بهترین تکنیکها برای چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

چیدن وسایل در صندوق عقب ماشین

بهترین تکنیکها برای چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو

همیشه جا دادن وسایل در صندوق عقب ماشین معضل بوده است. چه برای کسی که قصد اسباب کشی دارد، چه  قصد سفر ؛ با قرار دادن یک چمدان متوسط و چند ریز و خورده به خودتان می‌آیید و می‌بینید که صندوق عقب ماشین پر شده است. این زمانه زمانه‌ی مدرنیته می‌باشد؛ این مدرنیته هرج و مرج و سردرگمی‌های گوناگونی را با خود به همراه داشته است.

اگر قصد اسباب کشی دارید طبیعی است که اثاثیه منزل شما در یک ماشین شخصی جا نشود! بدون شک به یک ماشین باربری نیاز خواهید داشت؛ حال یا با یک شرکت باربری مطمئن قرارداد می‌بندید و یا از آشنا و فامیل ماشین باربری قرض می‌گیرید. با این حال اکثر مردم ترجیح می‌دهند که وسایل کوچکتر را با خود و در ماشین شخصی خود حمل کنند. نحوه چیدن وسایل در صندوق‌عقب ماشین را به شما می‌گوییم. با ما همراه باشید.

چیدن وسایل در صندوق‌عقب به بهترین شکل مطابق با روش کُن‌ماری!

از این روش جادویی و داستانش به شما می گوییم. ماریه کوندو  خالق روش کُن ماری،مشاوری حرفه ای و نویسنده ژاپنی است. تخصص او سازمان دادن لوازم  است. حال این لوازم می‌تواند لوازم منزل باشد یا هرچیزی که فکرش را بکنید. ماریه تا به امروز چهار کتاب را در این رابطه منتشر کرده‌است که در بیش از ۳۰ کشور دنیا اصل و ترجمه کتاب‌های او به فروش رسیده‌است.

وی به عنوان خالق روش کُن‌ماری دردسرهای سازمان دهی لوازم سفر را کاهش داده است. در این بخش قصد داریم به شما بگوییم که روش کُن ماری در مورد چیدمان وسایل در صندوق‌عقب ماشین چه حرفی برای گفتن دارد!

چیدن صندوق عقب ماشین
چیدن صندوق عقب ماشین

سه اصل چیدمان صندوق عقب ماشین:

در روش کُن‌ماری سه اصل در چیدن وسایل در صندوق‌عقب ماشین وجود دارد :

  1. حذف لوازم غیر ضروری و هر چیزی که به آن احتیاج نخواهید داشت.
  2. بسته بندی هوشمندانه با تا کردن اصولی لباس‌ها و قرار دادن وسایل ریز و کوچک تر در یک محفظه دیگر.
  3. طبقه‌بندی و قرار دادن اثاثیه ضروری در جلوی ماشین – قرار دادن عمودی چمدان‌ها در صندوق عقب.
چیدن اثاثیه در پشت ماشین
چیدن اثاثیه در پشت ماشین

حذف لوازم غیر ضروری

مهم ترین نکته در چیدن وسایل در صندوق‌عقب توجه به این نکته است. دلسوزی و فکر خیال بی خود را کنار بگذارید و فقط وسایل ضروری را با خود حمل کنید. هر چیزی که شما را شاد خواهد کرد و بدون آن سفر یا شروع زندگی در محل جدید غیر ممکن است.

هوشمندانه بسته‌بندی کنید

لباس‌ها را به صورت عمودی در چمدان بچینید به صورتی که کم‌ترین جا را اشغال کنند و تک تک آن‌ها قابل دید باشند. وسایل آرایشی بهداشتی را در یک پک جدا قرار دهید و لوازم اولیه را در قسمت توری چمدان بگذارید. وسایل غیر مرتبط را در جعبه ای جداگانه قرار دهید و با چمدان و سایر وسایل حمل نمایید.

چمدان بستن
چمدان بستن

طبقه‌بندی کنید

چیدن وسایل در صندوق‌عقب و چمدان‌ها، به صورت عمودی باشد تا اثاثیه به طور کاملا طبقه‌بندی شده کم ترین جا را اشغال کنند. از طرفی وسایل ضروری را دم دست و در جلوی ماشین قرار دهید تا برای استفاده از آن‌ها مجبور نباشید صندوق‌عقب را باز کنید. چیدمان صندوق‌ عقب ماشین به همین راحتی بسیار حرفه ای و عالی به نظر خواهد آمد.

نکاتی که در چیدن وسایل در صندوق‌عقب باید رعایت شود:

هر خودرو ظرفیت بار مشخصی دارد

پس از صحبت در مورد نحوه چیدن وسایل در صندوق‌عقب، قصد داریم در مورد ظرفیت ماشین‌ها صحبت کنیم. هر خودرو ظرفیت بار مشخصی دارد و تا یک حد مشخصی می‌تواند بار تحمل کند. در مدل شاسی‌بلندهای کوچک تحمل بار معمولا بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم است. این در حالی است که در برخی مدل‌ها مانند شورلت تراورس ظرفیت بار به ۶۳۷ کیلوگرم هم می‌رسد.

البته قصد نداریم از ظرفیت ماشین‌هایی بگوییم که به ندرت در سطح کشور دیده‌می‌شوند! خودروهایی همچون وانت پراید تا ۴۸۰ کیلوگرم و وانت پیکان ۷۰۰کیلوگرم و وانت نیسان تا ۲۰۰۰کیلوگرم ظرفیت بار دارند. بدیهی است که ظرفیت بار ماشین‌های سواری بسیار کمتر از ارقام ذکر شده است. زیرا این خودروها اغلب برای حمل و نقل انسان در نظر گرفته شده‌اند و صندوق‌عقب را نیابد بیش از حد مجاز تعریف شده، سنگین کرد.

وسایل سنگین در کجا قرار بگیرند

تا جای ممکن وسایل سنگین را در جلوی قسمت بارگیر ماشین و در کف قرار دهید. در خودروهای شاسی بلند صلاح این‌ است که لوازم سنگین‌تر در وسط خودرو قرار گیرند تا نیروی مخالف کنترل خودرو کاهش یابد! قرار دادن وسایل سنگین در وسط خودرو بر نقطه ثقل ماشین تأثیر می‌گذارد و لغزش وسیله نقلیه را کاهش می‌دهد.

نکته طلایی: پس از چیدن وسایل در صندوق عقب ماشین حواس‌تان باشد که همه وسایل سنگین را در صندوق عقب جا نداده باشید. این مورد می‌تواند موجب افزایش فشار وارده بر فنرهای عقب ماشین شود.

در محدوده اندرزگو شرکت حمل و نقل و باربری اندرزگو در خدمت شماست و بهترین سرویس اثاث کشی را برای شما انجام می دهد و در محدوده امیر آباد شرکت باربری امیرآباد سرویس دهی اثاث کشی به صورت حرفه ای را انجام می دهد ، همچنین در محدوده ایوانک باربری ایوانک خدماتی نوین را انجام می دهد

مراقب وسایل لغزان باشید

نکته ای را در مورد چیدن وسایل در صندوق‌عقب به شما بگوییم: مراقب وسایلی که احتمال می‌دهید با کوچک‌ترین ترمز خطر سرنشینان را تهدید می‌کند باشید. وسایل کوچک و سبک را بسته بندی کرده و به قسمتی از صندوق عقب ببندید یا در جلوی خودرو و در کنار سایر سرنشینان قرار دهید. برخی ماشین‌ها در قسمت بارگیر خود قلاب هایی دارند که هر جور جعبه و وسیله‌ای را می‌توان در این قلاب‌ قرار داد.

چی
چیدمان وسایل در صندوق عقب

ناحیه دید در عقب خودرو بسیار مهم است

در هنگام چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو به دید در عقب ماشین توجه کنید. در صورتی که در قسمت بارگیر خودرو وسایل را طوری چیدمان کنید که دید عقب دچار خلل شود، امنیت  شما و سرنشینان به خطر می‌افتد و این موضوع می‌تواند برای رانندگان دیگر نیز خطرناک باشد. لحظه‌هایی در رانندگی وجود دارد که بی برو برگشت نیاز به دید  عقب دارید. حال تصور کنید که هیچ تسلطی به فضای پشت خودرو ندارید!

کیف وسایل و ابزار صندوق عقب

آیا می دانستید برای راحتی در چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو وسایلی با عنوان کیف وسایل و ابزار صندوق عقب طراحی شده است؟ یا محصولاتی از جمله نظم‌دهنده صندوق عقب! این اقلام می‌توانند در چیدن وسایل در قسمت بارگیر خودرو بسیار کاربردی باشند و در روزهای عادی و جهت استفاده روزانه نیز کاربرد فراوان دارند.
نحوه چیدن در صندوق عقب
نحوه چیدن در صندوق عقب

انتخاب ماشین باربری مناسب:

وسایل شخصی و کوچک را با تکنیک‌هایی که به شما گفتیم در صندوق عقب ماشین جا خواهید داد. اما اگر قصد اسباب کشی را داشته باشید و این مطلب را به هدف یک مسافرت کوتاه نخوانده‌اید بدون شک در فکر انتخاب یک ماشین باربری مناسب هستید. اما در این مورد سردرگمید! در صورت داشتند سوال می‌توانید با مشاوران شرکت باربری سپند بار تماس بگیرید. در صورتی که خیال ندارید اسباب کشی و انتقال بار را به شرکت باربری بسپارید، مطلب زیر را بخوانید.

چیدمان در صندوق عقب
چیدمان در صندوق عقب

انتخاب ماشین باربری مناسب جهت اسباب کشی

  • در برخی مسیرهای تردد و جاده‌های کشور، قانون ممنوعیت تردد ماشین حمل بار بزرگ وجود دارد و این نکته را حتماً در نظر بگیرید. با عدم توجه به این مورد ممکن است تمام برنامه‌ریزی شما برهم بخورد.
  • بدون شک هزینه خودروهای بزرگ‌تر بیشتر از خودروهای کوچک‌تر ( از جمله وانت و نیسان ) است. دلیل این موضوع کاملا بدیهی می‌باشد.
  • انتخاب وسیله نقلیه بزرگ مزایایی دارد. اما اگر این وسیله برای اثاثیه منزل شما بسیار بزرگ است قطعاً فضای خالی بسیاری در دسترس خواهد بود. ممکن است اثاثیه در حین حمل و نقل و تکان های جاده‌ای به دلیل فضای خالی بسیار حرکت کرده و ضربه ببینند.
  • اگر سرعت برای شما حائز اهمیت است باید بگوییم که سرعت سرویس‌های بزرگ کمتر از سرویس‌های کوچک است. ماشین‌هایی مانند خاور طبیعتاً سرعت وسایل نقلیه کوچک را ندارند.
  • اگر مکانی که قرار است در آن حمل بار را انجام دهید در کوچه ای  باریک قرار دارد، امکان ورود خودروهای سنگین وجود ندارد. این موضوع موجب می‌شود تا مسافت بیشتری جهت حمل و انتقال بار از ماشین به مقصد یا از مبدأ به ماشین طی شود و امکان آسیب به اثاثیه در طی این حمل و نقل‌های متوالی وجود دارد.

دقت داشته باشید که چنانچه خودرویی که قصد اسباب کشی با آن را دارید استاندارد نباشد یا با تکنینک های حرفه ای چیدمان نشده باشد، امکان آسیب به اثاثیه چند برابر خواهد شد. این موضوع در مورد حمل بارهای بین شهری بیشتر صدق می‌کند.

با انتخاب یک شرکت باربری مناسب علاوه بر بهره مندی از مشاوره رایگان، قادر خواهید بود که بدون دغدغه امر حمل بار را به افرادی حرفه ای بسپارید. ماشین های باربری سپند بار استاندارد، کارگران حمل بار متخصص و کاردان و کارکنان همه بر کار خود واقف هستند.

چیدمان در صندوق عقب ماشین
چیدمان در صندوق عقب ماشین

با کمی توجه درمی‌یابیم که دوروبرمان پر است از لوازم غیرضروری که نه تنها به آن‌ها احتیاجی نداریم بلکه در دکوراسیون محیط نیز تأثیر مثبتی ندارند. چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو نیز از این مورد مستثنا نیست.

برای یک سفر کوتاه یا یک سفر بین شهری برای هر منظوری (اسباب کشی و …) بارگیر خوردو را پر می کنیم از وسایلی که نمی‌دانستیم تا دیروز در خانه وجود داشته‌اند. حال این اثاثیه را خیلی بهم ریخته روی هم انباشته می‌کنیم با این خیال که جای کمتری اشغال شود. اما نه تنها جای کمتری اشغال نمی‌شود، بلکه با این بی نظمی صندوق عقب به بازار شام مبدل می‌گردد.

در این مطلب سعی کردیم به نحوه چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو و نکاتی که به این مقوله مربوط است بپردازیم. امیدواریم که از این مطلب استفاده ببرید. ممنون که همراه ما بودید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس