوایی خودداری کنید. این ترفند بسته بندی مخصوصاً هنگامی که قند ، آرد ، ادویه و یا بطری های روغن زیتون و مایعات دیگر را باز می کنید مفید است.

برای بسته بندی هر ظروف شیشه ای که تصمیم به انتقال به خانه جدید دارید ، از کاغذ بسته بندی و سپس از پلاستیک حبابدار استفاده کنید.

در صورت لزوم ، هر جعبه متحرک که حاوی هر غذایی باشد ، برچسب بزنید. این به شما کمک می کند هنگام رسیدن به خانه جدید ، جعبه های حاوی مواد غذایی را با اولویت بیشتری شناسایی و تخلیه کنید.

مرحله چهارم – مواد غذایی قابل فاسد شدن را به دوستان و یا افراد نیازمند اهدا کنید

اکنون که می دانید چگونه خانه را هنگام اسباب کشی در خانه می توانید بسته بندی کنید ، بیایید گزینه عالی دیگری را نیز بررسی کنیم.

می توانید یک کار انسان دوستانه انجام دهید و در هنگام اسباب کشی ، مواد غذایی قابل فاسد شدن خود را به افراد نیازمند اهدا کنید. اما قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی مانند کالاهای کنسرو شده ، ماکارونی ، برنج ، آجیل و غیره را که نمی خواهید با خود ببرید ، باز نشده اند و منقضی نشده اند.

مرحله پنجم – مواد غذایی منقضی شده را دور ریخته یا بازیافت کنید

سرانجام ، زمان آن رسیده است که مواد غذایی باقیمانده را که ۱) مصرف نمی کنید ، ۲) اهدا نمی کنید و ۳) احتمالاً نمی توانید تا روز اسباب کشی از آن استفاده کنید ، دور ریخته یا بازیافت کنید. بیشتر اوقات ، این موارد شامل غذاهای منقضی شده یا غذاهایی است که قبلاً باز شده اند.

به یاد داشته باشید که شما قادر نخواهید بود غذای منقضی را اهدا کنید ، بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که آن ها را قبل از روز اسباب کشی دور بریزید یا بازیافت کنید.

مواد غذایی منقضی شده را دور ریخته یا بازیافت کنید
مواد غذایی منقضی شده را دور ریخته یا بازیافت کنید

مرحله ششم – روز اسباب کشی مواد غذایی خود را فراموش نکنید

مراحل فوق به شما یادآوری کرد که قبل از اسباب کشی ، باید با مواد غذایی چه کاری انجام دهید. در اینجا یک توصیه نهایی وجود دارد: فراموش نکنید که در روز اسباب کشی نیز گرسنه خواهید شد و به غذا احتیاج خواهید داشت ، بنابراین باید آمادگی کامل داشته باشید. می توانید چند عدد ساندویچ و چند میان وعده تهیه کنید تا انرژی خود را بالا ببرید. همچنین ، مقداری آب معدنی را نیز در دسترس داشته باشید.

در صورتی که شما نیاز به جابجایی اثاثیه منزل خود از جمله مواد غذایی دارید ، باربری سپند بار بهترین خدمات ، را به شما ارائه می دهد. این شرکت برای اسباب کشی از افرادی خبره و کاربلد استفاده می کند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس