راه حل کاهش هزینه‌ های اسباب کشی چیست؟

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

کاهش هزینه های اسباب کشی

راه حل کاهش هزینه‌ های اسباب کشی چیست؟

راه حل کاهش هزینه‌ های اسباب کشی چیست؟ اگر بخواهیم بدون تعارف بگوییم اسباب‌کشی کاری هزینه‌بر و دشوار است. از آنجایی که سلامت وسیله‌ها اولویت یک اسباب‌کشی مطمئن است استفاده از خدمات باربری یک امر ضروری می‌باشد. شرکت‌های باربری دارای مجوز بر طبق یک‌سری مؤلفه‌ها، هزینه انجام خدمات باربری را تعیین می کنند. خب چطور می‌شود روی این مؤلفه‌ها تأثیر گذاشت تا کاهش هزینه‌ های اسباب کشی را مواجه باشیم؟ راه حل داشتن اسباب‌کشی ارزان چیست؟ در این مطلب قصد داریم راه‌های داشتن یک اسباب کشی ارزان را به شما بگوییم. همراه باشید.

کاهش هزینه های اسباب کشی
کاهش هزینه های اسباب کشی

 عوامل مؤثر بر قیمت باربری و هزینه‌های اسباب کشی

قبل از هرچیز بهتر است اطلاع داشته باشید که چه عواملی بر هزینه‌های باربری شرکت تأثیر گذارند تا با در نظر گفتن آن‌ها کاهش هزینه‌ های اسباب کشی به نتیجه برسد. قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های باربری رسمی زیر نظر اتحادیه باربری می‌باشد. در طول اسباب کشی یک سری امور و خدمات دارای هزینه ثابت هستند اما در طی اسباب‌شی ممکن است زمان زیادی صرف شود یا احتیاج به کارگران بیشتری باشد. بالطبع برخی عوامل در این موضوع دخیل هستند که به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

 کارگر اسباب‌کشی

معمولا زمان اسباب‌کشی سه ساعت در نظر گرفته می‌شود و مبلغ این زمان جهت اسباب‌کشی ثابت است. اما در صورت افزایش این زمان به ازای هر ساعت دستمزد دریافت می‌گردد. همچنین قیمت کارگر اسباب‌کشی برای طبقه‌های بالاتر افزایش پیدا می‌کند. حجم و سنگینی وسایلی که کارگر اسباب‌کشی باید آن‌ها را بار بکشد در هزینه‌های باربری تأثیر گذارند.

هزینه کارگر در اسباب کشی
هزینه کارگر در اسباب کشی

زمان و مکان اسباب‌کشی

هزینه اسباب کشی در روزهای شلوغ و تعطیل به دلیل بالا بودن حجم کاری و شلوغ شدن خیابان و اتوبان‌ها بالاتر از روزهای عادی هفته است. همچنین مسافت طی شده از مبدأ به مقصد در اسباب‌کشی تأثیر مستقیم بر هزینه‌های باربری و اسباب‌کشی دارد. برای داشتن اسباب‌ کشی ارزان این مورد را باید مد نظر قرار دهید.

ناحیه فعالیت شرکت باربری

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه باربری تأثیر گذار است محدوده فعالیت و مکانی است که شرکت باربری در آن فعالیت می کند. شمال تهران به عنوان بخشی از تهران محسوب می‌شود که ساکنین آن به عنوان قشر مرفه جامعه در نظر گرفته می‌شوند. طبیعی است که شرکت‌های باربری این منطقه تعرفه‌های بالاتری نسبت به نقاط دیگر تهران داشته باشند.

ماشین باربری و حمل و نقل‌

خودتان بهتر از هرکسی می‌دانید که استفاده از کامیون و ماشین‌های سنگین جهت اسبا‌ب‌کشی گران‌تر از حمل بار با نیسان و وانت است. شرکت‌های باربری با توجه به حجم وسایل شما مناسب‌ترین وسیله نقلیه را انتخاب می‌کنند تا هم موجب کاهش هزینه های اسباب کشی شما شود و هم اثاثیه شما با داشتن فضای کافی و امن سالم به مقصد برسند.

کاهش هزینه های اسباب کشی
کاهش هزینه های اسباب کشی

بسته‌بندی وسایل

بسته‌بندی وسایل جز روند کاری معمولی شرکت‌های باربری نمی‌باشد و هزینه بسته‌بندی با تجهیزات به هزینه‌های باربری اضافه خواهد کرد. توصیه ما به شما این ‌است که در صورت نداشتن مهارت یا وقت کافی در این کار، بسته بندی را به شرکت باربری بسپارید تا با تجهیزات عالی تضمین سلامت کالای شما را چند برابر کنند. اما اگر کاهش هزینه‌ های اسباب کشی را در نظر دارید این مورد را می‌توانید فاکتور بگیرید.

هزینه بسته‌بندی وسایل بابت چیست؟
تجیهیزات مورد استفاده دستمرد بسته‌بندی وسایل
محاسبه هزینه های اسباب کشی
محاسبه هزینه های اسباب کشی

حمل وسایل سنگین

حمل وسایل سنگینی همچون یخچال ساید یا گاوصندوق نیاز به مهارت خاصی دارد. به دلیل سختی کار و گاهاً نیاز به برخی تجهیزات،  هزینه حمل وسایل سنگین با حمل اثاثیه عادی خانه متفاوت است. تعداد وسایل سنگین در میان اثاثیه از عوامل مؤثر بر هزینه‌های باربری هستند.

عده‌ای با حمل وسایل سنگین به دنبال کاهش هزینه‌ های اسباب کشی هستند؛ باید بگوییم این کار می‌تواند عواقب جسمانی را برای شخص به دنبال داشته باشد.

حمل و نقل وسایل منزل
حمل و نقل وسایل منزل

خدمات فنی

نصب و راه اندازی برخی وسایل نیاز به تخصص خاصی دارد و شاید هرکسی نتواند از عهده انجام آن برآید. برخی شرکت‌های باربری در کنار کادر خود افراد متخصص در زمینه تأسیسات و برق را به درخواست مشتری برای انجام برخی امور تخصصی ارسال میکنند. هزینه خدمات فنی بر هزینه باربری و اسباب کشی مؤثر است.

ترفند کاهش هزینه‌ اسباب کشی

اگر به دنبال کاهش هزینه‌ های اسباب کشی هستید و سعی دارید که حجم زیادی از کار را خودتان به انجام برسانید،باید به شما بگوییم که این کار ممکن است از کیفیت اسباب کشی بکاهد یا دردسرهایی را برای شما به دنبال داشته باشد. ما راه‌حل‌هایی را به شما ارائه خواهیم کرد و بنا به صلاح و تشخیص خودتان می‌توانید همه یا برخی از این نکات را رعایت کنید تا یک اسباب کشی ارزان را در انتظار داشته باشید.

اگر به خدمات باربری نیاز دارید باربری الهیه در محدوده الهیه و شرکت حمل و نقل و باربری ولنجک در این محدوده و شرکت باربری پونک در محدوده پونک بهترین سرویس دهی باربری را برایتان به عمل خواهد آورد

اسباب کشی ارزان با کم کردن وسایل

با کم کردن وسایل چه اتفاقی می‌افتد؟؟؟ هم زمان بسته‌بندی و هزینه‌های مربوطه کاهش می‌یابد و هم فضای کمتری در ماشین باربری اشغال می‌شود.این گونه نیازی به ماشین‌های باربری سنگین با قیمت بالاتر نیست. همچنین اگر خودتان قصد حمل و نقل دارید کم بودن وسیله‌ها موجب می‌شود تا اتومبیل به دلیل رفت‌و‌آمد کمتر و سنگین نبودن، بنزین کمتری را مصرف کند.

بنشینید و دودوتا چهارتا بکنید ؛ فضای خانه یا اداره جدید را در نظر بگیرید. آیا به تمام این وسایل احتیاجی است؟ وسایلی را که نمی‌خواهید دور بیندازید یا در صورت نیاز اطرافیان به آن‌ها ببخشید. کم کردن وسایل می‌تواند بر کاهش هزینه‌های اسباب کشی نقش عمده‌ای داشته باشد.

کاهش هزینه های باربری
کاهش هزینه های باربری

انتخاب ماشین باربری مناسب

در اسباب‌کشی ممکن است یکسری هزینه‌های پیش بینی نشده‌ پیش بیاید و تا حدودی می توان این موارد را کنترل کرد. هزینه اجاره خاور برای اسباب‌کشی در مقایسه با سایر ماشین‌های اتوبار نسبتاً سنگین‌تر است. وانت بار ارزان‌ترین ماشین اتوبار برای انجام اسباب‌کشی است. اما قصد داریم یک نکته جالب را به شما یادآور شویم! ممکن است تمام وسایل شما در یک وانت بار به تنهایی جا نشود و نیاز باشد تا اتومبیل چند بار پیایپی در مبدأ و مقصد رفت و آمد کند. با این روش کاهش هزینه‌های اسباب کشی غیر ممکن است. از طرفی در یک ماشین کوچک با وسیله‌های زیاد امکان آسیب به اثاثیه بیشتر می‌شود. به این صورت نه‌تنها یک اسباب کشی ارزان را تجربه نخواهید کرد بلکه ممکن است به دلیل افزایش دردسر، بر هزینه های شما افزوده شود. با این وجود به قول معروف به جای ثواب، کباب می‌شود .

پس عاقلانه‌ترین روش انتخاب یک ماشین باربری متناسب با حجم وسایل شماست. در این زمینه می‌توانید از مشاوره شرکت باربری بهره‌مند شوید تا کاهش هزینه‌ های اسباب کشی و افزایش امنیت اثاثیه را تجربه کنید.

اسباب-کشی-ارزان
اسباب-کشی-ارزان

در انتخاب تاریخ اسباب‌کشی زیرک باشید

اگر شما هم در نظر دارید که اسباب کشی را به روز تعطیل یا آخر هفته موکول کنید باید بگوییم که گامی مخالف برای کاهش هزینه‌ های اسباب کشی برداشته اید!

اکثر مردم برنامه اسباب‌کشی را به اواخر هفته و روزهای تعطیل موکول می‌کنند. از طرفی در روزهای تعطیل خیابان‌ها جای سوزن انداختن نیست. در اواخر هفته و روزهای تعطیل به دنبال افزایش تقاضا، هزینه‌های باربری به دلیل افزایش حجم کاری و دشواری در حمل و نقل افزایش می‌یابد.

بنابراین اگر اجباری در روز اسباب‌کشی وجود ندارد زمان این کار را به:

  • اواسط هفته
  • روزهای عادی
  • ترجیحا در فصلی غیر از تابستان مانند پاییز

موکول کنید تا هم یک اسباب‌ کشی ارزان را تجربه کنید و هم به دلیل خلوت بودن راه‌ها، آرامش خودتان نیز حفظ گردد. تعیین زمان مناسب برای حمل و نقل اثاثیه، بسیار بر کاهش هزینه‌ های اسباب کشی مؤثر است.

اسباب-کشی-ارزان
اسباب-کشی-ارزان

جمع آوری کارتن‌های اسباب کشی

از مغازه‌های اطراف درخواست کنید تا کارتن هایی را که نمی‌خواهد به شما بدهند. ممکن است این کار را در ازای دریافت مبلغ یا رایگان انجام دهند. همچنین دوستان و آشنایانی که اخیراً اسباب‌کشی داشته‌اند دور از دهن نیست که یک‌سری کارتن و تجهیزاتی داشته باشند که به کارتان بیایند. از آن‌ها بخواهید تا تعدادی کارتن محکم را در اختیار شما قرار بدهند.  حتما در انتخاب کارتن دقت کنید و خرید کارتن‌های محکم و استاندارد را فدای کاهش هزینه‌ های اسباب کشی نکنید!

می‌توانید بسته‌بندی را خودتان انجام دهید

همانطور که اشاره کردیم شرکت باربری در نهایت کیفیت و دقت بسته‌بندی اثاثیه را با بهترین تجهیزات به انجام می‌رساند. اما اگر در نظر دارید تا با عدم پرداخت مبالغ مربوط به بسته‌بندی، به کاهش هزینه های اسباب کشی دست یابید می‌توانید بسته‌بندی را خودتان انجام دهید. توجه داشته باشید که سهل انگاری در این موضوع می‌تواند عواقب بدی همچون آسیب به کالا را در پی داشته باشد.

توصیه ما به شما این‌ است که برای حفظ سلامت کالا، کارتن‌های مخصوص اسباب کشی را از شرکت‌های باربری تهیه کنید.

کاهش هزینه های اتوبار
کاهش هزینه های اتوبار

بسته بندی درست و کاهش هزینه‌ها

آیا می‌دانستید بسته‌بندی صحیح می‌تواند بر کاهش هزینه‌ های اسباب کشی مؤثر باشد؟ با دسته‌بندی وسایل و با جا دادن درست‌ ‌آن‌ها در کارتن‌های اسباب کشی گامی مؤثر در جهت داشتن اسباب کشی ارزان بردارید.

اگر اثاثیه شما به درستی بسته‌بندی شوند به طوری که به حداقل کارتن نیاز داشته باشید و همچنین کیفیت ساخت کارتن مناسب باشد، علاوه بر جلوگیری از آسیب های احتمالی در طی حمل و نقل، فضای کمتری درون ماشین اشغال می‌شود. همچنین نیاز کمتری به رفت و آمدهای پیاپی خواهد بود.

روی کمک دوستان حساب باز کنید

دوستان باید علاوه بر خوشی‌ها ، در گرفتاری‌ها هم کنار هم باشند. اگر بابت اسباب کشی استرس دارید بهتر است صفر تا صد را به شرکت باربری و کادر آن بسپارید تا با خیال راحت همه چیز پیش رود. اما اگر به دنبال کاهش هزینه های باربری هستید می‌توانید بخشی از امور را با کمک دوستان و آشنایان انجام دهید.

تقسیم کار کنید:

  1. یک نفر بسته بندی را انجام دهد
  2. یک نفر خانه را مرتب کند
  3. با افراد بنیه دار به حمل وسایل بپردازید

مراقب باشید که برای داشتن اسباب کشی ارزان به خودتان آسیب نزنید. سلامتی شما اولویت است.

اسباب کشی
اسباب کشی

انتخاب نزدیک‌ترین شرکت باربری

اگر در یک شهر بزرگ مانند تهران زندگی می‌کنید به دنبال نزدیک‌ترین شرکت باربری به مبدأ باشید. زیرا هرچه مسافت شرکت باربری از مبدأ دورتر باشد بر هزینه‌های باربری نیز اضافه خواهد شد. فاصله کمتر، زمان و ترافیک کمتری را در پی خواهد داشت.

با انتخاب بهترین شرکت باربری در محدوده جغرافیایی نزدیک به مبدأ اسباب کشی، صرفه جویی در هزینه‌ها و کاهش هزینه‌های اسباب کشی را تجربه کنید.

نزدیکترین شرکت باربری
نزدیکترین شرکت باربری

انتقال وسایل به محل بارگیری

در صورت وجود وسایل سنگینی همچون پیانو، گاوصندوق و …. بر هزینه‌های باربری و دستمزد کارگران اضافه می‌شود. از طرفی اگر کارگر اسباب کشی وقت و انرژی زیادی را بابت انتقال اثاثیه از طبقات بالا به ماشین باربری انجام دهدبه دستمزد کارگر اضافه می‌شود. اگر به دنبال حذف چنین هزینه‌هایی هستید می توانید به کمک دوستان اثاثیه را قبل از رسیدن ماشین باربری، به محل بارگیری منتقل کنید. البته انجام این کار ریسک زیادی را می‌طلبد.

شرکت حمل و نقل
شرکت حمل و نقل

انتخاب یک شرکت باربری منصف

طبیعی است که در طی اسباب‌کشی یک سری اتفاقات پیش‌بینی نشده پیش بیاید. در این بین ممکن است کادر شرکت باربری هزینه‌ی گزافی را بابت انجام کار از شما دریافت کند.

این که قیمت و تعرفه‌ شرکت‌های باربری، زیر نظر اتحادیه باربری است  درست؛ اما در این بین یک سری مبالغ متغیر نیز دریافت می‌شود، مانند دستمزد کارگران بابت ساعات اضافه یا سختی کار.

یکی از اصلی ترین شروط کاهش هزینه های اسباب کشی انتخاب شرکت باربری منصف است. مشاورین شرکت باربری در درجه اول باید مشتری و منافع او را مد نظر قرار دهند، سپس منافع شرکت را . شرکت اتوبار و باربری با ارائه راهنمایی در زمینه باربری ( از بسته بندی گرفته تا انتخاب ماشین باربری و  حمل‌و نقل اثاثیه ) بر هزینه‌هایی که مشتری پرداخت می کند مؤثر است. پس علاوه بر انتخاب شرکت باربری واقع در محدوده جغرافیایی، منصف بودن شرکت را نیز باید در نظر قرار دهید.

هزینه های باربری
هزینه های باربری

سخن آخر

این روزها همه به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند و کاهش هزینه های اسباب کشی یکی از این فکر مشغولی‌ها است. داشتن یک اسباب کشی ارزان بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. اما گاهی ممکن است سلامت کالا و جان را فدای پرداخت هزینه کمتر کنید. تصور کنید که با انتخاب یک کارتن غیر استاندارد چه بلایی سر ظروف یا سایر وسایل شکستنی می‌آید. ماشین لباسشویی که در منزل دارید این روزها چقد قیمت دارد؟ حال تصور کنید به دلیل عدم بسته بندی درست یا عدم حمل اصولی آسیب می‌بیند. در این صورت یا باید قید وسیله را بزنید یا هزینه گزافی را بابت تعمیرات یا خرید مجدد بپردازید. پس اگر که در نظر دارید که شاهد کاهش هزینه‌ های اسباب کشی باشید قبل از هرچیز تمام جوانب را در نظر گرفته و از این ترفندهای طلایی استفاده کنید. ممنون که در این مطلب همراه ما بودید.

همچنین مقاله های زیر به شما پیشنهاد میگردد:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس